بلیط هواپیما فلای تودی

هوش مصنوعی در خدمت سالمندان

هر ساله به تعداد سالمندانی که به خانه سالمندان سپرده می‌شوند، افزوده می‌شود و یکی از نکاتی که در مورد این عزیزان حائز اهمیت است، موضوع امنیت آن ها در خانه سالمندان است. افتادن بیماران و سالمندان، در محل مراقبت از آن‌ها، یکی از مشکلات جدی است که در آن جا اتفاق می افتد و تدوین راه حل برای این مشکل را، شاید تنها در دستان تکنولوژی داهوا می‌توان یافت. شما را به خواندن این مقاله دعوت می‌کنیم تا ببینید تکنولوژی داهوا چگونه به حل این مشکل و کاهش صدمات ناشی از آن پرداخته است.

سالمندان جسم ضعیفی دارند و ممکن است با یک زمین خوردن ساده از ارتفاعی نه چندان بلند، دچار شکستگی های عمیق یا عارضه‌هایی سخت شوند. هرچه در مراقبت از این افراد در خانه سالمندان، تدابیر بهتری اندیشیده شود، سلامت و امنیت آن ها بیشتر تامین می گردد. ممکن است این اتفاق در اتاق های شخصی افراد سالمند، اتفاق بیفتد و پرستاران بعد از گذشت چند ساعت متوجه این اتفاق بشوند، که در این صورت روند درمان این افراد، می تواند کندتر از حد معمول پیش برود.

تحقیقات نشان داده است که استفاده از دوربین مدار بسته در خانه های سالمندان، یکی از بهترین راه ها، برای اطمینان از ایمنی و کیفیت مراقبت از افراد سالمند در خانه سالمندان است.

اینجاست که فناوری WizMind داهوا به کار می افتد. این فناوری برای برقراری امنیت در زمینه های مختلفی اعم از بهداشت و مراقبت‌های اجتماعی از هوش مصنوعی استفاده می کند. فناوری WizMind در دوربین های دولنز داهوا، با قدرت تجزیه و تحلیل سه بعدی صحنه، برای تشخیص حرکت های ناگهانی فیزیکی مانند زمین سالمندان، از الگوریتم های عمیق یادگیری به کار گرفته می‌شوند.

تجزیه و تحلیل تصویری استریو

رشد برنامه‌های کاربردی AI و به کارگیری این فناوری در دوربین‌های مدار بسته، منجر به دسترسی بیشتر و بهتر به راه حل‌های تجزیه و تحلیل صحنه سه بعدی شده است؛ این قابلیت در دوربین‌های مدار بسته‌ای که در خانه سالمندان نصب می‌شوند باعث می‌شود تا افراد و اشیاء واقع در زاویه دید دوربین، در سه بعد مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرند.

نصب دوربین‌های داهوا مدل IPC-HDW8341X-BV-3D با فناوری تشخیص سقوط هوشمند، در اتاق های خانه سالمندان، باعث می‌شود تا در صورت بروز حادثه‌ای مانند سقوط، زنگ خطر این دوربین ها فورا به صدا درآمده و به کارکنان امکان واکنش فوری را می‌دهد.

تجزیه تحلیل استریو داهوا، برای ثبت تصاویر جداگانه از یک صحنه، از دولنز استفاده کرده و اختلاف منظر نوری، با محاسبه نقاط فضایی موجود در دو تصویر، اطلاعات سه بعدی را از صحنه خارج می‌کند و در اختیار کارشناسان خانه سالمندان قرار می‌دهد. دید استریو داهوا، عمق دید را که از دو چشم انسان ناشی می‌شود، تقلید می کند که این حالت به عنوان دید دو چشمی در دوربین شناخته می‌شود.

ترکیب الگوریتم های یادگیری عمیق با تجزیه و تحلیل استریو داهوا می تواند رویداد هایی مانند سقوط و سایر رفتارهای مبتنی بر حرکات فیزیکی مانند نزدیک شدن افراد، تشخیص تعداد غیر مجاز افراد در یک منطقه و رفتار های خشونت آمیز در خانه سالمندان را شناسایی کند.

هم چنین وجود دوربین های استریو در خانه های سالمندان می توانند به کارکنان آن جا در نظارت بر ساکنان در مواقع ضروری کمک کرده و در جلوگیری از وقوع مشکلاتی مانند افتادن و زمین خوردن آن ها موثر باشند. این دوربین ها می توانند هر سه بعد صحنه را مشاهده کرده و با بهره گیری از اگوریتم های یادگیری عمیق، می توانند کارکنان و پرستاران مراقبت از سالمند را از هرگونه حرکت غیر معمول یا ناگهانی مانند سقوط آگاه سازند.

هوش مصنوعی در خدمت سالمندان

وجود این دوربین ها در مناطق عمومی خانه سالمندان و نیز در اتاق خواب ها، کارکنان و پرستاران را قادر می سازد تا به سرعت به حوادث واکنش نشان دهند و به داد سالمندان و نیازهایشان برسند؛ در غیر اینصورت هر حادثه ممکن است تا ساعت ها ناشناخته باقی بماند.

حفاظت از حریم خصوصی

داهوا در دوربین های مدار بسته مناسب خانه سالمندان، از فناوری Privacy Protection 2.0 نیز استفاده می کند. این فناوری دارای تشخیص صورت و بدن برای محافظت از حریم خصوصی ساکنان خانه سالمندان است. این فناوری امنیت فوق العاده ای را سالمندان در محل سکونت آن ها می بخشد.

تجزیه و تحلیل تصویری استریو داهوا و فناوری حفاظت از حریم خصوصی در خانه سالمندان و مراکز مراقبت های بهداشتی کاربرد های بی‌نظیری دارند. این فناوری ها نظارت دقیق بر ساکنان یا بیماران و ایجاد رفاه و ایمنی برای آن ها را امکان پذیر می‌کنند.

در این مقاله دیدید که چگونه تکنولوژی داهوا، با استفاده از فناوری تجزیه و تحلیل تصویری استریو و حفاظت از حریم خصوصی در دوربین‌های خود، می‌تواند یک ابزار ارزشمند را برای کمک به کارکنان مراکز مراقبتی ارائه دهد و در واکنش به حوادثی مانند سقوط، بدون نقض حقوق حفاظت از اطلاعات فرد و حریم شخصی، به صورت قدرتمند عمل کند.

نوآوری های تکنولوژی داهوا در عرصه جهانی منجر به ارتقاء سطوح امنیت در دنیا شده و بسیاری از کاربران تکنولوژی را به خواندن مطالب و اخبار فناوری‌های جدید داهوا علاقمند کرده است. شما نیز می توانید برای خواندن مطالب بیشتر در زمینه دوربین داهوا و تکنولوژی‌های به روز آن، به وبسایت تخصصی دوربین مدار بسته https://www.doorbinmarket.com مراجعه کرده و مقالات تخصصی فناوری و تکنولوژی را مطالعه نمایید!

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

مطالب پیشنهادی
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
شایان
شایان
3 روز قبل

چقدر فوق العاده!
اعجاب تکنولوژی دقیقا جایی مشخص میشه که به خدمت انسان میاد و زمانی که انسان می تونه با تبدیل علم به عمل، فناوری های جدید رو خلق کنه!
بسیار عالی بود خبر نداشتیم از این تکنولوژی!
تشکر بابت انتشار این اخبار جذاب