شما هم باید یک کسب و کار اینترنتی داشته باشید

کسب و کار اینترنتی در کشورمان،در چند سال گذشته پیشرفت بسیاری داشته است. اگر قصد دارید یک کسب و کار اینترنتی پر درآمد داشته باشید، پیشنهاد میکنیم این مقاله را مطالعه کنید و شغل اینترنتی مناسب خود را انتخاب کنید.

کسب و کار اینترنتی چیست؟

کسب و کار اینترنتی به شکلی از ارائه خدمات یا عرضه محصولات گفته می شود که در فضای اینترنت انجام می پذیرد.

حتما شما هم دنبال ایده های کسب و کار اینترنتی هستید که بتوانید در دوران کرونا و پساکرونا از مشکلات کسب و کار های سنتی رها شوید و بجای ضرر در این بازار سود کلانی داشته باشید و به نوعی شغل اینترنتی داشته باشید.

ایده کسب و کار اینترنتی برای شروع

این روزها، فرصت های مختلفی وجود دارد تا کسب و کار اینترنتی خودتان را شروع کنید. اگر در اینترنت جستجو کرده باشید، حتما فهرست های بالا بلندی از ایده های کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت را دیده اید. راه آسان شما این خواهد بود که از همین ایده های موجود استفاده کنید.

راه دیگر برای رسیدن به ایده ای از کسب و کار که آینده خود را در آن ببینید، تعدادی تکنیک های اختصاصی ایده پردازی هستند که می توانید از آن ها بهره بگیرید و به ایده کسب و کار اینترنتی خود برسید. از جمله این تکنیک ها می توان به تکنیک اسکمپر، طوفان فکری، نقشه ذهنی و … اشاره کرد.

چگونه کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنیم؟

با وجود شرایط بد اقتصادی افراد توانایی ریسک کردن را از دست داده اند و بعضی از افراد با کمبود آگاهی دست به کسب و کار اینترنتی زدند و زیان مالی دیدند . بیشتر افراد دوست دارند رئیس خودشان باشند تا اینکه مجبور باشند از شخص دیگری اطاعت کنند از این رو افراد رو آوردند به کسب و کار اینترنتی و از طرفی نمی دانند چگونه شروع کنند.برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در بازار محصولات را به بخش های کوچک تری تقسیم کنید تا هزینه کمتری برای شما داشته باشد هم درآن محصول وقتی به طور تخصصی کار کنید قابل اعتماد تر به نظر می رسید و درآمدتان افزایش می یابد.

برای کسب درآمد اینترنتی، پس از پیدا کردن ایده مناسب خود، آن ایده را با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی یا ساخت یک صفحه اینستاگرام جامه عمل می پوشانید.

با وجود سیستم های مدیریت محتوای ساده ای که در اینترنت موفق ظاهر شده اند، دیگر ساخت وبسایت، رویایی دست نیافتنی نیست و ساخت وبسایت با کمک این سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس بسیار محبوب و رایج شده اند.

کسب و کار اینترنتی چه مزایایی دارد؟

یک کسب و کار اینترنتی

  1. شما رئیس خود هستید.
  2. در خواب هم پول درمی آورید.
  3. از خانه خود خارج نمی شوید.
  4. زمان در اختیار شما است.
  5. از کار کردن لذت می برید.
  6. اطلاعاتتان افزایش می یابد.
  7. محیط کارتان را خودتان انتخاب می کنید.
  8. می توانید همزمان دارای چند شغل باشید.
  9. پول بیشتری بدست می آورید.
  10. هزینه های اضافی مثل هزینه رفت و آمد به محل کار حذف می شود.

کسب و کار اینترنتی،تحولی عظیم در دنیای تجارت

حتماً شما هم در اطراف خود کسانی را میبینید که از نبود شغل و بیکاری حرف می‌زنند؛در حالی که فرصت‌های استثنایی که پیش روی آنها قرار دارد را نمی‌بینند.اینترنت،دنیایی بی حد و مرز است که بستری ایده‌آل جهت عملی کردن ایده‌های جدید و نوین به حساب می‌آید. کسب درآمد از طریق اینترنت به دلیل پتانسیل بالایی که دارد، فرصتی با ریسک کم و بدون نیاز به سرمایه‌گذاری هنگفت محسوب می‌شود. از مهارت‌ها و استعدادهای خود نهایت استفاده را ببرید یا جهت یادگیری روش‌های کسب درآمد در این بستر اقدام کنید. البته باید این نکته را به یاد داشته باشید که تلاش، نخستین گام راه‌اندازی یک تجارت در این بستر است. برخورداری از استراتژی دقیق و آشنایی با فاکتورهای موفقیت در این بستر،معیارهای دیگری هستند که به آن نیاز خواهید داشت. نیاز است به‌اندازه کافی صبر داشته باشید و درنهایت به بازدهی تلاش بی‌وقفه خود افتخار کنید.

نکات کسب و کار اینترنتی موفق

انگیزه:

همیشه باید به خودتان اعتقاد داشته باشید. شخصیت شما (یا مهارت شما) هرچه باشد، می توانید آرزوهای خود را محقق کنید و چیزهایی برای بهبود زندگی روزمره خود داشته باشید. بنابراین اول از همه، باید بلند پرواز باشید و انگیزه خود را حفظ کنید!

واقع بینی:

انتظار نداشته باشید بدون زحمت، پول پارو کنید. ده ها روش درآمدزایی وجود دارد، اما متأسفانه هیچ راهکاری سریع برای کسب درآمد از اینترنت یا سایر شغل ها وجود ندارد.

پشتکار:

هرگز یک شبه درآمد زیادی کسب نخواهید کرد. این کار در چند مرحله و به تدریج انجام خواهد شد.

هوشیاری:

هوشیار باشید و مراقب پس اندازهای خود باشید چرا که کلاهبرداران همیشه در کمین هستند.

چرا باید به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی باشیم؟

یک کسب و کار اینترنتی

کسب و کارهای آنلاین  اصلا نیاز به سرمایه بالا ندارند، شما با سرمایه بسیار کمی میتوانید یک کسب و کار اینترنتی پولساز راه اندازی کنید.

در هر سنی میتوانید کسب و کار آنلاین خود راه اندازی کنید

برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی هیچ محدودیت سنی وجود ندارد و میتوانید همین الان کسب و کارتان را در اینترنت راه اندازی کنید.

در کسب و کارهای اینترنتی هیچ سقف درآمدی وجود ندارد!

اگر اصولی کسب و کار آنلاین‌تان راه اندازی کنید بعد از 1 الی 2 سال خیلی راحت میتوانید به درآمدهای بالای 100 میلیون تومان برسید.

شما به عنوان شغل دوم میتوانید کسب و کار آنلاین‌تان را راه اندازی کنید

یک کسب و کار اینترنتی

اگر کارمند یا دانش آموز و دانشجو هستید میتوانید در کنار کار و تحصیلاتتان کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید.

اگر شغل آزاد مثل فروشندگی هم دارید میتوانید کسب و کارتان را در اینترنت راه اندازی کنید. به عنوان مثال ممکن است شما یک فروشگاه فیزیکی کیف و کفش داشته باشید، شما میتوانید خیلی راحت با راه اندازی کسب و کار اینترنتی‌تان محصولاتتان را در اینترنت بفروشید. برای فروش محصولاتتان به صورت اینترنتی فقط و فقط به یک فروشگاه اینترنتی نیاز دارید.

اگر هیچ محصول و خدماتی ندارید باز هم میتوانید در اینترنت کسب و کارتان را راه اندازی کنید، پس اصلا جای نگرانی نیست!

برای کسب و کار در اینترنت به هیچ مجوزی نیاز ندارید. برای همین است که هر کسی میتواند کسب و کار آنلاینش را راه اندازی کند.

احتمال موفقیت کسب و کار های کوچک زیاد است

قطعا نام آشنا بودن یک کسب و کار تنها نشانه ی موفقیت آن نیست. بلکه در حال حاضر بسیاری از کسب و کارهای کوچک و بزرگ وجود دارند که خیلی شناخته شده نیستند اما در آمد بسیاری خوبی دارند و موفق هستند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید کسب و کارهای خانگی در حال حاضر در دسته کارهای پر درآمد هستند و علی رغم قدمت نه چندان بالا، سود بسیار خوبی کسب می کنند.

آنچه که موفقیت یک کسب و کار را شکل می دهد، سرمایه های گسترده انسانی یا هزینه های سنگین برای تبلیغات نیست بلکه در نظر گرفتن استراتژی مناسب برای کسب و کار، شناسایی ابزارهای مورد نیاز برای رشد و بازاریابی و در نهایت اجرای اصولی تصمیمات است.

از نظر شما یک کسب و کار اینترنتی موفق چه ویژگی هایی دارد؟

یا بهتر است سوالمان را اینگونه بپرسیم که مقیاس سنجش میزان موفقیت یک کسب و کار چه چیزی است؟ آیا اندازه و گستردگی یک کسب و کار، میزان موفقیت آن را مشخص می کند یا سوددهی و میزان فروش؟

اگر بخواهیم نگاهی دقیق تری به موفقیت کسب و کارها داشته باشیم باید بگوییم که یک کسب و کار موفق، محصولات و خدمات باکیفیتی برای ارائه دارد و با توجه به میزان تقاضا، میزان ارائه نیز افزایش پیدا می کند. از این رو یک کسب و کار برای موفق بودن نیازی به گستردگی ندارد بلکه مهم ترین مورد برای موفقیت و رسیدن به درآمدزایی، پیدا کردن جامعه مخاطبین هدف است.

در حال حاضر کسب و کارهای خانگی در کشور ایران در دسته کسب و کارهای موفق هستند زیرا با شناسایی ابزارهای موجود به درآمد زایی خوبی رسیده اند. با توجه به این نکات می توان به این نتیجه رسید که راه اندازی یک کسب و کار موفق در ایران، دور از ذهن نیست بلکه باید منابع در دسترس و لازم برای پیشرفت را شناسایی کرده و با کمترین هزینه از آن ها استفاده کنیم.

مسیر رسیدن کسب و کارهای کوچک و بزرگ به موفقیت

یک کسب و کار اینترنتی

هدف گذاری، اولین قدم برای ترسیم مسیر موفقیت است. با توجه به بودجه ای که برای موفقیت کسب و کارتان در نظر دارید باید ابزارهای مختلف را در کنار پتانسیل گسترش کسب و کارتان بررسی کنید. به طور مثال سئو، یکی از پربازده ترین و به صرفه ترین کانال های بازاریابی است که می تواند در دیده شدن و جذب مشتری برای کسب و کارتان بسیار موثر واقع شود. اگر با این کانال بازاریابی آشنا نیستید.

کانال بازاریابی سئو، برای همه ی کسب و کارها مناسب نیست. زیرا سئو در صورتی می تواند اثر بخش باشد که سایت شما به شیوه ای اصولی طراحی شده باشد. از این رو بسیاری از کسب و کارهای نوپا در ابتدا توان پرداخت هزینه برای طراحی سایت و شروع سئو را ندارد و ترجیح می دهند تا فعالیت خود را از بسترهای ساده تر مانند شبکه های اجتماعی شروع می کنند؛ حتی در همان بستر به تنهایی موفق می شوند. از نمونه های موفق این کسب و کارها می توان به صفحات فروشگاهی در اینستاگرام اشاره کرد.

کسب و کار اینترنتی و کارآفرینی

امروزه کسب و کارهای اینترنتی راه مناسبی برای افزایش ثروت و دارایی شما به شمار می‌روند. این نوع کسب و کار یکی از بهترین روش های کسب درآمد با سرمایه اندک است که می توان آن را در منزل شخصی نیز آغاز کرد. این روش درآمد زایی در مقایسه با سایر روش ها مانند داشتن دفتر کاری بزرگ یا شرکت، از ریسک کمتری نیز برخوردار می باشد.

زیبایی اینترنت در این است که مخاطبان آن در سرتاسر دنیا پراکنده اند و این امر می تواند به معنای وجود مشتریان بالقوه برای شما باشد. این نوع بازار، هیچ موقع بسته نمی شود. مشتریان شما می توانند به صورت ۲۴ ساعته به اطلاعات کسب و کارتان دسترسی پیدا کنند. شما نیز می توانید هر چند بار و با هر فاصله ای که بخواهید ، اطلاعات مورد نظرتان را درباره ی فعالیت ها و فروشگاه تان در صفحات اینترنت جای دهید.

همچون کارهای دیگری که انسان امروزه برای رسیدن به آنها تلاش می‌کند در کسب و کارهای اینترنتی نیز اتفاق می افتد؛ کارآفرینان اینترنتی بدون داشتن برنامه منظم و مدون و عجولانه به تصور افزایش ثروت خود و میلیونر شدن یک شبه وارد بازار کار اینترنتی می‌شوند؛ بدون اینکه در نظر داشته باشند هر کاری قاعده و برنامه خودش را دارد. در حوزه کسب و کار اینترنتی و کسب موفقیت نیز علاوه بر نقشه راه باید شوق و علاقه را با برنامه ریزی و نظم هدایت نمود وگرنه با اولین نشانه های سختی و مشکلات دست از همه چیز کشیده می شود.

چگونه اصول کسب و کار اینترنتی را یاد بگیرم؟

اکنون باید بدانید که چگونه می توانید کسب درآمد از اینترنت نمایید. اگر خواهان کسب درآمد از اینترنت بصورت پاره وقت هستید یا نه فول تایم می خواهید کار کنید، قدرت در دست شماست. از خود بپرسید که دوست دارید چه کاری انجام دهید. از مهارت های موجود خود یک لیست تهیه کنید و ببینید چگونه می توانید آنها را به کار ببندید.

اینترنت مملو از فرصت هایی است که می توانید به سرعت از طریق آنها در خانه درآمد داشته باشید، اما مراقب کلاهبرداری ها باشید. نسبت به هر روش یا فرصتی که هزینه اولیه  برای کسب درآمد از اینترنت را می طلبد، مجوز کسب و کار اینترنتی بخواهید و در صورت لزوم خودتان هم اخذ نمایید.

برای یک شروع موفق در کسب و کار اینترنتی، دوره جامع نخبگان وبمستر را برای شما آماده کردیم که بتوانید در کمتر از یک روز با کمتر از 500 هزار تومان یک سایت کاملا شخصی به نام خودتان و با مالکیت 100% داشته باشید و در این دوره به طور کامل آموزش مدیریت سایت را از سطح کاملا مبتدی تا حرفه ای آموزش داده ایم.

در این دوره دوره،اساتید حرفه ای آموزش مارکتینگ،اینستاگرام و چالش های دیگر کسب و کار را آموزش داده اند و نکته ی مهم تر این که 2 ماه از پشتیبانی تلفنی و اینترنتی کارشناسان ما برخوردار خواهید شد.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

0 0 رای
امتیاز دهید
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها