15 بازی پازلی اندروید برای به چالش کشیدن ذهن شما

اکثر اپلیکیشن ها ایجاد شده اند تا اوقات فراغت شما را پر کنند اما مشکل اینجاست که اکثرا حواس پرتی و بی فکری می آورند، اما شما نباید چیزی به درد نخور و خسته کننده بازی کنید. شما هنوز هم می توانید از مغز خود در راه پیشرفت و فعالیت موثر و مثبت استفاده نمایید آن هم توسط بازی های مفیدی که تعداد زیادی از آنها در اندروید قابل دسترسی اند.

ما 15 عدد از بازی هایی که بدون شک از محبوبیت بالایی برخوردار هستند را برایتان آماده کرده ایم، از بازی های ابتکاری تا استراتژیک های هدایت کننده، سوال های چالش بر انگیز فیزیک و جعبه هایی با اسراری که در درون آنهاست. البته شبیه ساز snowman-rolling، سازنده سیستم مترو، و برش درخت بونسای را فراموش نکنید. این یک تلفیقی گسترده از گزینه های مختلف است. مطمئن باشید که این بازی ها ساخته شده اند تا ذهن شما را به چالش کشیده و کمی اذیت کنند.


 mini metro 

15 بازی پازلی اندروید برای به چالش کشیدن ذهن شما

نقشه های مترو و حمل و نقل  اغلب خطوطی شلخته و پر پیچ و خم هستند ، اما حتما راه های بهتری هم برای ایجاد یک نقشه بهتر وجود دارد.در ست است؟ در بازی mini metro شما با نقشه هایی روبه رو می شوید که دقیقا شبیه همان نقشه های پر پیچ و خم و نامرتب مترو هستند، وظیفه شما ایجاد نقشه خودتان و یا حتی گسترش سیستم حمل و نقلی است.

همان طور که در تصویر بالا می بینید، این بازی به راحتی از تعدادی ایستگاه (که توسط اشکال مختلف نشان داده شده اند) شروع می شود که باید آنها را با خطوط ارتباطی قطار به هم متصل کنید. تعداد مسافران زیاد می شوند، ایستگاه هایی مملو از مسافرانی عصبانی ظاهر می شوند و شما باید بهترین راه را برای اتصال آنها پیدا کنید، بدون اینکه باعث شوید ایستگاهی بسیار شلوغ شود. خطوط ارتباطی بیشتری دریافت خواهید کرد، قطار های بیشتر، و پل هایی که به قدری دراز و طولانی هستند که بتوانید آنها را نگهداری کنید. پانزده نقشه ی این بازی بر اساس چیدمان نقشه های ترانزیت و حمل و نقل زندگی واقعی شهری چیدمان و طرح بندی شده اند.

دانلود (5$)

15 بازی پازلی اندروید برای به چالش کشیدن ذهن شما

 Threes! 

در بازی Threes، ریاضی جادو می کند. یک بازی بسیار جالب پازلی با اعداد که تمرکز اصلی آن بر روی جمع سریع اعداد است. شما باید اعداد را با یکدیگر ادغام کنید تا از پر شده صفحه جلوگیری کنید، بطوری که بعد از هر حرکت یک عدد ظاهر می شود. اعداد 1 و 2 با هم جمع می شود تا 3 را تولید کنند، بتقی اعداد مضاربی از 3 هستند، طبیعتا اعداد مشابه با یکدیگر باید ترکیب شوند تا اعداد بزرگتری را بسازند.

هدف از بازی این است: بطور مستمر اعداد بزرگ و بزرگ تری بسازید تا امتیاز خود را ارتقا دهید. با توجه به آنکه با کشیدن انگشت خود بر روی صفحه، اعداد جابجا یا ترکیب می شوند، برای ادامه بازی باید مواظب حرکات خود باشید. این یک بازی فکری مبتنی بر متد های خاص و بسیار جذاب بر بستر اندروید است. 

دانلود (3$)

 

15 بازی پازلی اندروید برای به چالش کشیدن ذهن شما

 Shadowmatic 

اگر تا به حال با سایه، اشکال مختلف ساخته باشید، انگشت ها و اعضای بدن خود را برای کشیدن سایه روی دیوار پیچ و تاب داده باشید، در این صورت بازی Shadomatic نظر شما را جلب خواهد کرد. مبنای بازی به همین ترتیب که گفته شد است اما اینجا شما باید اشکالی عجیب و غریب را بچینید و بچرخانید تا شکلی با معنی و آشنا روی دیوار ظاهر شود. شکل را به اندازه کافی بچرخانید تا یک خرگوش و یا بطور مثال یک قوری ظاهر شود.

این یک مفهوم و فکری است که به طور شگفت انگیزی بر روی گوشی های لمسی پیاده سازی شده است، و این احساس را به شما منتقل می کند که شی ای را مقابل یک نور دستکاری می کنید تا شکل مورد نظرتان رو ایجاد کنید. البته این بازی هر دفعه سخت تر می شود به طوری که مجبور می شوید اشکال را دستکاری کنید تا چندین شکل را روی دیوار ایجاد کنید. برای تست این بازی می توانید نسخه رایگان آن را دانلود کنید ، و با پرداخت 3 دلار در بازی می توانید 100 مرحله، اشیای بیشتر و امکانات بیشتری را برای خود فراهم کنید و از این بازی لذت ببرید.

دانلود (رایگان)

 


 

15 بازی پازلی اندروید برای به چالش کشیدن ذهن شما

 You Must Build a Boat 

Puzzle Quest پیشروی مفهوم RPG است ، در این بازی، ماجراجوی پیکسلی شما به سرعت می دود و به سیاه چالی در امتداد بالای صفحه می رود، وظیفه شما کنار هم گذاشتن آیکون های مشابه است تا بتوانید چیز هایی که لازم دارد را به او برسانید.

وقتی که او با یک هیولا مواجه می شود، باید سعی کنید سه یا تعداد بیشتری شمشیر آبی یا عصای شعبده بازی قرمز را کنار هم گذاشته و متصلشان کنید. می خواهید به سمت صندوقچه گنج بروید و آن را باز کنید؟ پس باید کلید هارا کنار هم بگذارید تا آن را هول بدهد و باز کند. سرعت در این بازی امری ضروری است، و سیاه چاله ها به صورت تصادفی چیده شده اند، به همین خاطر در هر زمان با چالشی جدید روبرو هستید. محقق و جستجو گر شما مدام در حال ساخت و ساز است، بصورتی که هر دفعه که می دوید می توانید چرخ دنده های خود را به روز رسانی کنید، قایق خود را توسعه دهید (توسط اتاق ها و عرشه داران) و آن را سریع تر و محکم تر کنید. این بازی واقعا اعتیاد آور است!

($3) دانلود

 


 

15 بازی پازلی اندروید برای به چالش کشیدن ذهن شما

 Lara Croft Go 

قبلا ما بازی Hitman Go را در این لیست داشتیم، که حتی الان هم ارزش دیدن و تست کردن را دارد (در کنار بازی جدید تر Deus Ex Go) اما مطمئنا بهترین محصول شرکت Square Enix در دسته بازی های موبایلی بازی Lara Croft Go است که بر پایه ی سری بازی های به یادماندنی در ژانر قهرمانی،  Tomb Raider است، این بازی عالی موبایلی سبک بازی Action-based (مبتنی بر حرکت) Tomb Raider را به سبک turn-based (مبتنی بر نوبت) تبدیل کرده است که در آن باید به خطرات محیطی را پشت س بگذارید و به آنها چیره شوید.

در دفعه در نوبت خود می توانید یک حرکت در منطقه خود داشته باشید، از حمله ناگهانی دشمنان، غافل گیری ها و تلنگر ها، فرار از موانع، و حل کردن مشکلاتی که ذهن شما را به چالش می کشند شما را شگفت زده می کنند. بازی Lara Croft Go دارای بیش از 100 معماست که باید آنها را حل کنید، و تعدادی که قول داده اند که اضافه کنند. همه جا به چالش کشیده می شوید.

($5) دانلود

 


 

15 بازی پازلی اندروید برای به چالش کشیدن ذهن شما

 Prune 

Prune بازی است که دسته بندی آن بین انواع بازی ها کاری کمی دشوار است. شبیه ساز درخت Bonsai؟ یک بازی آرامش بخش عجیب در ژانر Arcade؟ شاید نتوان Prune را به راحتی در دسته بازی های پازلی در ای لیست قرار داد، اما این باعث نمی شود این بازی یکی از بدیع ترین و منحصر به فرد ترین بازی هایی که در اندروید می توانید بازی کنید نباشد.

هر مرحله بدین صورت شروع می شود که ابتدا شما باید درختی را بکشید تا از خاک در سر بیارد، و تماشا کنید که چگونه در برابر نور رشد می کند، سپس سریعا باید شاخه های اضافی آن را ببرید و پیرایش کنید تا بتوانید باعث حداکثر شدن رشد آن شوید. 48 مرحله این بازی دارای انواع مختلفی از خطرات است، از سایه های اضافی گرفته تا باد و موانع دیگر، شما باید انواع مکان ها و برش ها را آزمایش کنید تا بتوانید به چالش های این بازی چیره شوید. این بازی واقعا یکی از بهترین هاست.

(4$)دانلود

 

15 بازی پازلی اندروید برای به چالش کشیدن ذهن شما

 The Room 

گوشی های لمسی می توانند یک حس تعاملی لمسی را به کاربرانشان ارائه دهند که موس ها و گیم پد ها قادر به انجام آن نیستند، که این امر به خوبی در بازی The Room، یکی از محبوب ترین بازی های ابتکاری در اندروید، مورد استفاده قرار می گیرد. در این ماجراجویی که در نقش اول شخص است، از شما خواسته می شود که تعدادی جعبه پازل 3D را مشکل گشایی کنید، که هر کدام از آنها دارای آیتم های مختلفی است نظیر قفل ها، کد ها، درهای مخفی، صفحات، و مکانیزم هایی دیگر که ذهن شما را به کار و تلاش وادار می کند.

هیچ وقت فقط یک راه حل برای معما ها وجود ندارد؛ چالش پیش روی شما پیدا کردن بهترین راهکار برای رمز گشایی موقعیت بعدی است در حالی که جعبه را می چرخانید، روی سرنخ ها تمرکز می کنید، و به دنبال جزئیات کمیاب هستید. این بازی یک بازی فراموش نشدنی است. گرافیک عالی دارد و جعبه هایش با زکاوت تمام طراحی شده اند. اگر نسخه اورجینال آن را تهیه کنید The Room Two و The Room Three نیز به طور پیشفرض برای شما در دسترس خواهد بود.

(1$) دانلود

 


 

15 بازی پازلی اندروید برای به چالش کشیدن ذهن شما

 Alphabear 

کاشی های حروف، خرس های قدرتمند و پیچیدگی های استراتژیک در بازی عجیب و شگفت انگیز Alphabear، آن را شایان ستایش کرده اند. وقتی که توسط حروف به نمایش درامده کلماتی را می سازید، خرس ها بزرگ و بزرگ تر می شوند تا جاهای خالی را بپوشانند. در نهایت هر خرسی که بزرگ تر شده باشد امتیاز بیشتری را نسیب خود می کند. سخت نیست؛ درست است؟

اما باید موارد دیگری را نیز مد نظر داشته باشید، کاشی ها به اندازه کافی سریع تبدیل به سنگ نمی شوند که راه خرس شما را سد کنند، دیگر اینکه هر خرس برای خودش امتیاز منحصر به فردی دارد که می تواند برای شما امتیاز آفرین باشد یا اینکه نباشد؛ پس هوشمندانه انتخاب کنید. با ماموریت های روزانه و ده ها خرس برای باز کردن، باعث می شود می شود معتاد این بازی شوید و ورودی هیجان انگیز داشته باشید. فراموش نکنید که این یک بازی شاد در یک ژانر قدیمی نیست.

دانلود (رایگان)

 


 

15 بازی پازلی اندروید برای به چالش کشیدن ذهن شما

 Framed 

بازی هایی را دیده ایم که از روی کامیک بوک ها و شخصیت های مختلف الهام گرفته شده اند، اما بازی ای که ساختار آن همانند کتاب های کامیک است؟ این همان چیزی است که Framed به شما پیشنهاد می دهد، یک گوینده داستان یک مرد یا زن را برای شما تعریف می کند در طول بازی که باید چالش های مختلف را در هر صفحه در یک بازی پازلی منطقی پشت سر بگذارید. کاری که شما باید انجام دهید آن است که قسمت های مختلف صفحه را دوباره بچینید تا این شخصیت فراری بتواند به قسمت بعد برود.

هر پنل نمایان گر اتفاقی جدید است، و به یکدیگر تاثیر می گذارند، پس شما باید بفهمید چگونه رخ داد های هر پنل می تواند قهرمان شما را به سمت امنیت ببرد. با کشیدن و جابجا کردن پنل ها می توانید ببینید که چه اتفاقی به نمایش در می آید سپس تغییراتی را بر اساس اینکه چه نتیجه ای می گیرید اعمال نمایید. این یک بازی جم و جور و خلاقانه است که می توانید با آن تجربه ای جدید در بین بازی های لمسی داشته باشید.

(3$) دانلود

 


 

15 بازی پازلی اندروید برای به چالش کشیدن ذهن شما

 Monument Valley 

یک بازی پر زرق و برق و عجیب غریب، Monument Valley یکی از بیاد ماندنی ترین و مسحور کننده ترین بازی های اندروید است. برای Princess Ida باید زمین را بچرخانید هرچند ممکن است در واقعیت چنین چرخشی روی زمین نداشته باشیم. Monument Valley با استفاده از پرسپکتیو با شما بازی می کند و ذهن شما را در مناطق مختلف در هم میشکند، طوری که شما باید صفحات را دستکاری کنید، پله ها را بچرخانید و کار های بیشتری از این قبیل انجام دهید.

هر مرحله یک سبک جداگانه دارد: یکی ممکن است شما را وادار کند که ه بالای برج بروید در حالی که هیچ راه مشخصی مقابل خود ندارید، در حالی که دیگری یک جعبه پازل است که راه های جدیدی را برای شما آشکار می کند. خیلی کوتاه، Monument Valley یک بازی شیرین و فوق العاده است که در طول بازی یک داستان کوتاه تاثیر گذار را نیز برای شما بازگو می کند.

(4$)دانلود

 


 

15 بازی پازلی اندروید برای به چالش کشیدن ذهن شما

 Blek 

آن چیزی که Blek را یک بازی کاملا با طراوت می کند یک تجربه صفحه لمسی نایاب نیست اما آن را از ساختار های رایج متمایز می کند. بله ماموریت هایی برای انجام و همین راه هایی ایده آل برای حل کردن مشکلات هر مرحله در این بازی وجود دارد. اما طراحی این بازی مبتکرانه شما را برای داشتن آزادی عمل و خلاقیت آزاد می گذارد.

اساسا، هدف از این بازی حذف نقطه های رنگی روی صفحه توسط کشیدن یک سری پیچ و تاب و یا نقاشی آن هم در یک تلاش است. اولین باری که انگشت شما صفحه را رها کند، آن چیزی که کشیده اید همانند یک انیمیشن بی پایان به نمایش در می آید، محدوده اطراف را پر کنید تا وقتی دیگر جایی نباشد یا اینکه به یک نقطه سیاه برخورد کنید. اگر همه نقطه های رنگی را در یک حرکت بگیرید، بازی را می برید! وگرنه، به کشیدن ادامه می دهید تا یک راه حل خوب و با دوام پیدا کنید. این یک بازی پازلی متفاوت است نسبت به آنچه در ای لیست آمده است، البته بدون توجه به چیز های دیگر در Play Store.

(3$) دانلود

 


 

15 بازی پازلی اندروید برای به چالش کشیدن ذهن شما

 A Good Snowman is Hard to Build 

به نظر می رسد که مناسب زمستان باشد، اما A Good Snowman is Hard to Build بازی ای برای لحظه سال است. این بازی مبتکرانه ذهن شما را برای ساختن صفی از آدم برفی ها در یک باغ بزرگ به چالش می کشد، که هر کدام توسط اتصال گلوله های برفی مرسوم از کوچک به بزرگ برای ساخت آدم برفی ایجاد می شود. اما در هر صورت انجام دادن این کار آن چنان که فکر می کنید کار ساده ای نیست.

شما باید گلوله های برفی را در هر منطقه بچرخانید تا به آنها شکل مورد نظر را بدهید، اما باید دقت کنید که چرخاندن گلوله های برفی تنها روی زمینی با برف تازه باعث بزرگتر شدن آن می شود و در صورتی که اندازه گلوله برفی شما نا مناسب باشد نمی توانید آدم برفی خود را بسازید. فهمیدن این که چه موقع و در کجا باید گلوله های برفی را بچرخانید همان چیزی است که شما را به چالش می کشد.

(5$)دانلود

 


 

15 بازی پازلی اندروید برای به چالش کشیدن ذهن شما

 World of Goo 

بازی World of Goo ابتدا برای کنسول Wii و بعنوان یک بازی کلیکی موس ساخته شده بود، اما بعنوان یک بازی لمسی بسیار عالی بنظر می آید که مبتنی بر فیزیک است و شما را مجبور به ساخت ساختار هایی توسط توپ هایی لزج و چسبنده می کند. ابتدا یکی از آنها را از برج و یا پلی که دارید می کشید و جدا می کنیدتا در محل مورد نظرتان قرار بگیرد تا بتوانید ساختار خود را گسترش دهید. هدف این بازی ایجاد ساختاری است که به تیوب مکش برده شود تا بتوانید دیگر توپ ها را نجات دهید.

ابتدا کار آسانی است، اما این وضع زیاد طول نمی کشد. کمپین های مبتکرانه World of Goo صفی از پیچیدگی ها را برایتان ایجاد می کند که کل زمین بازی را می لرزاند. هیچ دو مرحله ای یکسان نیستند. حتی بهتر، طراحی گرافیکی رنگارگ با موسیقی متن بیاد ماندنی بصورت فوق العاده ای جفت شده اند، حتی داستان عجیب و غریب کوچکی هم در طر بازی خود نمایی می کند. این یک ماجراجویی عجیب است.

(5$) دانلود

 


 

15 بازی پازلی اندروید برای به چالش کشیدن ذهن شما

 Four Letters 

از بازی های مبتنی بر حروف لذت ببرید، اما نمی خواهید برای هر حرکت تلاش کنید؟ Four Letters را امتحان کنید. همه چیز به سرعت شما بستگی دارد: تا وقتی که زمان سنج شروع به تیک تیک کردن کند، شما باید با استفاده از حروفی که روی صفحه نمایش داده شده است یک کلمه بسازید. هر کلمه ای که ساخته می شود زمان شما را افزایش می دهد، و اما اگر در ورود حروف خیلی سریع باشید حتی می توانید امتیاز بیشتری نیز دریافت کنید.

تمرکز بازی بر روی کلمات کوتاه است. Four Letters مثل یک نسیم می ماند، شما ممکن است بدون دلیل از تعدادی دوره ها دست بکشید، اما این بازی بالاخره با آوردن کلماتی مکار شما را از رده خارج می کند و لحظاتی سخت را برای شما ایجاد می کند که با عصبانیت به صفحه ضربه بزنید. این یک بازی منحصر به فرد در بین دیگر بازی ها در سبک پازل است که با سرعت زیاد ذهن شما را درگیر می کند.

دانلود (رایگان)

 


 

15 بازی پازلی اندروید برای به چالش کشیدن ذهن شما

 Two Dots 

Two Dots را خریداری کنید تا به شما نشان دهد که چگونه یک ساختار ساده می تواند چالش بر انگیز و درگیر کننده باشد. همانند بازی اصلی Dots، این بازی تماما در مورد متصل کردن دایره هاست: می توانید خطوطی را میان نقاط همرنگ که در نزدیکی یکدیگر هستند بکشید، تا آنها را از روی صفحه حذف کنید. در هر مرحله، باید تعدادی معلوم از نقاط را از روی صفحه حذف کنید.

طولی نمی کشد تا مفهوم آن تکمیل گردد. خطوط تبدیل به جعبه می شوند، سپس شما بمب، آتش، و anchor یا لنگر هایی را در بازی دارید، همه برای اینکه بتوانید رویکرد خودتان را حفظ کنید. Two Dots دارای محتوای زیادی است، بیش از 1000 مرحله در قالب این نوشته، و طراحی پر زرق و برق به دور از بازی های تخته ای معمولی، که یک هدیه به شماست. ور در نهایت Dots & Co سرگرمی های بیشتری برایتان دارد.

دانلود (رایگان)
منبع
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها