واکنش پاول دورف در پی فیلترینگ تلگرام در روسیه

همانطور که می دانید دولت روسیه چند روز قبل دستور فیلترینگ تلگرام را در این کشور صادر کرد و هم‌اکنون این پیام رسان به طور کامل در روسیه مسدود شده است! از همین رو پاول دورف در واکنش به این اقدام در کانال تلگرام خود دیدگاه خود را با کاربران در میان گذاشته که در ادامه به صورت کامل به آن پرداخته شده است.

در 24 ساعت گذشته تلگرام توسط ارائه دهندگان اینترنت در روسیه مسدود شد. دلیل فیلترینگ این بود که ما از ارائه کلید های رمزنگاری به سازمان های امنیتی روسیه امتناع کردیم. این تصمیم بسیار آسانی بود، چرا که ما وعده داده ایم که 100٪ حریم خصوصی کاربران خود را حفظ کنیم و همچنان به آن پایند هستیم.

علی رغم فیلترینگ تلگرام، تاکنون ما شاهد کاهش قابل ملاحظه ای از تعداد کاربران نبوده‌ایم، چرا که شهروندان روس معمولا از VPN ها و پروکسی ها استفاده می کنند و فیلترینگ را دور می‌زنند. همچنین ما سروهای ابری پروکسی خود را در اختیار کاربران شهروندان آنجا قرار داده ایم.

از شما کاربران تلگرام در روسیه برای وفاداری‌تان تشکر می کنم و همچنین از اپل، گوگل، آمازون و مایکروسافت نیز برای عدم حمایت از سانسور سپاسگزارم.

روسیه حدود 7 درصد از کاربران تلگرام را تشکیل می دهد و حتی اگر کل بازار آنجا را از دست بدهیم، رشد تلگرام در سایر مناطق طی چند ماه، این زیان را جبران خواهد کرد. با این حال، برای من شخصا مهم است و هر کاری که بتوانیم را برای کاربران روسی انجام می دهیم.

برای حمایت از آزادی های اینترنتی در روسیه و سایر نقاط جهان، من حاضر به پرداخت بیت کوین به افراد و شرکت‌هایی که پروکسی های Socks5 و VPN را اجرا می کنند، هستم. من خوشحالم که در چند سال گذشته میلیون ها دلار را به این اهداف اختصاص داده‌ام و امیدوارم دیگران نیز از این روش پیروی کنند.

من این کار را مقاومت دیجیتالی نامیده ام، یک جنبش غیرمتمرکز که برای آزادی های دیجیتال در سرتاسر جهانی در حال گسترش است.

مطالب مرتبط
1 دیدگاه
  1. ناشناس می‌گوید

    🙂

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.