فلای تودی

۵ دلیل برای استفاده از نقشه Here در اندروید و آی او اس

برنامه HERE که در گذشته فقط شاهد حضور آن در ویندوز فون بودیم، هم اکنون در فروشگاه برنامه ای گوگل و اپل نیز برای دانلود در دسترس است. بنابراین نقشه HERE که آن را با نام نقشه نوکیا نیز می شناسیم، برای تمام افراد در سرتاسر دنیا قابل استفاده می باشد. این برنامه برای اندروید در نیمه دوم سال ۲۰۱۴ و همچنین برای آی‌او‌اس در سالی که در آن هستیم، منتشر شد.

در حالی که از نظر اصول و پایه، هر سه این کمپانی ها، سرویس مشترکی را ارائه می دهند، HERE دارای ۵ ویژگی منحصر به فرد بوده که آن را از گوگل مپس و اپل مپس جدا می سازد. به این ترتیب برای شما دلایلی را خواهیم آورد تا به Here فرصتی برای امتحان کردن بدهید. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

  1. ناوبری لحظه به لحظه به صورت آفلاین

این قابلیتی است که گوگل و اپل در سرویس نقشه خود ارائه نمی دهند: ناوبری لحظه ای به صورت افلاین. البته هر دو کمپانی مذکور به شما اجازه دانلود نقشه ها و استفاده از آن ها را به صورت آفلاین می دهند، اما HERE علاوه بر آن به شما این امکان را می دهد تا در صورت متصل نبودن به اینترنت، مسیر مشخص کرده را به صورت لحظه به لحظه توسط نقشه دنبال کنید.

قابلیت های نقشه نوکیا، HERE Maps
قابلیت های نقشه نوکیا، HERE Maps
  1. تعداد بیشتر نقشه های آفلاین

HERE از نظر تعداد، بیشترین نقشه را نسبت به گوگل مپس و اپل مپس برای دانلود و استفاده به صورت آفلاین به کاربران ارائه می دهد. به طور مثال، بخش هایی از اسپانیا در نقشه گوگل برای دانلود وجود ندارد، این در حالیست که کشور مورد بحث ما یکی از مهمترین کشورهای اروپاییست.

قابلیت های نقشه نوکیا، HERE Maps
قابلیت های نقشه نوکیا، HERE Maps
  1. HERE به صورت کاملا رایگان ارائه می شود

اگر سری به گوگل پلی یا اپ استور اپل بزنید، برنامه های جایگزین زیادی را خواهید دید که از نقشه های گوگل و اپل استفاده می کنند که اکثر آن ها نیز پولی هستند. اما HERE به عنوان یک برنامه مستقل و بسیار با کیفیت ( مانند نسخه اصلی گوگل مپس و اپل مپس ) کاملا رایگان بوده و هیچ هزینه ای را برای استفاده از قابلیت های مختلف برای شما در بر نخواهد داشت.

قابلیت های نقشه نوکیا، HERE Maps
قابلیت های نقشه نوکیا، HERE Maps
  1. نشان دادن ترافیک و مسیر های حمل و نقل عمومی به صورت زنده

علاوه بر حالت پیش فرض و دید ماهواره ای، HERE اطلاعات مفید و دقیقی را از ترافیک موجود و وضعیت مسیرهای حمل و نقل عمومی در اختیار کاربران قرار می دهد. این قابلیت در ۵۰ کشور و بیش از ۷۰۰ شهر در دسترس می باشد.

قابلیت های نقشه نوکیا، HERE Maps
قابلیت های نقشه نوکیا، HERE Maps
  1. نمایش داخل بعضی از ساختمان ها و بناها

هرچند گوگل نیز قابلیت ‘Indoor View’ را در تعداد محدودی از ساختمان ها ارائه می کند، اما به نظر HERE به صورت گسترده تری این مورد را دنبال و همچنین پوشش می دهد.

قابلیت های نقشه نوکیا، HERE Maps
قابلیت های نقشه نوکیا، HERE Maps

با دیدن امتیازهای کاربران به این برنامه در گوگل پلی و اپ استور، می توان فهمید که کاربران نیز همانند ما، قابلیت های خوبی را در این برنامه دیده اند. نمی توان به قاطعیت HERE Maps را بهتر از نقشه گوگل و اپل دانست، اما داشتن آن در تلفن هوشمند و امتحان کردنش، می تواند تجربه خوبی را برایمان به ارمغان بیاورد.

می توانید HERE را به طور مستقیم از اپ استور و یا گوگل پلی دانلود و از استفاده آن لذت ببرید.

منبع
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد