معرفی انواع مه ساز ، مه پاش و رطوبت ساز

سیستم های مه پاش و رطوبت ساز امروزه در طیف وسیعی از صنایع و مشاغل به کار گرفته می‌شوند. این دستگاه‌ها با ایجاد هوای خنک و مرطوب بازدهی تولید را بالا می‌برند. بعنوان مثال استفاده از سیستم‌های مه ساز در گلخانه‌ها ، سالن‌های پرورش قارچ و مرغداری‌ها بر روند رشد و راندمان تولید، بسیار اثرگذار می‌باشد. سیستم‌های رطوبت ساز در سه طرح اصلی مه پاش دیسکی یا پروانه‌ای ، رطوبت ساز التراسونیک و مه پاش نازلی تولید می‌شوند. در اینجا شما را با انواع این دستگاه‌ها و موارد استفاده از آنها آشنا خواهیم کرد.

 

مه پاش دیسکی و پروانه‌ای

همان طور که از اسم این دستگاه پیداست، اساس کار مه پاش دیسکی بر پایه پروانه‌های فن آن و قطرات آب می‌باشد. بدین صورت که یک فن با پره‌های سبک و ضد زنگ در این سیستم‌ها تعبیه می‌شود. پره‌های فن در مه پاش‌های دیسکی با سرعت می‌چرخند. در این دستگاه آب به پره‌ها برخورد می‌کند و به دلیل سرعت بالای چرخش فن، قطره‌های آب متلاشی شده و به پودر تبدیل می‌شوند. این ذره‌های پودری آب توسط نیروی محرکه فن با سرعت بالا به بیرون پرتاب می‌شوند. بدین صورت یک مه پاش دیسکی ، رطوبت و مه محیط را تأمین می‌کند. ذره‌های ریز آب سرعت بیشتری در جذب گرمای محیط برای تبخیر شدن دارند. از این رو مه پاش‌های دیسکی هوایی خنک ومرطوب ایجاد می‌کنند.

از مهمترین موارد استفاده مه پاش و رطوبت ساز دیسکی می‌توان به کاربرد آن در مرغداری‌ها ، سالن‌های پرورش طیور ، گلخانه‌ها ، سالن پرورش قارچ و گاها دامداری‌ها و دامپروری‌ها اشاره کرد.

در این مکان‌ها می‌توان از مه پاش دیسکی برای سم پاشی ، ضد عفونی و هوادهی نیز استفاده کرد. برای سم پاشی و ضد عفونی کردن محل با استفاده از رطوبت سازهای دیسکی کافی است که در مخزن آنها مواد ضدعفونی کننده قرار داد.

 

رطوبت ساز التراسونیک

جریان تولید مه و رطوبت در دستگاه‌های التراسونیک بر پایه امواج مافوق صوت می‌باشد. بدین صورت که در داخل این دستگاه‌ها ، پیزوسرامیک‌هایی موجود است. این پیزوسرامیک‌ها با انتشار امواج فراصوتی، به ذره‌های آب فشار وارد کرده و آنها را از یک دیگر جدا می‌کنند. در اثر این فشار آب از حالت مایع به حالت بخار تغییر شکل می‌دهد. در نهایت مه ایجاد شده از طریق فن به بیرون از دستگاه منتقل می‌شود. مه حاصل از رطوبت سازهای التراسونیک سرد می‌باشد و در صنایع مختلفی از آن استفاده می‌گردد. رطوبت ساز‌های التراسونیک در صنایعی همچون نساجی، چاپخانه‌ها، سردخانه‌ها، چای سازی‌ها، کارخانجات تولید دخانیات، کارخانه‌های بسته بندی گوشت، آزماشگاه‌های تولید حشرات مفید، کشتارگاه‌های دام و طیور، گلخانه‌های پرورش گیاهان هیدروپونیک و انبارهای صیفی‌جات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

