چگونه یک استند نمایشگاهی جذاب طراحی کنیم؟

متن و تصاویری که جهت آگاهی رسانی و یا تبلیغات استفاده می شود را بنر می گویند. در واقع می توان بنر را یک پرچم جهت نمایش دادن مطالب و لوگو ها دانست. امروزه برای اطلاع رسانی مناسبت های فرهنگی، مذهبی، رویدادهای بزرگ سیاسی و … از بنر استفاده می کنند. به علت قیمت تمام شده ی پایین تر بنر ها نسبت به پوسترها، امروزه آنها محبوبیت بیشتری در بین عموم جامعه پیدا کرده اند. بنر ها با ضخامت های مختلف و در سه جنس چینی، کره ای و ایرانی به بازار عرضه می شوند. همچنین اشکال متفاوتی از بنر وجود دارد که کاربرد آنها را از هم متمایز می کند مانند اسپیسی، استند، پرتابل و دیواری اما در چاپ آنها محدودیت ابعاد وجود ندارد زیرا دستگاه چاپ بنر بزرگتر از سایر دستگاه های چاپ است و به همین دلیل امکان چاپ بنر در تمامی ابعاد ها وجود دارد که این دستگاه ها در مجموعه چاپ بنر چاپ کوثر موجود میباشد.

فرایند چاپ بنر دارای دو بخش کامپیوتری و مکانیکی است به این صورت که طرح و متن مورد نظر توسط طراحان در کامپیوتر طراحی می شود و بر اساس ابعاد مشخص شده چاپ می شود. نحوه عملکرد دستگاه چاپ بنر هم مانند سایر چاپگرها به این صورت است که با راه اندازی دستگاه چاپ رنگ ها به نازل ها و هد ها منتقل می شود و با حرکت رول ها بر روی سطح مورد نظر، طرح لازمه اجرا می شود. نوع جوهر به کار رفته در بنر باکیفیت تر از سایر چاپگرها است و به علت کاربرد وسیع بنر ها در تبلیغات، تنوع رنگی بسیار زیادی دارند. نکته ی حائز اهمیت دیگر در چاپ بنر همخوانی فرمت طراحی شده با فرمت خروجی است که تضمین کننده کاری با کیفیت است. نکات ارائه شده در بالا حاکی از این است که برای داشتن بنری با کیفیت و با ترکیب رنگی مشابه رنگ های واقعی، باید از دستگاه چاپی استفاده کرد که پاسخگوی نیاز مشتری باشد.

دستگاه چاپ بنر
دستگاه چاپ بنر

چاپ رول آپ و کاربرد آن

چاپ رول آپ انتخاب مناسبی برای مکان هایی است که محدودیت فضایی دارند. رول آپ نمایشگاهی در واقع یک پایه آلومینیومی است که قابلیت جمع شدن دارد. رول آپ ها دو نوع ثابت و متحرک دارد که نوع ثابت آن مناسب نمایشگاه ها است و برای فضاهای محدود کاربرد بیشتری دارد اما نوع متحرک برای فروشگاه هایی که برای تبلیغات متفاوت خود از یک سازه استفاده می کنند، مناسب تر است. نکته حائز اهمیت دیگر امکان چاپ بنر به صورت دو طرفه است و می توان از آنها در مکان هایی که از دو طرف امکان دیده شدن وجود دارد، استفاده کرد. از انواع دیگر رول آپ ها می توان به رول آپ های پایه پهن، آویز گردان، ساده یک طرفه، گردان یک طرفه، گردان دو طرفه و گردان دو طرفه با هالوژن اشاره کرد. مزیت های بیشماری برای چاپ رول آپ ها وجود دارد از جمله آنها می توان به زمان کم برای نصب و یا جمع آوری اشاره کرد. همچنین این نوع از بنر ها به راحتی قابلیت جابه جا شدن را دارند به همین دلیل کاربرد وسیعی الخصوص در نمایشگاه ها پیدا کرده اند. هیچ گونه محدودیتی در ابعاد رول آپ ها وجود ندارد و آنها نسبت به سایر روش های تبلیغی قیمت مناسبی دارند. از مزیت های دیگر آن ها امکان تعویض چاپ است بنابراین آنها را نمی توان یک بار مصرف دانست زیرا برای چندین بار می توانند مورد استفاده قرار گیرند. در نهایت باید گفت نحوه قرارگیری رول آپ ها سبب شده است که بیش از سایر روش های تبلیغی توجه مخاطب را به خود جلب کند و با به کارگیری رنگ های متنوع و چاپ بنر با کیفیت می توان به آسانی مطالب مورد نظر را در معرض دید مخاطبین قرار داد.

رول آپ نمایشگاهی
رول آپ نمایشگاهی

چاپ پاپ آپ چه کاربردی دارد؟

وقتی از بزرگترین سازه برای تبلیغات صحبت می شود اولین گزینه ای که به ذهن می رسد چاپ پاپ آپ است. چاپ بنر برای پاپ آپ در ابعاد مختلفی قابل اجرا است و گاه می تواند به اندازه یک دیوار باشد. برای اطلاعا از طراحی و چاپ پاپ آپ به لینک قبل مراجعه فرمایید.در زمان هایی که برای برپایی غرفه های نمایشگاهی محدودیت زمانی وجود داشته باشد می توان به راحتی با چاپ پاپ آپ، غرفه ای بزرگ احداث کرد. هیچ چیز در یک محیط تبلیغی بیشتر از جلب نظر مخاطبین اهمیت ندارد که با ایجاد تنوع رنگ در پاپ آپ می توان به این امر دست یافت. پاپ آپ دارای اسکلت آلومینیومی است که بنر های تبلیغی و مورد نظر بر روی آن قرار می گیرد. پاپ آپ ها همانطور که می توانند به بزرگی یک دیوار باشند به همان اندازه قابلیت جمع شدن در یک کیف کوچک را نیز دارند. سبکی و سادگی در جمع کردن و باز کردن آن، از ویژگی های منحصر به فرد استفاده از پاپ آپ است. باید توجه داشت به علت اندازه ی بزرگ پاپ آپ ها، ابعاد چاپ آنها نیز بزرگتر است پس در طی طراحی باید ابعاد نیز در نظر گرفته شود که در کیفیت محصول نهایی افتی ایجاد نشود. نکته ی مهمی که در چاپ پاپ آپ باید در نظر گرفته شود چیدمان مطالب ست که باید مطالب مهم در قسمت میانی قرار گیرد.

پاپ آپ تبلیغاتی
پاپ آپ تبلیغاتی

پاپ آپ ها علاوه بر اینکه می توانند صاف ساخته شوند قابلیت طراحی منحنی شکل را نیز دارند که سبب افزایش حق انتخاب برای مشتریان شده است. یکی دیگر از محاسن پاپ آپ امکان بکار گیری پروژکتور ها جهت نورپردازی است که استفاده از آن جلوه ویژه ای به بنر می بخشد. از مزایای دیگر آن می توان مقرون به صرفه بودن، امکان تعویض چاپ، مقاومت بالا و … اشاره کرد. یکی دیگر از امتیازات پاپ آپ داشتن کیف مخصوص است که علاوه بر حفظ آن از آسیب های احتمالی به علت چرخدار بودن قابلیت جا به جایی راحت را نیز ایجاد کرده است. انواع مختلفی از پاپ آپ ها وجود دارد که کاربرد های متفاوتی برای آن در نظر گرفته شده است از جمله می توان به استند پاپ آپ نمایشگاهی، پاپ آپ تبلیغاتی، استند نمایشگاهی پاپ آپ، استند پاپ آپ و پاپ آپ مگنتی اشاره کرد. در نهایت با چاپ بنر های جذاب در چاپ پاپ آپ می توان با درست ترین روش اقدام به تبلیغات گسترده و جذاب کرد.

#توجه: این مطلب یک رپورتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه شده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها