وضعیت استهلاک برلیانس h320 به چه صورت است؟

شاید کمتر خودروی هاچ بک را بتوانید در بازار پیدا کنید که استهلاک پایینی داشته باشد، اما خرید برلیانس h320 این فرصت را به شما می‎دهد که از داشتن یک هاچ بک با اندازه نسبتاً بزرگ لذت ببرید. معمولا در خودروهای هاچ بک شنیدن صدا از اتاق خودرو و همچنین دریافت ضربه از طرف ناهمواری یک موضوع طبیعی است. اما همین ویژگی ها در مورد برلیانس h320 به ندرت دیده می‌شود و به همین دلیل است که بازار تحت تاثیر این ویژگی قرار می گیرد.

اگر می‌خواهید دست به جیب شوید و قیمت برلیانس h320 را بپردازید، تا انتهای این مطلب صبر کنید تا در مورد استهلاک آن و شرایط استفاده از خودرو صحبت کنیم.

شما برلیانس h320 را به مسیرهای آفرود نمی‌برید

این مورد را می‌توان یک توفیق اجباری برای برلیانس h320 در نظر بگیریم. این خودرو از جمله خودروهای با اندازه‌های کوچک شهری و از نوع هاچ بک است که به هیچ وجه برای مسیرهای خاکی و آفرود مناسب نیست. این ویژگی باعث شده که خریدار خودرو در همان روز اول نسبت به این موضوع اطمینان داشته باشد که خودروی او برای آفرود ساخته نشده است. بنابراین بیشتر مسیرهایی که شما با برلیانس طی می‌کنید مسیرهای معمولی و داخل شهری هستند که با توجه به طراحی بدنه و سیستم تعلیق آن، هیچ گونه ضربه‌ای به بخش داخلی خودرو وارد نمی‌کند. پس اگر شانس بیاورید که خودروی با کیفیت دریافت کنید، مطمئن باشید که برای چند سال نیاز به سرویس ندارد.وضعیت استهلاک برلیانس h320 به چه صورت است؟

خودرو سرعت بالایی ندارد و شرایط مستهلک کننده برای آن رخ نمی‌دهد

شتاب ذکر شده برای برلیانس h320 بین ۱۴ تا ۱۵ ثانیه است. این یعنی خودرو عملاً از همان ابتدا یک خودروی سنگین و متین است (بقول خودمون تنبل است!). از طرفی دیگر حداکثر سرعت در نظر گرفته شده برای خودرو هم ۱۷۰ کیلومتر در ساعت است. حالا شما به هر اندازه‌ای که پدال گاز را فشار دهید و در یک مسیر آزاد قرار بگیرید، باز هم سرعت شما به حدی بالا نیست که بلافاصله بخواهید ترمز بگیرید و به بخش‌های مختلف خودرو مانند لنت ترمز ضربه وارد شود. به همین دلیل در جریان خرید و فروش برلیانس h320 می‌توانیم به این نکته اشاره کنیم که مصرف لاستیک خودرو بسیار ناچیز است. البته این به وجود سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز یا همان EBD هم بر می‌گردد که عملاً از وجود ترمز لحظه‎ای و فشار بیش از حد به بدنه خودرو جلوگیری می‎کند.

ضربه چندانی به اتاق خودرو وارد نمی شود

تقریبا از هر کدام از مشتریان خرید برلیانس h320 بپرسیم، در مورد مزایای خودرو به سیستم تعلیق آن اشاره می کنند. سیستم تعلیق استفاده شده در خودروهای برلیانس به حدی با کیفیت و مناسب است که راننده و سرنشینان هیچ فشاری تحمل نمی‌کنند. این یک امتیاز برای خود خودرو هم محسوب می شود و استهلاک و آن را پایین می‌آورد. سیستم تعلیق استفاده شده در محور جلوی این خودرو از نوع مک فرسون است که برای خودروهای کوچک ایده‌آل است. برای قسمت عقب خودرو هم شاهد استفاده از سیستم تعلیق نیمه مستقل میله پیچشی هستیم که این هم یک سیستم ارزان و مناسب است. این سیستم تعلیق در مجموع فشار وارده از طرف ناهمواری‎ها به بدنه اتاق خودرو را کنترل می‌کند و در نتیجه احتمال باز شدن قسمت‎های مختلف آن به صفر می‎رسد.

وضعیت استهلاک برلیانس h320 به چه صورت است؟احتمال استهلاک در بخش داخلی خودرو بیشتر از بیرون آن است

از هر قسمتی که از خودروی برلیانس بخواهیم تعریف کنیم، تنها بخش داخلی خودرو است که احتمالا شما را از پرداخت قیمت برلیانس h320 ناامید می‌کند. البته این موضوع هم کمی سلیقه‎ای است و با توجه به سایر خودروهای در این محدوده قیمتی، شاید برخی از افراد با این ایراد موافق نباشند. پلاستیک خشک استفاده شده در بخش داخلی خودرو کمی بیش از حد به نظر می‌رسد و این می‌تواند از چند جهت برای شما آزاردهنده باشد. در وهله اول استفاده از پلاستیک خشک در داخل خودرو جلوه چندانی ندارد و زیبایی آن را می‌گیرد. اما اگر شما در خانواده خود بچه کوچک داشته باشید، جست و خیز او در داخل کابین اتاق در نهایت باعث خط و خش بر روی بخش داخلی آن می‌شود که جلوه چندان زیبایی ندارد.

در جمع بندی این بحث باید به خاطر داشته باشید که شما برای خرید برلیانس h320 مبلغی در حدود ۱۷۰ تا ۱۸۰ میلیون تومان هزینه می‌کنید. مصرف سوخت خودرو پایین است، بعد از هر ده هزار کیلومتر روغن آن را تعویض می‌کنید برای تعویض روغن گیربکس هم می‌توانید بعد از هر ۴۰ هزار کیلومتر اقدام کنید. پس در مورد هزینه استهلاک برلیانس h320 چندان نگران نباشید.

منبع : ویرلن

منبع این مطلب یک رپورتاژ آگهی است
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها