۱۰ اپلیکیشن محبوب با قابلیت استفاده از تاچ سه‌بعدی آیفون‌های جدید

قابلیت تاچ سه‌بعدی یکی از ویژگی‌های جدید آیفون‌های ۶s و ۶s Plus می باشد و می‌توان گفت که یکی از مفیدترین قابلیت‌هایی است که تا به حال به iOS اضافه شده است. در واقع ۳D Touch دو حرکت جدید را به این سیستم عامل اضافه می‌کند: Peek و Pop. Peek یک فشار آرام روی صفحه است، و Pop وقتی است که کاربر صفحه را محکم‌تر فشار می‌دهد. هر دوی این حرکت‌ها می‌توانند میانبرهای خوبی برای دستورات مختلف درون اپ‌ها باشند.

ممکن است متوجه این قضیه نشده باشید اما توسعه دهندگان اپ‌های iOS خیلی سریع به سمت این قابلیت جدید رفتند و از آن در اپ‌هایشان استفاده کردند. ما در اینجا به معرفی ۱۰ مورد از اپ‌هایی می پردازیم که فقط چند روز بعد از معرفی آیفون‌های جدید (یا حتی در همان روز) از این قابلیت جدید استفاده کردند.

  1. اینستاگرام (Instagram)

Instagram

اینستاگرام به کاربران خود اجازه می دهد که با استفاده از قابلیت ۳D Touch به بسیاری از امکانات از همان صفحه Home دسترسی داشته باشند. کابربران می‌توانند با استفاده از این قابلیت و از همان صفحه Home کارهایی از قبیل ارسال عکس جدید، بررسی نوتیفیکیشن‌ها، جستجو به دنبال عکس‌ها و ارسال پیام تصویری را انجام دهند. همچنین می‌توانید با ۳D Touch کردن روی لینک پروفایل یک کاربر پیش نمایشی از پروفایل او را ببینید یا این که از همان جا کاربر را دنبال کنید.

  1. دراپ‌باکس (Dropbox)

Dropbox

با استفاده از قابلیت ۳D Touch این اپ  به شما امکان استفاده از قابلیت‌هایی همچون جستجو به دنبال یک فایل، آپلود عکس، بازدید از فایل‌های آفلاین یا فایل‌های اخیر را می‌دهد. همچنین می‌توانید با استفاده از این قابلیت جدید پیش نمایشی از فایل‌ها و فولدرها را ببینید.

  1. وی چت (WeChat)

WeChat

ویچت یکی از پیام رسان‌های محبوب اندروید نیز از این قابلیت جدید برای دسترسی به امکانات مختلفش بهره می‌برد. با استفاده از این قابلیت در این اپ می توانید QR Code خود را برای چت با دوستانتان به اشتراک بگذارید، ویدیویی کوتاه ضبط کنید یا چت جدیدی را شروع کنید.

  1. اورنوت (Evernote)

Evernote

۳D Touch گشتن در میان یادداشت های این اپ را راحت تر کرده است. کارهایی که با این قابلیت جدید می‌توانید در این اپ انجام دهید شامل ایجاد یک یادداشت تازه، گرفتن عکس و ایجاد یادآوری است. همچنین قابلیت ۳D Touch درون برنامه به شما اجازه می‌دهد پیش نمایشی از لینک ها یا یادداشت‌هایتان را از همان صفحه Home ببینید.

  1. توییتر (Twitter)

Twitter

توییتر اولین برنامه جانبی بود که از این قابلیت جدید استفاده کرد، در واقع همان روزی که آیفون ۶ منتشر شد توییتر با آپدیتی پشتیبانی از این قابلیت را در اپ خود اضافه کرد. با استفاده از قابلیت ۳D Touch روی آیکن این اپ می‌توانید در فیدتان جستجو کنید، توییت جدیدی را شروع کنید یا پیامی بفرستید.

  1. شازم (Shazam)

Shazam

تشخیص آهنگ‌ها با این اپ با استفاده از قابلیت ۳D Touch از همیشه آسان تر شده است. با استفاده از این قابلیت جدید می‌توانید از همان صفحه Home به دنبال یک آهنگ بگردید. این قابلیت با deep press روی آیکون Home فعال می‌شود و می‌توانید به این اپ دستور دهید که به صدای در حال پخش گوش دهد یا برای تشخیص بصری آهنگ عکس بگیرد.

  1. پینترست (Pinterest)

Pinterest

آخرین نسخه این اپ به شما اجازه می‌دهد روی پین ها Peek و Pop کنید. البته باید این کار را از درون اپ انجام دهید اما از صفحه Home نیز می‌توانید به قابلیت‌های دیگری دست پیدا کنید. با ۳D Touch کردن روی آیکن Pinterest می‌توانید پین‌های در حال معروف شدن را ببینید، دنبال پین‌های جدید بگردید یا برد جدید ایجاد کنید.

  1. اسپارک (Spark)

Spark

اسپارک اپی مخصوص برای چک کردن ایمیل است که با استفاده از قابلیت‌های Peek و Pop به شما اجازه می‌دهد در اینباکس‌تان به جستجو بپردازید. همچنین از صفحه Home نیز می توانید به قابلیت‌هایی از این اپ دست پیدا کنید. قابلیت هایی از جمله مشاهده تقویم، بررسی فایل‌های ضمیمه، جستجو به دنبال یک پیام یا فرستادن یک ایمیل.

  1. Hipstamatic

Hipstamatic

این اپ از قابلیت ۳D Touch برای حالت‌های مختلف عکس برداری درون اپ استفاده می‌کند. برای مثال اگر می‌خواهید از غروب آفتاب عکس بگیرید می توانید با استفاده از قابلیت ۳D Touch این کار را انجام دهید. دیگر حالت های عکس برداری شامل حالت‌های مخصوص عکس برداری برای غذا و سلفی می شود.

  1. GIF Keyboard

GIF-Keyboard

می‌توانید با deep press روی آیکن این اپ در Home به دنبال عکس‌های GIF بگردید، یک عکس GIF آپلود کنید یا عکسی را از طریق پیام برای کسی بفرستید.

لذت ببرید!

منبع
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد