پینترست، ردیت، کورا و مدیوم رفع فیلتر شدند!

بعد از گلایه های کاربران در فضای مجازی در خصوص فیلترینگ تلگرام، شب گذشته این پیام رسان رفع فیلتر شد و دفتر وزیر ارتباطات نیز این موضوع را تایید کرد. اما اتفاقی که در این بین افتاد و از چشم بسیاری از کاربران و رسانه ها دور ماند رفع فیلتر پینترست «Pinterest»، ردیت«Reddit»، کورا«Quora» و مدیوم«Medium»بود!

پینترست، ردیت، کورا و مدیوم سال ها بود در ایران غیر قابل استفاده و فیلتر بودند تا اینکه در تاریخ 23 دی ماه سال 96 و به همراه تلگرام این سرویس ها نیز رفع فیلتر شدند و هم اکنون بدون استفاده از آنتی فیلتر و ابزارهای دور زدن فیلترینگ به راحتی می توان از آنها استفاده کرد.

پینترنت یک سرویس اشترام گذاری عکس قدیمی است و ردیت نیز سال هاست به عنوان یک شبکه اجتماعی در حال فعالیت می‌باشد. همچنین کورا یک سرویس پرسش و پاسخ به شمار می رود که میلیون ها نفر در سراسر جهان از آن استفاده می کنند. در مدیوم نیز می توان انواع مقالات را پیدا کردو در این وب سایت هر شخصی به صورت افتخاری می تواند اقدام به انتشار مطالب مختلف نماید.

بالاخره بعد از اتفاقات ناگواری که در روزهای اخیر افتاد، رفع فیلتر سرویس های ذکر شده یک قدم مثبت از سوی مسئولین به شمار می رود، چرا که این حق تمام کاربران ایرانی است که بدون هیچ مشکلی و مانند تمامی مردم دنیا، از صدها سرویسی که برای راحتی مردم توسعه داده شده استفاده کنند!

امید است که سرویس هایی همچون یوتیوب و توییتر نیز با توجه به این روند مثبت، به زودی در دسترس کاربران قرار گیرند.

نظر شما در این مورد چیست؟

 

به روز رسانی:

تمامی سرویس های ذکر شده بعد از گذشت یک روز دوباره فیلتر شدند! به نظر رفع فیلترینگ به صورت تصادفی صورت گرفته بود!

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
حسن
2 سال قبل

برای من که هیچکدوم باز نمیکنه البته با اینترنت ایرانسل چک کردم ….