مه پاش نازلی

فرایند تشکیل مه و افزایش رطوبت محیط در مه پاش نازلی بر اساس یک سیستم کمپرسور آب و نازل (فوگر) می‌باشد. در این سیستم‌ها ، آب با فشار زیادی به پشت نازل‌ها فرستاده می‌شود. نازل، قطعه‌ای است که بر روی سطح آن شکاف‌های بسیار ریز و در حد میکرون موجود می‌باشد. آب بر اثر فشار از نازل به شکل بسیار ریز و پودر خارج می‌شود. ذره‌های ریز آب در تماس با هوای گرم به سرعت تبخیر می‌شوند. لذا در اثر این تبخیر، رطوبت نسبی محیط بالا می‌رود و از دمای آن کاسته می‌شود.

در مه پاش‌های نازلی یک سیستم فیلتراسیون جهت تصفیه آب موجود می‌باشد که ذره‌های معلق و ریز را از آب جدا می‌کند. چرا که در صورت عدم تصفیه آب این ذره‌ها ، نازل‌ها مسدود می‌شوند. در رطوبت سازهای نازلی، جنس نازل بسته به کاربرد و توان کمپرسور می‌تواند از بین سه نوع نازل پلاستیکی، برنجی و استیلی انتخاب شود. بعنوان مثال فوگر پلاستیکی تحمل 3 بار فشار را دارد در حالی که فوگر استیلی فشار 200 بار را می‌تواند تحمل کند. استفاده از نازل‌های استیلی در محیط‌های وسیع توصیه می‌شود.

مه پاش‌های نازلی می‌توانند در تأمین رطوبت و خنک سازی محیط هایی همچون ویلاها، رستوران‌های فضا باز، مرغداری‌ها، سالن‌های گلخانه‌ای، پرورش قارچ، دامداری‌ها و گاوداری‌ها بسیار مفید عمل کنند.

 

معرفی مه ساز ، مه پاش و رطوبت ساز شرکت اندیشه سبز

اندیشه سبز با 26 سال فعالیت و تجربه در خصوص تولید تجهیزات صنعتی، یکی از قدیمی‌ترین و البته بهترین سازندگان دستگاه‌های مه ساز در داخل می‌باشد. تجهیزات مه پاش و رطوبت ساز اندیشه سبز در مقایسه با همتاهای خود در بازار از برتری‌های فاحشی برخوردار می‌باشند. بدین دلیل که کمپانی اندیشه سبز در ساخت این دستگاه‌ها، از قطعات و لوازم بسیار ایده آل بهره برده است. از طرفی طراحی این دستگاه‌ها بر اساس استانداردها باعث شده است که مه ساز و رطوبت ساز اندیشه سبز، راندمان بسیار بالایی از خود نشان دهند. اندیشه سبز این دستگاه‌ها را در ظرفیت و قدرت‌های مختلفی به تولید می‌رساند. از این طریق کاربر می‌تواند بسته به محیط خود، مه ساز مناسب با آن را انتخاب کند. تمامی قطعات مه پاش‌ها و رطوبت سازهای اندیشه سبز دارای 12 ماه گارانتی می‌باشند. این گارانتی فارغ از هر قید و شرطی می‌باشد. همچنین تجهیزات مه ساز اندیشه سبز از 10 سال خدمات پس از فروش نیز برخوردار می‌باشند. بدین معنی که ساخت و تهیه قطعات یدکی دستگاه‌ها، بعد از گذشت زمان گارانتی، به مدت 10 سال توسط کمپانی معتبر اندیشه سبز تضمین می‌گردد. مجموعه اندیشه سبز به پاس همراهی خریداران عزیز در طی سالیان فعالیتش ، امکان دسترسی خریداران به خدمات پشتیبانی را از طریق 100 نماینده فعال در سرتاسر ایران فراهم کرده است.

منبع : فروشگاه مه ساز دات کام

وب سایت : https://mehsaz.com

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
توجه این مطلب یک رپورتاژ آگهی است

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar