مروری کوتاه بر دنیای دوربین ها

در گستره‌ی دنیای انسانی، هر روز شاهد خلق شگفتی‌های بسیاری هستیم. هر لحظه حادثه یا رویدادی به وقوع می‌پیوندد که آرزو می‌کنیم آن لحظه تمام نشود و ماندگار باقی بماند. اینجاست که باید به دنیای دوربین ها سری بزنیم و به لطف آنها این لحظات را ابدی کنیم.

برای تحقق این رویا، تلاش‌ انسان‌ها از قرن ها پیش آغاز شده بود. در قرن 11 تا 16 میلادی انسان ها از یک اتاقک تاریک به عنوان دوربین اولیه استفاده می کردند؛ اتاقکی به شکل مکعب مستطیل که هرگز نوری به درون آن راه نمی‌یافت. شاید ندانید که مخترع اتاقک تاریک، دانشمند مسلمان حسن ابن هیثم بود که به پدر علم مدرن اپتیک معروف است. اما اعتقاد اروپائیان بر این بوده که نخستین دوربین توسط نیوتن ابداع شده است. البته عدسی یا همان لنز را ابن هیثم سالیان قبل ساخته بود و از این طریق کسب درآمد می‌کرد.

اولین تصویر عکاسی جهان در سال 1822 توسط مخترع فرانسوی ژوزف نیسه خورینیس تولید شد. اما اولین عکسبرداری در ایران در اواسط دسامبر سال 1842میلادی ( پایان آذر 1221هجری شمسی) و به درخواست محمدشاه قاجار انجام گرفت. در دنیای دوربین ها انواع گوناگونی از دوربین ها وجود دارد؛ دوربین فیلم برداری، دوربین دیجیتال و… .

همچنین از جمله برندهای معروف در صنعت دوربین می‌توان به دوربین کانن، نیکون، سونی و … اشاره کرد. امروزه دوربین عکاسی به دو صورت کار می کند؛ دیجیتال و آنالوگ. البته عکاسی دیجیتال به خاطر مزیت های زیادی که دارد، جایگاه ویژه‌ای برای خود پیدا کرده است.

مهرانی کمدر دنیای دیجیتالی، امروزه دیگر برای خرید دوربین نیازی نیست تا بازارها و مغازه ها را زیر پا بگذارید و کافی است تا از طریق وب سایت ها اقدام کنید. اما گاهی قیمت های سر به فلک کشیده دوربین های عکاسی، ما را نا امید از دست یافتن به ثبت لحظه‌های ناب زندگیمان می‌کند. با این وجود، هستند فروشگاه هایی مانند فروشگاه آنلاین مهرانی کم که دوربین دسته دوم را با قیمت های مناسب در اختیار خریداران قرار می‌دهند و حتی اگر قصد فروش دوربین خود را دارید نیز می توانید با این فروشگاه تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید و فروش دوربین به فروشگاه آنلاین مهرانی کم مراجعه کنید.

منبع این مطلب یک رپورتاژ تبلیغاتی است
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar