خودروی شاسی بلند لامبورگینی احتمالا توان تولید ۶۵۰ اسب بخار قدرت را خواهد داشت.

لامبورگینی چند سالی است که قصد ساخت یک خودروی شاسی بلند را دارد. خودروی شاسی بلند لامبورگینی که اوروس (Urus) نام دارد، به احتمال زیاد در اواخر سال جاری میلادی عرضه خواهد شد. طبق گفته‌های مدیر عامل این خودروساز ایتالیایی، لامبورگینی اوروس با موتور ۸ سیلندر V شکل همراه با توربوشارژر دوقلو عرضه خواهد شد و توان تولید ۶۵۰ اسب بخار قدرت را خواهد داشت. نیروی موتور خودرو به احتمال زیاد به هر چهار چرخ منتقل خواهد شد. همچنین لامبورگینی قصد دارد تا یک سال پس از عرضه‌ی این مدل، یک مدل پلاگین هیبرید از این خودرو را نیز عرضه کند که از همان پیشرانه در این خودرو نیز استفاده خواهد شد.

لامبورگینی اوروس

مدیرعامل لامبورگینی پیشبینی می‌کند که این مدل در اولین سال عرضه می‌تواند فروشی برابر با ۱۰۰۰ دستگاه داشته باشد. اگر لامبورگینی اوروس در بازار با استقبال خریداران رو به رو شود و بتواند به فروش ۱۰۰۰ دستگاه در سال برسد، کل فروش لامبورگینی از ۲۵۰۰ خودرو در سال، به ۳۵۰۰ خودرو افزایش خواهد یافت. او همچنین اضافه کرد که اگر تقاضا بیشتر بشود، امکان تولید بیش از ۱۰۰۰ دستگاه نیز وجود خواهد داشت. در واقع مسئولین لامبورگینی بسیار به اوروس خوش‌بین هستند و آینده‌ی خوبی را برای این خودرو پیش‌بینی می‌کنند.

لامبورگینی اوروس

شاید وارد شدن لامبورگینی به بازار خودروهای شاسی بلند برای بسیاری خبر جذاب و دلچسبی نباشد زیرا یک خودرو شاسی بلند هیچگاه نمی‌تواند حس و حال یک خودروی اسپرت مانند هوراکان را به خوبی منتقل کند. اما افزایش  تقاضا در بازار خودروهای شاسی بلند، بسیاری از خودروسازان را مجبور به تغییر رویه کرده است. از دیگر خودروسازانی که به قصد درخشیدن در بازار کراس‌اوورها وارد این بازار شده‌اند، می‌توان به مازراتی (با مدل لوانته) و آلفارومئو ( با مدل استلویو ) اشاره کرد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید