با 10 زبان برنامه نویسی محبوب سال 2015 آشنا شوید

بر اساس گزارشات ارائه شده توسط اطلاعات گرایشی گوگل ترندز 10 زبان برنامه نویسی محبوب در سال 2015 که بیشترین استفاده را در بین کاربران داشته اند مشخص گردیده اند که در این مطلب قصد معرفی آنها را خواهیم داشت.

یادگیری کدنویسی در طول سالیان اخیر، رشد چشمگیری را در بین تمامی جوامع داشته است. سال 2015 نیز بدون استثنا جزو همین سالها می‌باشد که مردم به سمت یادگیری و کسب آگاهی بیشتر در ارتباط با زبان‌های برنامه نویسی گام برداشته اند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط گوگل، همانطور که در نموداری زیر نمایش داده شده است به وضوح مشاهده می‌شود که در سال 2015 “آموزش جاوا” رتبه اول را در بین کلمات جستجو شده ‌ی آموزش کدنویسی به دست آورده است.

10 زبان برنامه نویسی محبوب 10 زبان برنامه نویسی محبوب

نکته قابل توجه نبود زبان برنامه نویسی بسیار معروف HTML5 و همچنین افزایش چشمگیر علاقه مندان به آموزش زبان برنامه نویسی Swift است. این زبان برنامه نویسی سه هفته پیش توسط اپل به صورت لایه باز در اختیار کاربران قرار گرفته است که نشان از افزایش محبوبیت این زبان برنامه نویسی و همچنین جای گرفتن آن در بین 10 زبان برنامه نویسی محبوب امسال است.

لیست 10 زبان برنامه نویسی محبوب سال 2015 به شرح زیر میباشد:

1 – Java
2 – Python
3 – C
4 – C++
5 – JavaScript
6 – PHP
7 – Ruby
8 – C#
9 – CSS
10 – Swift

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع fossbytes
مطالب مرتبط
3 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
هادی
5 سال قبل

اینم شد ملاک؟ آخه آمار جستجوی گوگل چقد به میزان محبوبیت یه زبان ارتباط داره؟

پویا
5 سال قبل

به شخصه زبان C رو بلدم (من تو الکترونیک ازش استفاده میکنم برای برنامه نویسی میکروکنترلر ها) و خیلی راضیم یه دفعه خواستم برای برنامه نویسی اندروید بیام java رو یاد بگیرم همچین با زبانش حال نکردم C بیشتر به زبان آمیانه شباهت داره در کل من C رو برتر میدونم

Hamed
5 سال قبل

این نظر شخص شما هستش دوست من
جاوا به عنوان یک زبان enterprise در کل دنیا و حتی ایران پیشرو هستش
اکثر سیستم های سازمانی و سطح بالا مثل core banking و … رو جاوا کد شدن
موفق باشید