گزارش مالی مایکروسافت در سه ماهه اول ۲۰۱۵ با فروش بیشتر سرفیس و لومیا

مایکروسافت گزارشی مالی سه ماه اول خود را منتشر کرد و این کمپانی به درآمد ۲۱٫۷ میلیارد دلار رسید که از این مقدار ۴٫۹۸ میلیارد دلار سود خالص می باشد،

درآمد مایکروسافت  در مقایسه با همین بازه در سال ۲۰۱۴ افزایش ۶ درصدی داشته اما سود کسب شده توسط آن کاهش ۱۲ درصدی داشته است،مایکروسافت اعلام کرد که ۱۹۰ میلیون دلار از هزینه های این کمپانی بابت ادغام و هزینه های بازسازی نوکیا می باشد

Macrosoft CO

این سومین فصل از فروش سرفیس است ،که در فروش آن کاهشی مشاهده نمی شود،سرفیس در این فصل در آمد ۷۱۳ میلیون دلاری برای مایکروسافت  به ارمغان آورده ، که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۴ افزایش ۴۴ درصدی داشته است.یک بار دیگر مایکروسافت آماری تفکیک شده ای از فروش سرفیس ها اعلام نکرد ،اما می توان نتیجه گرفت که این محصول هیبریدی به جامعه کاربران مایکروسافت می افزاید.

MS Q3

 

مایکروسافت جزئیاتی از  تعداد فروش اکس باکس را اعلام نکرد و نمی توان در مورد وضعیت فروش این کمپانی اظهار نظری کرد براساس اطلاعات اعلامشده توسط  مایکروسافت، درآمد حاصل از فروش پلتفرم ایکس‌باکس در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۴، با ۲۴ درصد کاهش مواجه شده که با توجه به  آمار منتشر شده توسط NPD در آمریکا می‌توان نتیجه گرفت که سونی موفق شده به استثنا چند ماه، مایکروسافت را در زمینه‌ی فروش کنسول پشت سر بگذارد. مایکروسافت قیمت ایکس باکس وان را با حدف کینکت به ۳۴۹ دلار کاهش داد،اما اینطور که پیداست هنوز مایکروسافت موفق نشده به رغیب خود نزدیک شود.

مایکروسافت  این نکته را نیز اعلام  کرد که تا انتشار رسمی  ویندوز ۱۰ برای موبایل هیچ پرچمداری عرضه نخواهد کرد و به معرفی تعدادی گوشی پایین رده اکتقا خواهد کرد .مایکروسافت موفق به فروش ۸٫۶ میلیون لومیا شده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش ۱۸ درصدی داشته است اما با کاهش درامد ۱۶ درصدی مواجه شده است

مایکروسافت در تلاش است تا نسخه‌ی نهایی ویندوز ۱۰ را به صورت رسمی وارد بازار کند . درآمد این کمپانی از راه تولیدکنندگان پی‌سی‌های ویندوزی  ۲۲ درصد کاهش داشته است  بخشی از این کاهش را باید در اثر افول فروش پی‌سی در این بازار دانست، البته آفیس مجموعه‌ای متفاوت برای مایکروسافت است. درآمد تجاری آفیس برای مایکروسافت رو به افزایش بود، اما درآمد این کمپانی از سوی مشتریان آفیس در اثر مهاجرت آن‌ها به آفیس ۳۶۵ ،۴۱ دصد کاهش داشته است .کاربران آفیس ۳۶۵ مایکروسافت به ۱۲٫۴ میلیون مشترک افزایش یافته‌اند و درآمد بخش سرویس‌های ابری این شرکت افزایش داشته است.

مایکروسافت در زمینه  سرویس‌های ابری رشد خیلی خوبی داشته و  درآمد مایکروسافت از سرویس‌های ابری به واسطه‌ی آفیس ۳۶۵، آژور و سرویس‌های CRM ،به مقدار ۱۰۶  درصد افزایش داشته است ، این افزایش کاربران و در آمد برای مایکروسافت خبر خوشحال کننده ای است و می‌توان آن را تاییدی بر سیاست‌های ساتیا نادلا دانست که بر روی سرویس های ابری و موبایل تاکید دارد ، ساتیا نادلا با اشاره به برگزاری کنفرانس بیلد در این هفته، وعده‌ی معرفی محصولات جدیدی را داد.

منبع:Theverge

لینک کوتاه
هاشم رضاپور
هاشم رضاپور فعالیت خودش را از روزهای اولیه در دیجی رو آغاز کرده و علاقه زیادی به تکنولوژی داره! او چندین سال در حوزه های مختلف علوم رایانه ای، از شبکه گرفته تا برنامه نویسی و طراحی کار کرده و هم اکنون به جز نوشتن در دیجی رو به توسعه و طراحی وب نیز مشغول است.