با 10 راهکار برای داشتن احساس زیبایی بیشتر آشنا شوید

هنگامی که ما بطور مداوم با تصاویری خانم‌های زیبا و متناسب در فضاهای رسانه‌ای مختلف بمباران می‌شویم ممکن است این حس در ما بوجود بیاید که ما به اندازه‌ی کافی زیبا نیستیم. اما نکته همینجاست، شما لازم نیست عالی و بی‌نقص بوده یا شبیه کس دیگری باشید، چراکه شما همانطور که هستید زیبایید. آمار نشان می‌دهد که ۸ زن از هر ۱۰ زن از ظاهرشان رضایت ندارند و این عمدتا به این دلیل است که آنها خودشان را با سلبریتی‌ها و مدل‌ها مقایسه می‌کنند، یعنی کسانی که رسیدگی به ظاهرشان بخشی از شغلشان است! پس بهتر است که از مقایسه کردن خود دست برداشته و سعی کنید زیبایی خودتان را دریابید. دیجی رو در خلاقیت امشب 10 راهکار برای کمک به شما عنوان می‌کند. با ما همراه باشید.

۱. روی چیزهایی که راجع به خودتان دوست دارید تمرکز کنید

تمام خانمها، حتی سلبریتی‌هایی که روی جلد مجلات هستند هم چیزی را در رابطه با ظاهر خود دوست ندارند. به این فکر نکنید که بینی‌تان کمی انحنا دارد یا چشمانتان کمی انحراف! سعی کنید روی چیزهایی از ظاهرتان تمرکز کنید که به آن افتخار می‌کنید. شکرگذاری به خاطر نکات مثبت‌تان و نادیده گرفتن چیزهایی که ازشان راضی نیستید به شما کمک می‌کند که هر روز حس زیبا بودن داشته باشید.

۲. در آینه نگاه کنید و لبخند بزنید

یکی دیگر از نکات مهم در زمینهٔ اینکه چطور احساس زیبایی کنیم این است که روزتان را با لبخند شروع کنید، اینطوری حس بهتری خواهید داشت. یک لبخند واقعا صورت‌تان را شاداب و درخشان می‌کند و جذب نشدن به کسی که لبخند می‌زند کار سختی است. شما در واقع بدین طریق می‌توانید بدنتان را فریب دهید. پس لبخند زدن را فراموش نکنید، چراکه باعث می‌شود حس شادی و زیبایی بکنید.

۳. ورزش کنید

ورزش کردن هم اندامتان را متناسب‌تر می‌کند و هم باعث می‌شود اعتماد بنفس بیشتری پیداکنید.

۴. لباس‌هایی که احساس خوبی بهتان می‌دهند به تن کنید

قدم بعدی این است که کمی وقت بگذارید و لباس انتخاب کنید، لباس‌هایی بپوشید که باعث می‌شوند حس عالی‌ای درمورد خودتان داشته باشید. احساسی که در لباس‌ها دارید واقعا روی تصورتان از خودتان تاثیرگذار است.

۵. دست از چک کردن خود در آینه بردارید

درست است که گاهی باید خود را در آینه بررسی کنید، اما هرچه این کار را با وسواس بیشتری انجام دهید بیشتر روی ظاهرتان حساس می‌شوید. قبول کنید که شاید چند تار مویتان گاهی بهم ریخته شود یا شالتان کمی کج شود. این اصلا اشکالی ندارد. یک ظاهر بی‌نقص گاهی غیرطبیعی بنظر می‌رسد، پس به خاطر همین لازم نیست هربار که وقت گیر آوردید خودتان را در آینه چک کنید.

۶. صبح‌ها زمان کمتری را صرف آرایش و موهایتان کنید

لازم نیست صبح‌ها برای آماده شدن کلی وقت صرف آرایش و موهایتان کنید. کارکردن روی ظاهر مطمئنا به شما کمک می‌کند که در ادامهٔ روز حس بهتری راجع به خودتان داشته باشید اما ۱۰ یا ۱۵ دقیقه برای این کار کافی است و لازم نیست ساعت‌ها به خودتان زحمت بدهید و در ضمن هرچه کمتر وسواسی شوید اعتماد بنفس بیشتری پیدا می‌کنید.

۷. بدن خودتان را دوست داشته باشید

یک راهکار دیگر برای داشتن حس زیبایی این است که یادبگیرید بدن‌تان را همانطور که هست دوست داشته باشید. به این فکر کنید که شما می‌توانید راه بروید، حرف بزنید، ببینید و این‌ها چقدر عالیست! بدن شما خانهٔ فرد زیبایی است که داخل آن زندگی می‌کند، پس به آن عشق بورزید.

۸. به خودتان پیام‌های مثبت بدهید

قدم بعدی این است که به خودتان پیام‌های مثبت بدهید. در آینه به خودتان نگاه کنید و بگویید که امروز چقدر محشر شده‌اید و این گفته واقعا احساس‌تان را درمورد زیبایی دوچندان می‌کند. اگر به زیبایی خودتان باور داشته باشید در تمام طول روز احساس زیبایی خواهید کرد.

۹. مطابق استایل بدن‌تان لباس بپوشید

یکی از نکات مهم این است که لباسی متناسب با استایل بدن‌تان بپوشید. لباسهایی انتخاب کنید که بر نکات زیباتر بدن‌تان تاکید کرده و توجه را از جاهایی که دوست ندارید می‌گیرند. برای اینکه یادبگیرید چه لباس‌هایی بیشتر مناسب استایل بدن‌تان هستند کافی است که یک جست و جوی معمولی در اینترنت بکنید.

۱۰. شکرگزاری و قدردانی خود را ابراز کنید

اگر به تمام چیزهایی که می‌توانید قدردانشان باشید نگاهی بیندازید، چیزهایی که راجع بهشان خوشحال نیستید خیلی خرد و کوچک می‌نمایند. افراد با یکدیگر تفاوت دارند و هیچکس عالی نیست، پس قدردان انسانی که هستید باشید! ۱۰دقیقه وقت صرف کنید و به خاطر تمام چیزهایی که راجع به خودتان دوست دارید تشکر کنید و می‌بینید که پس از آن چقدر احساس بهتری پیدا می‌کنید.

نظرات خود را در مورد این موارد با ما در میان بگذارید!

لینک کوتاه http://bit.ly/2DiNrNc

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند؛ شانس خودتون رو امتحان کنید! 😊

مطالب مرتبط