چگونه از پکیج یا دوره آموزشی کسب درآمد کنیم؟ 14 نکته برای مدرسان

یکی از روش‌های کسب درآمد غیرفعال، فروش پکیج آموزشی یا دوره‌های آموزشی است. اگر در یک زمینه خاص متخصص هستید و پکیج آموزشی دانلودی یا فیزیکی ساخته‌اید، می‌توانید با فروش آن‌ها در پلتفرم‌های آموزشی و سایت‌های فروش پکیج آموزشی برای خود کسب درآمد کنید.

در این راستا ابتدا باید مارکت ریسرچ یا تحقیق بازار خوبی داشته باشید. شما برای ساخت پکیج ابتدا پرفروش‌ترین دوره‌های آموزشی بازار را بشناسید، گپ‌های موجود زمینه‌ی تخصصی خود را پیدا کنید و سپس سعی کنید پکیج آموزشی شما این گپ‌ها یا کمبودها را جبران کند.

پکیج آموزشی را کجا بفروشیم؟

برخی از سایت‌های فروشگاهی پکیج و دوره آموزشی مانند آریانگاران پلتفرمی را ایجاد کرده‌اند که شما می‌توانید بی‌نهایت دوره و پکیج آموزشی در آن به فروش برسانید. در انتخاب سایت فروش دوره آموزشی حتما به چند نکته دقت داشته باشید.

برای شما تولید محتوا و سئو انجام دهند

در نهایت هدف این است که شما بتوانید سفارش اینترنتی داشته باشید. این مهم جز با سفارش تولید محتوا حرفه‌ای و یونیک امکان‌پذیر نیست. کاری که aryanegaran برای مشتریان خود انجام می‌دهد. برای هر مدرس، یک صفحه محصول مجزا می‌سازد و تولید محتوای یونیک متنی، صوتی و تصویری برای آن‌ها بارگذاری خواهد کرد. با این هدف که صفحه محصول فروشنده پکیج آموزشی حتما در صفحه اول گوگل باشد و حتی به نتایج 1 تا 3 لینک آبی برسد.

تبلیغات بنری ارائه دهند

یکی از راه‌های دیده شدن پکیج آموزشی شما این است که بنرهای تبلیغاتی در قالب گیف یا عکس در سایدبار مقالات یا صفحات اصلی داشته باشید. میزبان پکیج آموزشی اگر برای شما قابلیت نمایش بنرهای تبلیغاتی ایجاد کند، مطمئنا فروش و دیده شدن بیشتری برای شما رقم خواهد خورد.

مشخصات مدرس کامل آورده شود

یکی از ویژگی‌هایی که در انتخاب سایت فروشگاهی پکیج آموزشی برای کسب درآمد باید در نظر داشته باشید این است که مشخصات شما و رزومه شما به طور کامل و دقیق آورده شود. قطعا برای شما و مخاطبان اهمیت دارد که هویت مدرس و مولف کاملا مشخص باشد. اگر سایت مقصد به هر دلیلی از نمایش مشخصات شما به‌عنوان مدرس خودداری کرد، جای خوب و مناسبی برای درآمدزایی از پکیج آموزشی نیست.

درصد کارمزد مشخص و مناسب داشته باشند

هرچه سایت فروشگاهی پکیج و دوره آموزشی خدمات بیشتری ارائه دهد و تعرفه‌ و هزینه پایین‌تری داشته باشد، گزینه مناسب‌تری است. کاری که فروشگاه پکیج آموزشی آریانگاران انجام می‌دهد این است که شما یک فضای دائمی دارید و حالت اشتراکی نیست که بخواهید ماهیانه یا سالیانه آن را تمدید کنید. یعنی همین الان با خیال راحت می‌توانید صفحات محصولی خود را در این سایت بسازید و نگرانی بابت ماه یا سال آینده نداشته باشید.

برای درخواست فروش پکیج و دوره آموزشی کلیک کنید.

آموزش های لازم فروش و بازاریابی را ارائه دهد

یک میزبان خوب برای فروش و درآمدزایی از پکیج آموزشی، به شما آموزش‌ها و ترفندهای لازم برای فروش بیشتر و بازاریابی نیز آموزش خواهد داد. برای همین باید به بخش وبلاگ بروید یا پادکست‌‌های آموزشی دریافت کنید. یا اینکه سایت مقصد هر ماه یا هر هفته شما را از جدیدترین آموزش‌ها از طریق ایمیل خبردار کند. این یک نشانه خوب برای سایت مقصد است که آریانگاران در این زمینه نیز توانسته بسیار خوب عمل کند.

در جشنواره‌ های مناسبتی شرکت کند

قطعا هرچه پلن‌های بازاریابی سایت مقصد بیشتر باشد، به نفع مشتریان و مدرسان نیز خواهد بود. یک سایت منفعل و بدون ایده و برنامه در طولانی‌مدت برای شما آورده‌ای نخواهد داشت. برای همین در سایت‌های پکیج آموزشی خود را بفروشید که در فضای شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات فعال باشد.

محدودیت فروش برای شما ایجاد نکند

قطعا یک مدرن امکان دارد در چند زمینه پکیج آموزشی داشته باشد وسایت مقصد اگر شما را محدود به فروش تنها یک پکیج نکند، به نفع شما خواهد بود. در حالت کلی هرچه امکانات و گستردگی سایت مقصد بیشتر باشد، قدرت مانور شما نیز بیشتر خواهد بود. به‌عنوان مثال در آریانگاران شما بی‌نهایت پکیج و دوره آموزشی می‌توانید به فروش برسانید.

چگونه از پکیج یا دوره آموزشی کسب درآمد کنیم

قابلیت ذخیره‌ سازی فایل های آموزشی را داشته باشد

اگر سایت مقصد قابلیت ذخیره سازی و میزبانی از فایل‌های آموزشی شما بخصوص اگر دانلودی است را داشته باشد، بهتر است. البته در جبران این مورد می‌توانید از پلتفرم‌های میزبانی و قفل‌گذاری فایل‌های آموزشی استفاده کنید و در نهایت شورتکد مربوط به محصول خود را به سایت‌های فروشگاهی ارائه دهید.

خدمات پشتیبانی قدرتمندی داشته باشد

اینکه پیش از ساخت صفحه محصول و در طول آن بتوانید با تیم پشتیبانی سایت فروشگاهی پکیج آموزشی ارتباط مستمر داشته باشید خیلی خوب است؛ اما پشتیبانی بعد از فروش نیز بسیار اهمیت دارد. اینکه در صورت بروز مشکل و نارضایتی مشتریان، سایت واسطه مانند یک داور عادل اقدام کند و به بررسی مشکل و برطرف کردن آن بپردازد.

فرایند فروش و درآمدزایی از پکیج آموزشی شفاف باشد

هرچه پروسه فروش شفاف‌تر و واضح‌تری داشته باشید، بهتر است. از سایت‌های میزبانی که فرایند گنگ و نامشخصی دارند و در لحظه حرف خود را عوض می‌کنند، دوری کنید. در ابتدای شروع با یک قرارداد روشن و واضح کار را شروع کنید و نقطه مبهمی باقی نگذارید.

بخش قوانین و مقررات کاملی داشته باشد

پیش از همه چیز به بخش قوانین و مقررات سایت میزبان فروش پکیج آموزشی بروید. هرچه این بخش کامل‌تر و همه‌جانبه‌تر باشد، بهتر است. اگر سایت میزبان شما بخش قوانین و مقررات ندارد در کسری از ثانیه آن را ببندید. قطعا بخش قوانین و مقررات بندهایی برای مدرسان و بندهایی برای خریداران دارد که باید به دقت تمامی موارد را بخوانید و هر نقطه گنگ را با تیم پشتیبانی در میان بگذارید.

کیفیت تولید محتوا و تبلیغات بالایی داشته باشند

ببینید سایت میزبان در زمینه تولید محتوا و بازاریابی چقدر فعال و دانشمند است. سایت آریانگاران را با کیفیت خدمات تولید محتوا و کپی‌‍رایتینگ می‌شناسند و همین به نقطه قوتی برای این سایت تبدیل شده است. همین یونیک بودن و کیفیت را در فروشگاه برای صفحات محصولی خود نیز به کار می‌برد. کما اینکه اکنون شاهد هستیم این سایت با سرچ‌های مرتبط با پکیج آموزشی در لینک‌های اول گوگل قرار دارد.

قابلیت ارتباط گرفتن با دانشجویان در سایت وجود داشته باشد

اگر سایت مقصد یک پنل مدرس و هنرآموز/دانشجو داشته باشد، خیلی بهتر است. اینگونه شما می‌توانید به راحتی با اعضای دانشجوی خود ارتباط بگیرید. که البته این مورد خارج از سایت در قالب کانال یا گروه تلگرامی نیز قابل رفع و رجوع است.

به شما گزارش‌های عملکردی و بازدیدی ارائه دهند

اگر سایت میزبان به شما گزارش عملکرد دوره‌ای (ماهیانه یا سالیانه) ارائه دهد خیلی خوب است. اینکه شما بدانید در طول یکسال گذشته چقدر از طریق آریانگاران فروش پکیج آموزشی داشته‌اید. چگونه از پکیج یا دوره آموزشی کسب درآمد کنیمیا اینکه صفحات محصولی شما چه جایگاهی در SERP یا نتایج جستجو دارند. این گزارش امکان دارد از سرچ کنسول یا GA4 باشد. البته این مورد نیز جزو امکانات فروشگاه پکیج آموزشی آریانگاران است.

جمع بندی

برای کسب درآمد ریالی و دلاری از پکیج آموزشی و دوره آموزشی یک راه این است که در فروشگاه‌های آنلاین یا اینترنتی، صفحه محصولی برای خود بسازید. در این مقاله 14 ویژگی سایت خوب فروشگاهی پکیج آموزشی را به شما گفتیم. شما همین الان می‌توانید برای کسب درآمد از پکیج‌های آموزشی خود اقدام کنید.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها