تماشا کنید: ویدیو تست سقوط گلکسی نوت 7 در برابر آیفون 6 اس

در یک تست سقوط جدید، سامسونگ گلکسی نوت 7 در برابر اپل آیفون 6 اس قرار گرفته است. ماه می گذشته نیز آیفون 6 اس و گلکسی اس 7 در تست‌های دقیقاً مشابهی رو در روی یکدیگر قرار گرفتند و آیفون 6 اس تنها دستگاهی بود که توانست در این تست جان سالم به در برد. اما گلکسی نوت 7 حالا با خصوصیتی متمایز از اس 7 وارد بازار شده است و این خصوصیت چیزی نیست جز بهره بردن از گوریلا گلس 5، نسل جدید گوریلا گلس طبق ادعای سازنده‌ی آن در برابر 80 درصد سقوط‌های تا 1.6 متر مقاومت خواهد کرد. تمام تست‌های انجام شده در این آزمایش از فاصله‌ی 1 متری و به کمک یک ماشین مکانیکی مخصوص انجام می‌شود.

در اولین آزمایش هر دو دستگاه از پشت رها شدند. بدنه‌ی فلزی آیفون 6 اس در این تست با چند خراش جزئی در پشت دستگاه مواجه شد، اما شیشه‌ی استفاده شده در پشت گلکسی نوت 7 در قسمت‌های پایین دستگاه آسیب دید. هر دو دستگاه در تست سقوط عمودی نیز به خوبی عمل کردند، البته شکستگی جزئی شیشه‌ی پشت گلکسی نوت 7 در تست قبلی، در این آزمایش گسترش یافت و تا بالای بدنه‌ی پشتی دستگاه پیشرفت کرد. هر دو دستگاه در سقوط از کناره‌ها نیز توانستند سربلند باشند.

حالا نوبت به سقوط به روی صفحه‌ی نمایش می‌رسد. در این‌جا به نظر می‌رسد که گوریلا گلس 5 موفق شده است تا تفاوت رقم بزند. گلکسی نوت 7 تنها با یک شکستگی جزئی در قسمت پایین سمت چپ پنل جلویی و به دور از صفحه‌ی نمایش مواجه شد. آیفون 6 اس اما با چند شکستگی پراکنده در پنل جلویی‌اش کار خود را در این تست تمام کرد، شکستگی‌های آیفون 6 اس بر بروی صفحه‌ی نمایش ظاهر شد و در این تست باید گلکسی نوت 7 را برنده خواند.

تا این مرحله هنوز در عملکرد دو دستگاه خللی وارد نشده است و هر دو کار می‌کنند و به مرحله‌ی بعدی صعود می‌کنند. در این مرحله حالا هر دو دستگاه آن‌قدر بر روی صفحه‌ی نمایش رها خواهند شد تا بالاخره یکی از آن‌ها تسلیم شود و صفحه‌ی نمایشش از کار بیفتد. پس از تلاش 5 باره بالاخره یکی تسلیم شد، آیفون 6 اس پس از سقوط پنجم در این مرحله از کار افتاد. گلکسی نوت 7 هم در قسمت‌های اج اثرات سقوط را نشان می‌داد اما شیشه‌ی جلوی دستگاه هم‌چنان مقاومت می‌کرد. پس از 50 بار تست سقوط بی‌امان دیگر، شیشه‌ی گلکسی نوت 7 در پنل جلویی آن بالاخره خراش برداشت و در چند نقطه با شکستگی مواجه شد، اما صفحه‌ی نمایش همچنان کار می‌کرد.برداشت نهایی ما از تست انجام شده این است که گوریلا گلس 5 مقاومت فوق‌العاده‌ای را از خود نشان می‌دهد و برای کسانی که کمی دست و پا چلفتی‌اند و رها شدن گوشی از دستشان امری عادی و اجتناب ناپذیر است، بسیار مفید خواهد بود.

منبع Phone Arena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد

دیگران چه می خوانند؟