بلیط هواپیما

دست نگه دارید؛ چرا نباید حالا تلفن همراه و لوازم الکترونیکی بخرید؟

همانطور که می‌دانید، در چند ماه اخیر افزایش افسار گسیخته قیمت ارز باعث شد که تمامی کالا‌ها قیمت‌شان چند برابر شود و در این بین سودجویان نیز به روش‌های گوناگون شعله این افزایش قیمت را بیش از پیش کردند. برای مثال، فروشندگان بسیاری در پی این افزایش قیمت، شروع به احتکار و انبار کردن محصولاتی کردند که در گذشته با قیمت پایین خریداری کرده بودند و در نتیجه بسیاری از کالاها در کشور ناموجود شد! اما حال خبرهای خوبی به گوش می‌ر‌سد مبنی بر اینکه بالاخره قیمت ارز، روند کاهشی پیدا کرده است. به همین دلیل، ما نیز برآن شدیم تا به شما بگوییم که چرا نباید در حال حاضر تلفن همراه و محصولات الکترونیکی خریداری کنید. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

همانطور که می‌دانید، افزایش قیمت ارز باعث شد که قیمت کالاهای اساسی و غیر اساسی چند برابر شود. اگر به خاطر داشته باشید، تا همین چند ماه قبل، قیمت ارز حدود 3700 تومان بود و در طی چند ماه، قیمت آن حتی به 20 هزار تومان نیز رسید. این اتفاق باعث شد که کالاهایی که در کشور موجود بود، ناگهان ناپدید شوند و قیمت‌شان به چندین برابر برسد. اما حال قیمت دلار و ارز روند کاهشی پیدا کرده و شنیده شده که حتی به 8 هزار تومان نیز رسیده است، اما آیا قیمت محصولات نیز پایین آمده است؟ خیر اینطور نیست! چرا که به طور حتم بازار و بعضی از مردم، در مقابل این کاهش قیمت مقاومت خواهند کرد و فروشندگان نیز جنس هایی که مدت ها با آرزوی افزاش قیمت بیشتر نگه داشته بودند، به این راحتی با قیمت کمتر نخواهند فروخت. همچنین بعضی از فروشندگان و واردکنندگان نیز با قیمت های ارز گران، محصولات جدیدی خریداری کرده‌اند که به طور حتم با کاهش قیمت ارز، محصولات خود را با ضرر نخواهند فروخت.

اینطور که اتفاقات چند سال اخیر در ایران نشان می‌دهد، اگر قیمت ها افزایش پیدا کند، بسیاری از فروشندگان جنس های خریداری شده قبلی خود را بخاطر سود بیشتر، گران خواهند کرد و گاهی این عملکرد خود را نیز با این بهانه توجیه می‎کنند که قیمت فلان جنس گران شده است و در صورت فروش، باید با قیمت جدید، محصولات را خریداری کنند! اما با خود نمی‌گویند که این محصولات را با قیمت قبلی خریداری کرده‌اند و موظف هستند، با قیمت قبلی نیز به فروش برسانند! این در حالی است که در زمان کاهش قیمت‌ها، به بهانه اینکه ضرر خواهند کرد، در مقابل روند کاهشی قیمت، مقاومت می‌کنند و کاهش قیمت را توهمی بیش نمی‌دانند!

به همین دلیل، در حال حاضر که ارزش ارز روند کاهشی پیدا کرده، قیمت محصولات تغییر محسوسی نکرده است چرا که بازار در مقابل این کاهش قیمت مقاومت می‌کند و در صورتی که روند کاهشی ادامه پیدا کند، شاید ماه ها طول بکشید که قیمت محصولات ارزان شود.

همه اینها باعث می‌شود که به شما بگوییم که اگر قصد خرید محصولی را دارید، دست نگه دارید، چرا که بیشتر کالاهای الکترونیکی، از خارج از کشور وارد می‌شود و در صورت کاهش قیمت ارز، باید با قیمت پایین تر فروخته شوند، اما این اتفاق ممکن است مدتی طول بکشید، بنابراین دست نگه دارید تا قیمت ها کاهش پیدا کند، چرا که اگر همچنان محصولات گران را خریداری کنید، به فروشندگان سودجو این امکان را می‌دهید که هر قیمتی که می‌خواهند روی محصولاتشان بگذارد و بدون هیچ نگرانی‌، در بازار جولان دهند!

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها