قاصدک 24

بهترین اپلیکیشن های طراحی که استعداد و خلاقیت شما را شکوفا می‌کند

اگر می‌خواهید در طراحی پیشرفت کنید پس باید بیشتر تمرین کنید، اما لازم نیست تمرین کردن را خیلی جدی بگیرید. بهتر است هرازگاهی دست به قلم شوید و کاری مفرح و آرامش‌بخش انجام دهید. اپلیکیشن‌های طراحی بهترین راه انجام این کار هستند.

حین کار با این اپ‌ها در کشیدن خطوط صاف، منحنی و گرد ماهر می‌شوید و پایه‌های طراحی را می‌آموزید. علاوه براین، بعضی از این اپ‌ها خلاقیت‌تان را شکوفا می‌کنند. دسته‌ای دیگر هم فقط برای سرگرمی و آرامش بعد از یک روز پراسترس کاری، طراحی شده‌اند.

بازی‌هایی که مهارت‌های فنی شما را ارتقا می‌دهند

آیا می‌خواهید مهارت‌های ساده‌ی نقاشی‌تان را در محیطی سرگرم‌کننده ارتقا دهید؟ پایه‌های قرینه‌سازی، کشیدن طرح‌های دشوار در زمانی کوتاه و کشیدن دایره‌ای بی‌نقص با ابزارهای دیجیتال را در اپلیکیشن‌های رایگان بیاموزید. در ادامه‌ی مطلب با این اپلیکیشن‌های محبوب طراحی در سیستم‌عامل iOS و Android آشنا خواهید شد. با دیجی رو همراه باشید.

1. Circle Draw

اپلیکیشن طراحی

یادگیری رسم کردن دایره‌ای بی‌نقص یکی از مفیدترین مهارت‌هایی است که یک هنرمند می‌تواند به دست بیاورد. با این اپلیکیشن هربار که دایره بکشید توسط یک گربه‌ی ناز و بامزه ارزیابی خواهید شد.

طراحی این اپلیکیشن ایده‌ی ساده‌ای به نظر می‌رسد، اما توماس دنی، خوب از پس طراحی آن برآمده است. اگرچه شاید در ابتدا فکر کنید چندان هم جالب نیست ولی باید به شما هشدار دهیم که این بازی اعتیادآور است!

2. Draw Tile

اپلیکیشن طراحی

دراو تایل، بازی دیگری است که مهارت شما در کشیدن شکل‌های ساده را تقویت می‌کند. هر عکس به چهار مربع یا کاشی تقسیم می‌شود که اولین آن به صورت پیش فرض کشیده شده است. شما باید دستورالعمل را در مربع‌های دیگر دنبال کنید و تصویری قرینه با مربع روبه‌رو بکشید تا شکل کامل شود. این کار ساده به نظر می‌رسد، اما بستگی به چابکی و مهارت دست شما دارد. ضمنا زمانی می‌توانید سراغ مربع بعدی بروید که از پس مربعی که در آن مشغول هستید به خوبی برآمده باشید. این بازی 490 مرحله دارد و هرچه جلوتر بروید تصاویر پیچیده‌تر می‌شوند. این بازی هم اعتیادآور است!

03. Impossible Draw

اپلیکیشن طراحی

دنبال بازی طراحی چالش‌برانگیزتری هستید؟ Impossible Draw از شما می‌خواهد تعدادی نشانه‌ی علمی-تخیلی سه بعدی را کپی کنید و بکشید. با وجود محدودیت زمانی، این بازی بهترین راه برای کشیدن مجموعه‌ای از شکل‌های خاص و غیرعادی به صورت دقیق و سریع است.

از آنجا که وقت کمی برای فکر کردن دارید، به کمک این بازی مهارت ناخودآگاه کشیدن در شما تقویت می‌شود. این بازی رایگان است اما با پرداخت پول می‌توانید به طرح‌های بیشتر و موسیقی هم دسترسی داشته باشید.

بازی‌های بِکِش و حدس بزن

بیشتر ما در کودکی این بازی را کرده‌ایم که چیزی بکشیم و دیگران حدس بزنند چه کشیده‌ایم. اپلیکیشن‌های زیر هم این ویژگی را در محیطی دیجیتالی ارائه می‌دهند و مثل گذشته کاغذ حرام نمی‌شود.

04. Draw and Guess

اپلیکیشن طراحی

Draw and Guess بازی طراحی جالبی است که دنیل لومبارویچ طراحی کرده و از Pictionary الهام گرفته است. در این بازی سه کلمه به شما پیشنهاد می‌شود که از بین آن‌ها انتخاب کنید و طرحی بکشید تا دیگران حدس بزنند چیست.

بازی حالت‌های مختلفی دارد: می‌توانید با دوستان‌تان یا شرکت‌کنندگان دیگر از سراسر دنیا بازی کنید، برای تمرین نقاشی کنید و یا فقط حدس بزنید دیگران چه کشیده‌اند. ضمنا این بازی به دو زبان انگلیسی و آلمانی ارائه شده است.

05. Draw Something Classicاپلیکیشن طراحی

اغراق نیست اگر بگوییم این اپلیکیشن معروف‌ترین بازی اجتماعی طراحی دنیا است و از زمان عرضه شدنش در سال 2012 تاکنون 7 میلیون نقاشی با این اپ کشیده شده است. با این اپ می‌توانید با خانواده، دوستان یا افرادی از سراسر جهان بازی کنید. بازی، رنگارنگ و کار کردن با آن بسیار مفرح است. این را هم بدانید که اپلیکیشن با تبلیغات بیش از حدش ممکن است آزارتان بدهد و یا حواستان را پرت کند.

06. Pictionary

اپلیکیشن طراحی

5 سال پس از اینکه اپ Draw Something فضای طراحی جهانی را تحت سلطه‌ی خودش درآورد، Pictionary هم نسخه‌ی طراحی خودش را به دنیا معرفی کرد. این بازی هم به دیگر بازی‌های طراحی شباهت دارد اما تفاوت عمده‌اش، چالشِ کشیدن کلمات دشواری مثل «خونسرد» یا «متین» است.

در این بازی حالت چندنفره وجود ندارد و باز هم تبلیغات آزارتان می‌دهند.

07. SketchParty TVاپلیکیشن طراحی

SketchParty TV بازی کشیدن کلمات برای Apple Tv است. هر نفر باید 5 کلمه را در دوقیقه بکشد و بقیه حدس بزنند. شما روی آیفون و آی‌پدتان طراحی می‌کنید و نتیجه روی تلویزیون هوشمند پدیدار می‌شود.

تا هشت نفر می‌توانند به تیم ملحق شوند و از آنجا که همه دور تلویزیون جمع می‌شوند، این بازی برای جمع‌های خانوادگی بازی مناسبی است. ضمنا اگر از لیست کلمات موجود در اپ خسته شدید می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای، لیست خودتان را درست کنید.

بازی‌های ساخت‌وساز

بازی‌های کشیدن و حدس زدنی شاید جالب باشند اما بعضی دوست دارند وقتشان را صرف طراحی‌های پیچیده‌تری کنند. اپ‌های طراحی زیر که عمدتا مبتنی بر طراحی‌های ساخت‌وساز هستند به شما کمک می‌کنند تخیلتان را رها کنید و چیزی منحصربه‌خودتان خلق نمایید.

08. Draw Your Game 2اپلیکیشن طراحی

دوست دارید بازی ویدئویی مخصوص خودتان را طراحی کنید؟ Draw Your Game 2 ساخته‌ی کاظم بکری به شما این امکان را می‌دهد. می‌توانید محیط بازی را با خودکار و مداد روی کاغذ طراحی کنید. بعد با اپ از طراحی‌تان عکس بگیرید و در عرض چند دقیقه می‌توانید در فضای طراحی‌تان قرار بگیرید.

می‌توانید فضای بازی را داخل خود اپ گسترش دهید و با سایرین از سراسر دنیا طرحتان را به اشتراک بگذارید. در کل این اپ برای افزایش خلاقیت کودکان و بزرگسالان بسیار مناسب است.

09. Mini Metroاپلیکیشن طراحی

از مسافرت روزانه‌تان خسته شده‌اید؟ این بازی طراحی iOS به شما این امکان را می‌دهد که سیستم حمل‌ونقل مخصوص خودتان را طراحی کنید. گزینه‌های زیادی پیش روی شماست: شبکه حمل‌ونقل شهری‌تان را با ریزترین جزئیات بکشید، شهری بزرگ با ریل‌های قطار شهری طراحی کنید و یا طرح‌های هندسی و لوپ بسازید. کشیدن این طرح‌ها بسیار جذاب است و علاوه بر سرگرم‌کننده بودن دیدی از چالش‌های طراحی سیستم حمل‌ونقل عمومی به شما می‌دهد.

10. Draw Bricksاپلیکیشن طراحی

فضای Draw Bricks سه بعدی است و به شما اجازه می‌دهد خلاقیت‌تان را آزاد کنید و هرچه دوست دارید را خلق کنید. در این بازی بیش از 200 وسیله هستند که می‌توانید به دلخواه تغییرشان دهید و یا با قطعات لگو که بافت‌های متفاوتی مثل چمن، چوب و سنگ دارند، چیزهای نو بسازید.

می‌توانید آزادانه دوربین و ابزارهای هنری مثل مداد، پاک‌کن، سطل رنگ و نشانگر کنترل را بچرخانید. این بازی راهی سرگرم‌کننده برای ساخت دنیای سه بعدی مخصوص خودتان را دراختیارتان می‌گذارد و هم کودکان و هم بزرگسالانی که دلشان برای لگو بازی کردن تنگ شده می‌توانند از آن لذت ببرند.

جورچین‌ها و قوانین فیزیک

این دسته از بازی‌ها همگی شامل طراحی می‌شوند اما عکسی درکار نیست. در عوض شما، خطوط و اشکال ساده‌ای می‌کشید تا جورچینی را حل کنید یا جسم متحرکی را به جای خاصی بفرستید. در یک کلام، با مهارت‌های هنری کاری ندارد و چیز زیادی آموزش نمی‌دهد ولی در عوض مفرح است، فکر کردن زیادی نمی‌خواهد و بهترین راه برای استراحت دادن به ذهن است.

11. One Touch Drawingاپلیکیشن طراحی

One Touch Drawing بازی تقویت تمرکز است. هدف این بازی کشیدن مجموعه‌ای از اشکال در یک حرکت است. چالش بزرگ این بازی هم این است که شما نمی‌توانید یک خط را دوبار بکشید.

هرچه در صدها مرحله‌ی این بازی که همه رایگان هستند جلوتر بروید، با چالش‌های بیشتری مواجه می‌شوید مثلا خطی که باید دوبار از رویش رد شد و یا خطی یک‌طرفه. این بازی راحت، بهترین راه برای خالی کردن مغز پس از یک روز شلوغ کاری است.

12. Draw Line: Classicاپلیکیشن طراحی

Draw Line: Classic بازی فکری است که در آن باید نقاط موجود در صفحه را با تک‌خطی به‌هم وصل کنید. نقطه‌ها باید انتهای خط باشند و خطوط وصل‌کننده نمی‌توانند همدیگر را قطع کنند. بیش از 1000 مرحله رایگان در این بازی وجود دارد و اول هر بازی 5 راهنمایی رایگان دریافت می‌کنید. مراحل اولیه نسبتا ساده هستند اما هرچه جلوتر بروید با چالش بیشتری مواجه می‌شوید.

13. Physics Dropاپلیکیشن طراحی

Physics Drop جورچینی انیمیشنی است که باید توپی را فشار دهید و برای رسیدنش به مقصد خطوطی را بکشید. توپ و خطوطی که می‌کشید طبق قانون جاذبه واکنش نشان می‌دهند. به همین دلیل بازی با وجود محیط سورئالش بسیار طبیعی جلوه می‌کند. این بازی آموزشی است و با حل 100 مشکل فیزیک، قدرت حل مسئله، تفکر خلاقانه و واکنش شما افزایش پیدا می‌کند.

14. Stickman Racer Road Drawاپلیکیشن طراحی

Stickman Racer Road Draw بازی‌ای مبتنی بر قوانین فیزیک است که سرگئی مژاکوف آن را طراحی کرده است. در این بازی باید جاده طراحی کنید تا ماشین‌تان به سلامت از موانع عبور کند. اگر دنبال هیجان و ریتم تند بازی هستید این بازی بیشتر از بازی‌های معمول جورچینی آدرنالین خونتان را بالا می‌برد و ارزش امتحان کردن دارد.

15. Draw your carاپلیکیشن طراحی

Draw Your Car طراحی الکس نارُنوف تا حد زیادی شبیه بازی قبلی است، شما خطوطی برای حرکت ماشین طراحی می‌کنید ولی همان‌طور که از اسم بازی پیداست این بار باید خود ماشین را هم طراحی کنید.

در این بازی شما در ماموریت هستید و باید سکه جمع کنید که می‌توانید پس‌انداز کنید و طرح‌هایتان را به اشتراک بگذارید. در کل چیز تازه‌ای در این بازی به چشم نمی‌خورد اما این بازی، رنگارنگ و سرگرم کننده برای بچه ها و حتی بزرگسال است.

منبع creativebloq
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
mani hatami
mani hatami
1 سال قبل

draw bricks. iOS درستکنین
از شرکت اپل خواهش می‌کنم این بازی را روی