چرا از وردپرس استفاده کنیم؟

سیستم‌های مدیریت محتوای بسیاری در سطح وب وجود دارند، اما به‌راستی چرا از وردپرس استفاده کنیم؟ و آن را جایگزین هر سامانه دیگری در این راستا نماییم. وردپرس با دنیایی مزایا به میان علاقه‌مندان به پیاده‌سازی وب‌سایت‌ها قدم گذاشته است. این پلتفرم متن‌باز بستری کاملاً کاربردی و منعطف را به وب مستران تقدیم می‌نماید. ازاین‌رو به‌محض آشنایی و آموزش رایگان وردپرس با مشخصه‌های ذاتی وردپرس به‌سرعت با انبوهی از دلایل مجاز مواجه می‌شوید. ازاین‌رو وردپرس به‌سرعت شمارا برای استفاده از خود قانع می‌سازد. در اینجا به سؤال چرا از وردپرس استفاده کنیم؟ پاسخی علمی، منطقی و مستدل می‌دهیم. بدین ترتیب شمارا برای پیوستن به این سامانه آنلاین جهانی مجاب می‌سازیم.

دلایل استفاده از وردپرس به‌جای افزونه‌های سایت ساز دیگر

وردپرس رایگان است. این امر یعنی هزینه‌ای گزاف را در ابتدای راه جهت حضور در فضای آنلاین به شما تحمیل نمی‌سازد. ویژگی متن‌باز آن نیز شمارا در دستبرد به کدهای برنامه‌نویسی آن آزاد می‌گذارد. ازاین‌رو اعمال تغییرات و شخصی‌سازی آن کار چندان سخت و پیچیده‌ای نیست. تا اینجا شاید بخشی از جواب چرا از وردپرس استفاده کنیم؟ را به دست آورده باشید. ولی در ادامه به حتم با موارد حیرت‌آور دیگری نیز آشنا می‌شوید. این نکات برایتان جالب‌توجه بوده و هم تصورات اشتباهتان را در مورد این سامانه اصلاح می‌کند.

 1. پاسخگویی به فارسی‌زبانان:

وردپرس باافتخار پاسخگوی فارسی‌زبانان است. وب‌سایت وردپرس فارسی امکان دانلود نسخه‌های وردپرس فارسی را برای این گروه خاص مهیا نموده است. ازاین‌رو برای تهیه آن مشکلی از این باب ندارید.

 1. قابلیت استفاده برای افراد مبتدی:

اگر تازه به عرصه اینترنت واردشده و تجربه مدیریت وب‌سایت را ندارید. وردپرس با کارکردی راحت رتبه اول را دارد. این سهولت استفاده تا حدی است که در ظرف یک آموزش 2 تا 3 ساعته به‌طور کامل مراحل ویرایش، جایگزینی، حذف و به‌صورت کلی مدیریت سایت وردپرسی خود را می‌آموزید. ازاین‌پس خود تمامی فرآیندهای موجود در آن را بدون کمک، حل‌وفصل می‌نمایید.

قابل استفاده وردپرس برای مبتدیان

 1. پوسته‌های متنوع:

پوسته‌های متنوع رایگان وردپرسی بسیاری در عرصه وب وجود دارند. این پوسته‌ها قالب وب‌سایت شمارا به بهترین شکل ممکن می‌سازند. در این میان نمونه‌های حرفه‌ای‌تری نیز طراحی‌شده‌اند. بسته به نیازتان یک مورد از قالب‌های تخصصی یا رایگان را گزینش و بر روی سایت خود پیاده‌سازی می‌کنید. بدین ترتیب به پوسته‌ای با مشخصات موردنظرتان دست می‌یابید.

 1. افزونه‌ها و پلاگین‌های گوناگون:

وقتی با این تنوع بالا از افزونه و پلاگین مواجه هستیم، دیگر نیازی به پرسش چرا از وردپرس استفاده کنیم؟ احساس نمی‌شود. این گوناگونی افزونه‌ها در قالب رایگان و غیر رایگان تمامی نیازتان را برآورده می‌سازند. ازاین‌رو دیگر حتی لزومی برای اندیشیدن به دیگر سیستم‌های مدیرت محتوا وجود ندارد.

دیگر مزیت های وردپرس

 1. هماهنگی وردپرس با هاست:

وردپرس سیستمی محبوب است که با هاست های مختلف هم هماهنگ هست به راحتی می توانید در هر هاست اشتراکی استفاده کنید. یک هاست وردپرس برای این کار مناسب است که می توانید از مقاله بهترین هاست مخصوص وردپرس هم استفاده کنید در سایت ایران تمز بهترین ها را معرفی کرده است.

 1. الگوریتم‌های هماهنگ با موتورهای جستجو:

طراحی مهندسی الگوریتم‌های وردپرس به دست توانمند مهندسین نرم‌افزاری، سبب سئو محوری این پلتفرم شده است. ازاین‌رو کمتر سایت وردپرسی را ته چاه گوگل در حسرت درک نقاط مرتفع می‌بینید. در مقابل رصد وب‌سایت‌ها در بالاترین نتایج موتورهای جست‌وجو ارمغان استفاده از این سیستم مدیریت محتوا است.

 1. بروز رسانی‌های مداوم و آسان:

وردپرس به‌صورت مداوم توسط برنامه نویسان متخصص به‌روزرسانی می‌شود. این امر قابلیت‌های این سامانه را می‌افزاید. از طرف دیگر نیز دسترسی راحت به مراحل به‌روزرسانی‌ها فقط با چند کلیک ساده از مزایای حیرت‌آور آن به شمار می‌رود. این امر دغدغه دستیابی به چنین مزیتی باشکوهی را از مدیران تازه‌کار به دور ساخته است.

 1. امکان برقراری امنیت:

وردپرس به‌صورت ذاتی دارای ساختاری امن می‌باشد. به‌راستی مسائل امنیتی بسیار باکیفیتی در آن برنامه‌ریزی و اجراشده است. ولی افزونه‌های امنیت ساز متعدد دیگری برای این سامانه نیز وجود دارند. این افزونه‌ها قابلیت ارتقا امنیت این پلتفرم را دوچندان می‌سازند. ازاین‌رو به کسانی که می‌پرسند چرا از وردپرس استفاده کنیم؟ می‌توان امنیت بالای آن را بیان نمود.

 1. قابلیت آپلود محتواهای چندرسانه‌ای:

در سیستم مدیریت محتوای وردپرس محدودیت آپلود محتوا با هر سبک و سیاقی را ندارید. در این سامانه آزادانه فایل‌های صوتی، متنی، پادکست، ویدیویی و … را آپلود و در معرض دید مخاطبانتان قرار می‌دهید. بدین ترتب همراهی بیشتری از طیف وسیعی‌تری از مشترکان را دریافت می‌کنید.

محتواهای وردپرس مزیت

 1. بستری کاملاً منعطف و پذیرای هر نوع خدماتی:

انعطاف بالای این سامانه به شما اجازه طراحی هر نوع سایت با هر مشخصه‌ای را در این بستر می‌دهد. ازاین‌رو امروزه وب‌سایت‌های ورزشی، خبری، آموزشی و … بسیاری را در قالب وردپرس می‌یابید. البته فروشگاه ساز ووکامرس نیز بازار فروشگاه آنلاین پایه‌ریزی شده با این سامانه را رونق بخشیده است.

 1. وجود آموزش‌ها و سیستم پشتیبانی قدرتمند:

در صورت وجود مشکل در مراحل مدیریت، آموزش‌های متعدد مفیدی در سطح وب برای این سامانه وجود دارد. با بررسی و ارزیابی این آموزش‌ها به‌راحتی مشکلات را مرتفع می‌سازید. در صورت عدم توانایی نیز در رفع مشکل، پشتیبانی قدرتمند این سامانه به میان می‌آید. بدین ترتیب معضلی بدون حل‌وفصل برایتان باقی نمی‌ماند.

 1. کاهش هزینه‌ها:

حتی اگر یک طراحی اختصاصی را نیز برای سایت خود در نظر بگیرید. در ادامه با استفاده از افزونه‌های رایگان امکان کاهش هزینه‌ها برایتان وجود دارد. این افزونه‌ها قابلیت‌های ارزنده‌ای را به وب‌سایت شما وارد می‌سازند. بدون آنکه شمارا ناچار به پرداخت هزینه مجدد نمایند. نصب این افزونه‌ها چنان ساده است که باکمی آموزش از شرکت‌های مجری چنین خدماتی و پرداخت حق‌الزحمه به آن‌ها نیز بی‌نیاز می‌شوید.

 1. تغییر ظاهر و بافت سایت به‌سرعت:

در وردپرس شما با نصب پوسته جدید یا به کمک صفحه سازها به دو روش مختلف ظاهر سایتتان را در کسری از ثانیه تغییر می‌دهید. بدون آنکه نیازی به‌صرف زمان و انرژی فراوانی داشته باشید. بدین ترتیب هرز گاهی بر اساس نیاز تغییر و تحولی را در بستر سایتان ایجاد می‌کند. بدین طریق مخاطبانتان را کمی از کسالت و یکنواختی می‌رهانید.

 1. وب‌سایتی واکنشگرا:

تجهیز به یک وب‌سایت واکنشگرا برای حرفه‌های دارای یک مخاطبان خاص مهم نیست. ولی چنین وب‌سایتی برای مشاغلی با مخاطبان متنوع و ابزارهای ارتباطی هوشمند مختلف مانند گوشی، تبلت، تلویزیون‌های هوشمند و … الزامی است. ازاین‌رو تجهیز به آن یک ضرورت مهم می‌باشد.

 1. اشتراک‌پذیری بالا با دیگر پلتفرم‌ها:

امکان ادغام وردپرس با دیگر پلتفرم‌ها در جهت ارتقای قابلیت‌های آن امری محبوب و موردپسند است. از این مورد گذشته می‌توان در جواب چرا از وردپرس استفاده کنیم؟ به قابلیت اشتراک‌گذاری محتواهای موجود در این سایت‌ها توسط کاربران در شبکه‌های اجتماعی اشاره نماییم. این امر سبب گسترش و افزایش محبوبیت وب‌سایت‌های وردپرسی می‌شود.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا
رضا
2 سال قبل

سایت خوبی بود