نرم افزار CRM ابری یا لوکال

همه ما درباره اهمیت، ویژگی‌ها و فواید نرم افزار CRM می‌دانیم. اما همانطور که می‌دانید تکنولوژی هر روز در حال پیشرفت است و نرم افزار CRM فقط برای کسب‌وکارهای بزرگ نیست. در حال حاضر نرم افزارهای CRM به دو صورت به بازار ارائه می‌شود. شما می‌توانید خود نرم افزار را خریداری کنید و آن را بروی هاستی (host) که تهیه کردید نصب کنید و از این طریق نرم افزار را در کسب‌وکارتان پیاده‌سازی کنید. همچنین شما می‌توانید نرم افزار  CRM را به صورت ابری یا اصطلاحا Cloud تهیه کنید. هر دو این روش‌ها دارای مزایایی می باشند.

راه دیگری هم برای تهیه نرم‌افزار وجود دارد که شما نرم افزار  CRMرا خریداری می‌کنید و بر روی یک شبکه محلی پیاده‌سازی و نصب کنید. این راه اصطلاحا توصیه نمی‌شود چون بیشتر قابلیت‌های نرم افزار  CRMرا از بین می‌برد و شما نمی‌توانید از این قابلیت‌ها استفاده کنید. همچنین شما ملزم به پرداخت هزینه‌های سخت‌افزاری هم خواهید بود که هزینه بالایی را برای شما به همراه خواهد داشت.

ما در زیر از بعدهای مختلف این دو روش را با هم مقایسه می‌کنیم:

امنیت:

زمانی که شما نرم افزار را به خریداری  می‌کنید باید نرم افزار را در هاست ذخیره کنید. شرکت ارائه کننده این هاست می‌تواند به سادگی به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد. همچنین تبادل اطلاعات شما و سرور می‌تواند مورد حمله هکرها قرار بگیرد.

در روش ابری تمام اطلاعات شما نزد شرکت ارائه دهنده نرم افزار نگه‌داری و در همان ابتدا تعهداتی به شما می‌دهد که از اطلاعات سوء استفاده نشود. همچنین تمامی اطلاعاتی که بین شما و نرم افزار انتقال پیدا می‌کند به صورت رمزنگاری شده است و کسی نمی‌تواند این اطلاعات را بدست بیاورد.

دسترسی:

هر دو روش نیاز به اینترنت دارند. شما به سادگی می‌توانید با تبلت، لپ تاپ و دیگر سیستم‌ها به کمک یکی از بروزها (نرم افزارهایی که به کمک آن می‌توانید سایت‌ها را باز کنید) به نرم افزار متصل بشوید.  همچنین نرم ‌افزار CRM24 این امکان را برای شما فراهم کرده است که به کمک نصب نرم افزار اندروید بر روی گوشی و تلفن خود به نرم افزار دسترسی داشته باشید.

قیمت:

برای نرم افزار به صورت لوکال شما باید هزینه‌ای را برای خود نرم افزار پرداخت کنید و با توجه به نوع نیازی که دارید باید ابزارهایی را تهیه کنید و  برای آن هزینه جدا پرداخت کنید.

همچنین نوع هاستی که تهیه کردید ماهانه یا سالانه هزینه هاست را پرداخت کنید. در صورتی که هزینه را پرداخت نکنید ممکن است شرکت ارائه دهنده هاست تمام اطلاعات شما را حذف کند. اما می‌تواند هر تعداد کاربری که نیاز دارید داشته باشید.

در روش ابری شما با توجه به تعداد کاربری که نیاز دارید و امکاناتی که استفاده می‌کنید به صورت ماهانه هزینه را پرداخت می‌کنید. این روش خیلی بیشتر از روش لوکال مقرون به صرفه است اما به خاطر بی اعتمادی بعضی از کسب‌وکارها از روش لوکال استفاده می‌کنند.نرم افزار  CRM ابری یا لوکال

ابزارها:

شما در روش لوکال بعضی از امکانات را خریداری می‌کنید و اگر در آینده نیاز به ابزار جدیدی داشتید و خواستید نرم افزار خود را تهیه کنید باید آن را خریداری کنید.

در روش ابری شما با توجه به ابزار و امکاناتی که استفاده می‌کنید هزینه پرداخت می‌کنید. همچنین شرکت ارائه دهنده نرم افزار به خاطر این که در بازه‌های زمانی مختلف ابزار جدیدی به بازار معرفی می‌شود چند بار نرم افزار خود را به‌روزرسانی می‌کنند. اینگونه دیگر نیاز نیست شما هزینه بابت آن پرداخت کنید و به سادگی می‌توانید از ابزارهای جدید در کسب‌وکار خود استفاده کنید.

از جمله شرکت‌های بزرگی که نرم ‌افزار CRM را ارائه می‌کند شرکت سلزفورس (salesforce) است. این شرکت با تمرکز  بر ارائه خدمات و قیمت منحصر به فرد به دنبال این است که تمامی شرکت‌های کوچک و متوسط بتوانند از نرم افزار CRM استفاده کنند.

نرم افزار CRM24 هم مثل سلزفورس (salesforce) در ایران نرم افزار CRM را به صورت ابری در اختیار کسب‌وکارهای ایرانی قرار داده است. نرم افزار CRM24 با یکپارچه کردن فرایند فروش موجب افزایش فروش کسب‌وکارها شده است.

#این مطلب یک رپورتاژ تبلیغاتی است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
نرگس سمیعی
1 ماه قبل

سلام روز بخیر خیلی عالیه پستتون.تیترهایی که توضیح دادین خوب هستن.فقط اگه بیشتر توضیح میدادین به نظر من بهتر بود.یعنی توضیحاتتون خوبه ها ولی کامل کامل نیست.خیلی ممنونم بابت همه چی خسته نباشید.