آیفون‌های سال آینده در دو اندازه 5 و 5.8 اینچی عرضه می‌شوند

آیفون‌های سال آینده در دو اندازه 5 و 5.8 اینچی عرضه می‌شوند

اپل در سه نسل قبلی آیفون‌های خود از سایز صفحه نمایش یکسان استفاده کرد، به این شکل که مدل معمولی از صفحه نمایش 4.7 اینچی بهره می‌برد و مدل پلاس صفحه نمایش بزرگتر 5.5 اینچی داشت. با این حال اکنون بنابر پیش بینی تحلیلگر Barclay Research این وضعیت در آیفون سال آینده دچار تغییر خواهد شد.

در این رابطه، تحلیلگران معتقدند اپل در آیفون‌های سال آینده از صفحه نمایش‌های بزرگتر استفاده خواهد کرد و آیفون 8 دارای صفحه نمایش 5 اینچی خواهد بود و یک صفحه نمایش بزرگ 5.8 اینچی نیز بر روی مدل آیفون 8 پلاس قرار خواهد گرفت. ممکن است تصور کنید که آیفون با استفاده از این صفحه نمایش‌های بزرگ بیش از اندازه عریض می‌شود اما در واقع اینطور نیست و اپل با حذف کناره‌های بدنه این مشکل را حل کرده است، در نتیجه به این ترتیب اپل قادر خواهد بود گوشی‌های هوشمند بزرگتری تولید کند بدون آنکه بزرگ بودن آن‌ها بیش از اندازه به چشم آید.

این اولین باری است که خبری مبنی بر تغییر اندازه صفحه نمایش در آیفون‌های سال آینده منتشر می‌شود اما پیش از این شایعاتی پیرامون حذف حاشیه‌های اطراف صفحه نمایش در آیفون 8 منتشر شده بود. با این حال تا تأیید این خبر و انتشار جزییات بیشتر فعلاً باید منتظر ماند.

در این رابطه روز گذشته نیز شایعه جدیدی منتشر شد که ادعا می‌کرد آیفون‌های سال آینده از تکنولوژی شارژ وایرلسی بهره میبرند که تا فاصله 4.5 متری از پریز برق قابلیت شارژ شدن گوشی را در اختیار کاربر می‌گذارد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar