آی پینز

15 بازی جدید و مورد انتظار رایانه‌های شخصی در سال 2019

بالاخره سال 2018 هم با تمام خوبی‌ها و بدی‌هایی که داشت تمام شد و در حال سپری کردن روزهای ابتدایی سال 2019 هستیم. برای گیمرها سال 2018 سال خوبی بود و بازی‌های بزرگی مانند God of War و Red Dead Redemption 2 در این سال روانه بازار شدند. اما در مورد سال جاری چه؟ آیا بازی‌های بزرگی را تجربه خواهیم کرد؟ پاسخ مثبت است و در ادامه همین مطلب قصد داریم تا شما را با 15 مورد از هیجان انگیزترین عناوینی که بر روی رایانه‌های شخصی قابل بازی خواهند بود، آشنا کنیم.

بازی‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد یا دارای تاریخ عرضه تأیید شده برای بهار 2019 هستند و یا انتظار می‌رود که در نیمه اول سال وارد بازار شوند. در ضمن بازی‌های این لیست لزوماً عناوین پرخرج و در اصطلاح AAA نیستند، بلکه سعی کرده‌ایم بازی‌های کوچک‌تری را هم که به نظر جذاب و هیجان انگیز می‌رسند، معرفی کنیم. با ما در دیجی رو همراه باشید.

Resident Evil 2

تاریخ عرضه: 5 بهمن (25 ژانویه)

Resident Evil 2

اولین بازی بزرگی که در سال 2019 برای رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد، نسخه بازسازی شده رزیدنت اویل 2 است. نسخه اولیه این بازی در سال 1998 عرضه شده بود و به اعتقاد بسیاری از گیمرها و منتقدان بهترین شماره از مجموعه رزیدنت اویل می‌باشد. طرفداران این عنوان سال‌های سال بود که منتظر ساخت نسخه بازسازی شده آن بودند و این آرزو تا یکی دو هفته دیگر بالاخره به واقعیت بدل خواهد شد.

کپکام برخلاف آخرین نسخه از این سری، یعنی رزیدنت اویل 7، در رزیدنت اویل 2 به سراغ همان داستان آشنای مربوط به راکون سیتی و شخصیت‌های دوست داشتنی مجموعه، مانند لیان، کلر و ایدا وانگ رفته و خط داستانی بازی تغییر زیادی نسبت به نسخه اولبه نخواهد داشت. سیستم دوربین هم مانند رزیدنت اویل 4 روی شانه بوده و خبری از دوربین اول شخص نخواهد بود.

The Occupation

تاریخ عرضه: 16 بهمن (5 فوریه)

The Occupation

بازی The Occupation یکی دیگر از عناوین بزرگ سال 2019 است که در ابتدا گفته می‌شد در ماه اکتبر سال گذشته عرضه خواهد شد، اما عرضه آن با تأخیر مواجه شد و در حال حاضر انتظار می‌رود روز پنجم ماه فوریه شاهد ورود آن به بازار باشیم. صرف نظر از اینکه این عنوان دوباره تأخیر خواهد خورد یا نه، یکی از هیجان انگیزترین بازی‌هایی است که برای عرضه در سال 2019 در نظر گرفته شده است.

شما در این بازی نقش یک روزنامه نگار را بر عهده خواهید داشت که در تلاش برای کشف حقیقت یک جنایت مرگبار است. داستان بازی یکی از مهم‌ترین نقاط قوت آن به شمار می‌رود و قرار است تصمیم‌هایی که در طول بازی می‌گیرید، تأثیر عمیقی بر روند بازی داشته باشد.

Metro Exodus

تاریخ عرضه: 26 بهمن (15 فوریه)

Metro Exodus

سری بازی‌های مترو که بر اساس رمانی با همین نام ساخته شده‌اند، به محبوبیت خوبی در بین گیمرها دست یافته و شماره جدید آن یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال 2019 است. Metro Exodus در ابتدا قرار بود در روز 3 اسفند (22 فوریه) منتشر شود، اما ناشر این عنوان تصمیم گرفت برای پرهیز از رقابت با Anthem بازی خود را یک هفته زودتر و در روز 26 بهمن روانه بازار کند. البته با توجه به فشردگی بالای بازی‌ها در سه ماهه اول سال 2019، باز هم رقبای قدرتمندی در انتظار نسخه جدید مترو خواهند بود که از جمله آن‌ها می‌توان به Crackdown 3 و Far Cry: New Dawn اشاره کرد.

به هر حال بازی‌های مترو با تم آخر الزمانی خود، طرفداران پر و پا قرصی دارد و باید دید آیا Metro Exodus می‌تواند موفقیت نسخه‌های گذشته را تکرار کند یا نه.

Far Cry: New Dawn

تاریخ عرضه: 26 بهمن (15 فوریه)

Far Cry New Dawn

اصلی‌ترین رقیب Metro Exodus یعنی نسخه جدید سری بازی‌های فارکرای با نام کامل Far Cry: New Dawn دقیقاً در همان روزی منتشر خواهد شد که مترو عرضه می‌شود. نکته جالب دیگر این که، سازندگان فارکرای هم تصمیم گرفته‌اند تا نسخه جدید بازی خود را که بدون شماره و به عنوان یک اسپین آف عرضه خواهد شد، با تم آخرالزمانی طراحی و روانه بازار کنند!

این طور که از تریلرهای بازی برمی‌آید، داستان New Dawn پس از اتفاقات Far Cry 5 دنبال شده و محیط و نقشه بازی دقیقاً همانی خواهد بود که در Far Cry 5 دیده بودیم. با اینکه عرضه نسخه‌های فرعی یا اسپین آف برای سری فارکرای نکته عجیبی نیست اما تا به حال سابقه نداشته که در این مجموعه شاهد یک داستان آخر الزمانی باشیم. باید دید آیا یوبی سافت می‌تواند بازار را از چنگ مترو برباید یا نه.

Anthem

تاریخ عرضه: 3 اسفند (22 فوریه)

Anthem

زمانی انتظار می‌رفت که روز 22 فوریه روزی شلوغ برای بازی‌های بزرگ باشد، اما پس از مدتی تاریخ عرضه Crackdown 3 به جلوتر و 15 فوریه منتقل شد و همان طور که اشاره کردیم سازندگان مترو هم تصمیم گرفتند برای رو در رو نشدن با Anthem، بازی خود را 15 فوریه منتشر کنند! Anthem جدیدترین ساخته کمپانی بایوور  بوده و سبکی مشابه با Destiny دارد؛ البته این طور که به نظر می‌رسد داستان Anthem در مقایسه با Destiny بسیار بهتر خواهد بود.

البته بابوور تاکنون ترجیح داده بیش از اینکه به معرفی داستان بازی بپردازد، بر روی مکانسیم‌های گیم پلی تمرکز کرده و در تریلرهای بازی این مسئله کاملاً مشهود است. بر اساس آنچه که تاکنون از روند گیم پلی Anthem مشخص شده، به نظر می‌رسد با یک عنوان روان و درگیری‌هایی نفس‌گیر روبرو خواهیم بود. اما با تمام این احوال، قسمت اکشن بازی تمام بخش ماجرا نیست و نباید از یاد برد که عناوینی مانند Mass Effect: Andromeda وجود داشته‌اند که با وجود اکشن جذاب، نتوانستند در جلب نظر مخاطبان موفق ظاهر شوند.

The Sinking City

تاریخ عرضه: 1 فروردین 98 (21 مارس)

The Sinking City

استودیوی Frogwares سابقه ساخت سری بازی‌های شرلوک هلمز را در کارنامه دارد. بازی‌هایی که با هزینه کم تولید شده و البته از برخی مشکلات و باگ‌ها نیز رنج می‌برند. ما با وجود این مشکلات و باگ‌ها، بازی‌هایی که این استودیو ساخته به خوبی توانسته‌اند فضای رازآلود و کارآگاهی ماجرای هلمز و واتسون را به گیمر منتقل کنند و از این حیث عناوینی ارزشمند به حساب می‌آیند.

Frogwares با اتکا به تجربه‌ای که در این چند ساله به دست آورده، این بار قصد دارد یک بازی بزرگ‌تر با داستانی وسیع‌تر را روانه بازار کند و این عنوان هم چیزی نیست جز The Sinking City. این روزها تعداد بازی‌هایی که با تم کارآگاهی و معمایی تولید می‌شوند چندان زیاد نیست و همه تولید کننده‌ها ترجیح داده‌اند تا برای جذب مخاطب حداکثری، بازی‌های خود را بسیار ساده و به دور از هرگونه چالشی طراحی کنند! در چنین شرایطی The Sinking City یک غنیمت محسوب می‌شود و بی‌صبرانه منتظریم تا نتیجه کار Frogwares را در سال 2019 مشاهده کنیم.

Sekiro: Shadows Die Twice

تاریخ عرضه: 2 فروردین 98 (22 مارس)

Sekiro: Shadows Die Twice

اگر از طرفداران بازی‌های سخت و چالش برانگیز باشید حتماً نام استودیوی فرام سافت‌ویر به گوشتان خورده است؛ استودیویی که به واسطه طراحی سری بازی‌های دارک سولز به شهرتی جهانی دست پیدا کرد. با اینکه به گفته مسئولان این استودیو دیگر خبری از نسخه‌های جدید دارک سولز نخواهد بود اما این به معنی بیکار نشستن فرام سافت‌ویر نیست و بازی جدید آن‌ها به زودی روانه بازار خواهد شد.

این بازی جدید که Sekiro: Shadows Die Twice نام دارد، با اینکه هیچ ربطی به سری دارک سولز ندارد اما سعی کرده تا همان حال و هوا و روند بازی را حفظ کند. نبردهای نفس‌گیر، غول آخرهای بزرگ و چالش برانگیز و داستان‌های افسانه‌ای، همچنان از ارکان اصلی بازی محسوب می‌شوند. اما این بار شاهد روایت داستان در دوره جنگ‌های داخلی ژاپن موسوم به سنگوکو، خواهیم بود.

Mortal Kombat XI

تاریخ عرضه: 3 اردیبهشت 98 (23 آوریل)

Mortal Kombat XI

در حال حاضر چیز زیادی از مورتال کامبت 11 نمی‌دانیم. این بازی در اواخر سال 2018 و در جریان همایش سالانه The Game Awards با پخش یک تریلر سینماتیک معرفی شد. تنها نکته‌ای که از تریلر بازی می‌توان متوجه شد، حضور اسکورپیون و دارک رایدن در آن است. همچنین به نظر می‌رسد، همانند Injustice 2 در این بازی هم امکان شخصی سازی کاراکترها وجود خواهد داشت.

یکی از جذاب‌ترین بخش‌هایی که در چند سال اخیر به مورتال کامبت اضافه شده، بخش کمپین یا داستانی آن است. با اینکه بخش داستانی شماره‌های 9 و 10 به خوبی طراحی شده بود اما به نظر می‌رسد این بخش رفته رفته حالتی تکراری به خود گرفته و نیاز به یک تغییر و تحول اساسی دارد. در حال حاضر شایعات حکایت از این دارند که در مورتال کامبت 11 یک داستان پر و پیمان با امکان گشت و گذار در نقشه‌های بازی در نظر گرفته شده است.

Rage 2

تاریخ عرضه: 24 اردیبهشت 98 (14 مه)

Rage 2

نسخه اول Rage در سال 2010 عرضه شده بود و با وجود گیم پلی روان و خوبی که داشت، به واسطه برخی مشکلات در طراحی مراحل و سایر بخش‌ها، نتوانستند به موفقیت چندانی دست پیدا کند. حال پس از گذشت 8 سال، id Software در نظر دارد تا با همکاری استودیوی Avalanche شماره دوم این بازی را با کیفیتی به مراتب بهتر روانه بازار کند. بد نیست بدانید که کمپانی نام آشنای بتزدا انتشار این نسخه از بازی را بر عهده خواهد داشت.

تریلرهایی که تاکنون از Rage 2 منتشر شده، حکایت از گیم پلی جذاب و اکشن هیجان انگیز این بازی دارند. اما نکته‌ای که هنوز مبهم باقی مانده، شیوه روایت داستان و عمق آن است. این طور که از ظواهر امر پیداست، سازندگان Rage 2 تصمیم گرفته‌اند تا بازی خود را به عناوینی مانند Borderlands نزدیک کرده و سرعت حرکات و اکشن‌ها را افزایش دهند. حال باید دید آیا Rage 2 در زمینه داستان هم حرف‌هایی برای گفتن خواهد داشت یا نه.

Heaven’s Vault

Heaven’s Vault

کمپانی بازیسازی Inkle یکی از مطرح‌ترین استودیوهایی است که در حال حاضر اقدام به تولید عناوین داستان محور می‌کنند و از نمونه بازی‌های آن‌ها می‌توان به 80 Days و Sorcery اشاره کرد. این بازی‌ها از ساختار بسیار پیچیده‌ای برخوردار هستند که از صدها انتخاب کوچک تشکیل شده و باعث می‌شود تا هر بازیکنی تجربه‌ای خاص و منحصر به فرد از بازی داشته باشد.

این ساختار پیچیده داستان سرایی در بازی جدید Inkle یعنی Heaven’s Vault که قرار است در سال جاری میلادی عرضه شود، نیز به طور کامل و در بهترین حالت ممکن به کار گرفته شده است. در این بازی شما نقش یک باستان شناس فضایی را بر عهده خواهید داشت که در پی رمزگشایی از یک زبان قدیمی و از بین رفته، است. با توجه به نسخه‌های اولیه‌ای که از  Heaven’s Vault منتشر شده می‌توان گفت با هر بار شروع کردن بازی، مکالمات مختلف، رویدادهای مختلف و لحظه‌های کاملاً متفاوتی را تجربه خواهید کرد. در واقع این یک بازی معمایی است که اجازه اشتباه کردن را هم به گیمر می‌دهد و همین مسئله یکی از نکات جالب آن خواهد بود.

Imperator: Rome

Imperator: Rome

استودیوی پارادوکس اینتراکتیو همواره به ساخت بازی‌های استراتژی کلان مشهور بوده و عناوین ساخته شده توسط این استودیو به شدت مورد توجه گیمرهای علاقه‌مند به این سبک بوده است. بازی Europa Universalis: Rome در سال 2008 توسط پارادوکس اینتراکتیو عرضه شده بود و ماجراهای آن در سرزمین روم باستان اتفاق می‌افتاد. از آن زمان به بعد دیگر شاهد عرضه هیچ عنوانی با این حال و هوا و فضای داستانی نبودیم تا اینکه بالاخره اعلام شده بازی بعدی با عنوان Imperator: Rome در دست ساخت است و ما را دوباره به روم باستان خواهد برد!

در حالی که این بازی اساساً بر مبنای جنگ و فتوحات است، اما بسیار کنجکاو هستیم تا با شخصیت‌های بخش داستانی بازی آشنا شویم. با توجه به نسخه آزمایشی بازی که در سال گذشته و در جریان کنفرانس سالانه پارادوکس به نمایش درآمد، به نظر می‌رسد بازی با الهام از عنوان جنگ‌های صلیبی (Crusader Kings) ساخته شده و در آن با ژنرال‌ها و فرماندهانی برخورد خواهیم داشت که هر یک به دنبال اهداف خود هستند.

The Outer Worlds

The Outer Worlds

ابسیدین (Obsidian) یک بازی جدید در دست ساخت دارد. همین یک جمله کافیست تا توجه طیف گسترده‌ای از گیمرها جلب شود! اگر با ابسیدین آشنایی ندارید باید بگوییم این استودیو دو شماره از بازی Pillars of Eternitys به عنوان آخرین کارهای خود در کارنامه دارد که موفق شده‌اند تحسین گیمرها و منتقدین را به همراه داشته باشند.

بازی جدید ابسیدین، یعنی Outer Worlds در سبک نقش آفرینی ساخته شده و با اینکه در مقایسه با Fallout: New Vegas کوچک‌تر خواهد بود اما به نوعی می‌توان آن را ادامه معنوی این عنوان دانست. داستان بازی در فضا اتفاق می‌افتد و هیچ ربطی به حال و هواوی پسا آخرالزمانی سری فال اوت ندارد، اما با این حال می‌توان المان‌های آشنای Fallout: New Vegas را با عناوینی متفاوت در آن مشاهده کرد. بی‌صبرانه منتظر تجربه Outer Worlds هستیم.

Outer Wilds

Outer Wilds

اسم این بازی به شکلی عجیب شباهت زیادی به Outer Worlds دارد، اما موضوع وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانید داستان هر دو بازی در فضا جریان خواهد داشت! با این حال این دو بازی ربط دیگری به هم ندارند و کاملاً متفاوت از یکدیگر خواهند بود.

Outer Wilds قرار است نسخه‌ای بهتر و کامل‌تر از No Man’s Sky باشد و امکان گشت و گذار و کاوش در یک منظومه خورشیدی را برای گیمرها مهیا کند. البته نکته جالب ماجرا اینجاست که بازیکن در یک حلقه زمانی قرار خواهد داشت که مانع تکراری شدن بازی شده و هر 20 دقیقه منظومه خورشیدی را بازنشانی خواهد کرد.

Doom Eternal

Doom Eternal

اگر علاقه زیادی به Rage 2 ندارید و شوترهای کلاسیک کمپانی id را ترجیح می‌دهید، نگران نباشید زیرا بازی Doom Eternal هم برای عرضه در همین سال برنامه‌ریزی شده است. این بازی ادامه‌ای بر نسخه ریبوت Doom خواهد بود که در سال 2016 عرضه شد و توانست مورد تحسین گیمرها و منتقدان قرار بگیرد.

سری Doom هیچگاه داستان پیچیده‌ای نداشته و تنها چیزی که باید بدانید این است که در عنوان جدید از این سری، زمین مورد تهاجم بیگانه‌ها قرار گرفته و باید با تجهیزات کاملی که در اختیار دارید به جنگ آن‌ها بروید.نسخه ریبوت Doom یک بازی اکشن اول شخص بسیار خوش ساخت و روان بود و مطمئناً Doom Eternal همین روند را ادامه خواهد داد.

Disco Elysium

Disco Elysium

Disco Elysium یک عنوان نقش آفرینی کارآگاهی با دوربین ایزومتریک است که قرار است داستانی جذاب و درگیر کننده را برایمان روایت کند. ایده خاص بازی اولین چیزی است که با مشاهده تریلرهای بازی می‌توان متوجه آن شد. البته در مورد عناوین جدید کمی باید با احتیاط اظهار نظر کرد، زیرا همواره این احتمال وجود دارد که بازی نهایی با آنچه که گفته شده به کلی متفاوت باشد؛ مانند اتفاقی که برای Sea of Thieves رخ داد.

اما در مجموع جدیدترین ساخته استودیوی ZA/UM یک بازی کاملاً متفاوت و جذاب به نظر می‌رسد که می‌تواند ما را از دست بازی‌های اکشن تکراری این روزها خلاص کند!

مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها