پیروزی پتنت 120 میلیون دلاری اپل مقابل سامسونگ

پیروزی پتنت 120 میلیون دلار اپل مقابل سامسونگ

بدبیاری‌های سامسونگ ادامه دارد و این هفته در ادامه دشمنی درازمدت اپل و سامسونگ، دادگاه تجدید نظر در رابطه با حق اعتبار پتنت 120 میلیون دلاری به نفع اپل حکم صادر کرد.

به گزارش بلومبرگ، دادگاه آمریکا در جلسه تجدید نظر با لغو رأی ماه فوریه و با صدور حکمی 119.6 میلیون دلاری به نفع اپل به کار خود پایان داد. این دادگاه در رابطه با حق ثبت پتنت ویژگی‌های باز کردن قفل با کشیدن دست، ضربه زدن برای تماس و تصحیح خودکار متون برگزار شده بود.

در دادگاه اول که در ماه فوریه برگزار شد، دادگاه اعلام کرده بود که پتنت های باز کردن قفل با کشیدن دست و تصحیح خودکار غیر معتبرند اما ارزش پتنت شماره 647 اپل که توضیح می‌دهد چگونه می‌توان شماره تماس را به لینک تبدیل کرد و با یک بار ضربه زدن به آن تماس برقرار کرد به تنهایی معادل 98.7 میلیون دلار بر آورد شد. بنابراین دادگاه ماه فوریه حکم به پرداخت غرامت 120 میلیون دلاری توسط سامسونگ یا تغییر طراحی محصولات این کمپانی نداد.

اما این بار با 8 رأی موافق و 3 رأی مخالف به طور کلی نتیجه دادگاه تجدید نظر به نفع اپل به پایان رسید. بلومبرگ در این رابطه می‌گوید تعداد رأی ها غافلگیر کننده بوده و 3 نفری که به این حکم رأی مخالف دادند کسانی بودند که ایده غرامت 120 میلیون دلاری را در ابتدا بیان کرده بودند.

همچنین قابل ذکر است که این پرونده با پرونده‌ای که پیش از این و در سال 2012 حکم به غرامت 1.05 میلیارد دلاری (مبلغی که سپس به 548 میلیون دلار کاهش پیدا کرد) به نفع اپل صادر کرد تفاوت دارد و سامسونگ قصد دارد این پرونده را برای تجدید نظر مجدد به دادگاه عالی ببرد جاییکه قرار است هفته آینده این پرونده را زیر نظر بگیرد.

در این رابطه سال گذشته اپل و سامسونگ توافق کردند که دعاوی مربوط به ثبت پتنت در خارج از ایالت متحده امریکا را رها کنند و تنها بر روی پرونده‌های داخل آمریکا مبارزه کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar