تعداد دستگاه‌های به‌روز شده به هارمونی او اس 2.0 به 100 میلیون رسید!

ده روز پیش بود که اعلام شد تعداد کاربران هارمونی او اس 2.0 به 90 میلیون نفر رسیده و حال، کمپانی هواوی خبر از دستیابی به یک رکورد جدید و 100 میلیونی شدن سیستم عامل داخلی خود داده است. دستگاه‌هایی که به این سیستم عامل به‌روز می‌شوند، قبلاً از اندروید استفاده می‌کردند اما صاحبان آن‌ها تصمیم گرفتند تا به گوگل پشت کرده و به اکوسیستم نرم افزاری هواوی ملحق شوند.

هواوی در حال حاضر ثبت نام برای تست بتای موج ششم به‌روزرسانی اندروید به هارمونی را آغاز کرده و در واقع همین به‌روزرسانی‌ها هستند که باعث می‌شوند آمار استفاده کنندگان هارمونی او اس به طور ناگهانی افزایش یابد. شرکت چینی برنامه انتقال 100 مدل از دستگاه‌های خود به هارمونی او اس را چیده و این برنامه در سال 2022 نیز ادامه خواهد داشت.

در حال حاضر مجموع دستگاه‌های مبتنی بر هارمونی او اس به 106 مورد رسیده که 75 مورد از آن‌ها گوشی‌هایی مانند سری میت 40، پی 40 و میت 30 هستند. پرچمدارهای قدیمی مانند سری پی 20 و میت 10 و همچنین نوا 5 آی و 4 ای هم اخیراً به این جمع پیوسته‌اند. هواوی دستگاه‌های بیشتری را به مرحله تست بتای عمومی رسانده و البته شماری را نیز در کارخانجات خود و به صورت داخلی آزمایش می‌کند.

هارمونی او اس

شایان ذکر است که آمار 100 میلیونی تنها مربوط به دستگاه‌هایی است که به سیستم عامل هواوی به‌روز شده‌اند، و الا گوشی‌ها، تبلت‌ها و ساعت‌های هوشمند جدیدتری وجود دارند که به صورت پیش فرض از هارمونی او اس استفاده می‌کنند و در این آمار لحاظ نشده‌اند. همچنین، سیستم عامل هارمونی او اس بر روی دستگاه‌های هوشمند دیگری مانند تلویزیون و ابزارهای اینترنت اشیا نیز نصب می‌شود که آخرین مورد آن یک چاپگر لیزری بوده است.

در واقع، هارمونی او اس بیشتر یک پلتفرم است تا یک سیستم عامل ساده و یکی از اهداف اصلی آن فراهم کردن بستری مناسب برای اتصال آسان بین دستگاه‌های مختلف است. تولید کنندگان شخص ثالث نیز می‌توانند تحت برند HarmonyOS Connect برای تولید دستگاه‌های سازگار با این پلتفرم اقدام کنند.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
1 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها