آیفون ایکس‌ آر 2019، آخرین گوشی اپل با پنل LCD خواهد بود

بنا به یک گزارش دریافت شده از خبرگزاری «وال استریت ژورنال»، شرکت اپل قصد دارد تا تمامی نسخه‌های گوشی آیفون را با پنل OLED به جای نمونه LCD کنونی، عرضه کند. تلاش‌های بسیاری از اپل برای دستیابی به این پنل را تاکنون مرور کرده‌ایم اما گویا اپل قصد دارد تا تمامی مدل‌های آیفون در سال 2020 را با پنل OLED به فروش برساند، به تعبیر دیگر این که آیفون ایکس‌ آر 2019، آخرین تلفن هوشمند این دستگاه با پنل صفحه نمایش LCD خواهد بود.

کوچ کردن از پنل LCD به OLED، تنها موجب دستیابی به کنتراست و عمق رنگ بهتر نمی‌شود، بلکه با توجه به محور اصلی بودن صفحه نمایش گوشی در طراحی آن، استفاده از این پنل محبوب می‌تواند به اپل اجازه دهد تا عناصر طراحی جدیدی را امتحان کند، به طوری که بتواند گجتی با چالش کم‌تر در تعبیه و چیدن اجزای آن، توسعه دهد. استفاده از پنل «اولد»، همچنین نوید بخش نزدیک بودن یک موج دیگر از تغییر در طراحی محصول آیفون است، به طوری‌که شاید شاهد اولین تلفن هوشمند تاشو از اپل در سال 2020 باشیم.

مدل 2020 آیفون ممکن است از نوع «تاشو» باشد

آیفون اکس‌آر 2019، آخرین گوشی اپل با پنل LCD خواهد بود

روند طراحی تلفن هوشمند در افزایش سهم صفحه نمایش از نسبت نمایش‌گر به کل صفحه است و پنل‌های صفحه نمایش روز‌به‌روز در حال نزدیک شدن به لبه گوشی‌ها هستند. استفاده از پنل LCD برای رسیدن به طراحی بدون حاشیه، برای اپل چالش برانگیز بوده و این شرکت با مشقت فراوان توانست از پنل نمایش “liquid retina” برای مدل آیفون ایکس‌ آر 2018 به نحوی استفاده کند که بتوان به آن لقب «کم‌حاشیه» را داد.

تغییر در سیاست‌های اپل بر روی اقتصاد دیگر شرکت‌ها نیز تاثیر می‌گذارد چرا که این شرکت، همکاری نزدیکی با دیگر شرکت‌های فناوری برای ساخت قطعات خود دارد، پس اگر آیفون ایکس‌ آر 2019، آخرین مدل با پنل LCD باشد، در این صورت شرکت‌های تامین کننده این پنل سنتی، با چالش اقتصادی بزرگی رو‌به‌رو خواهند شد. حتی کاهش تقاضا برای iPhone XR، مشکلاتی را برای شرکت‌های سوم شخص، در کنار اپل، ایجاد کرده و عدم استفاده از پنل LCD، می‌تواند به معنای روی آوردن اپل به یک شرکت جدید باشد، از آن جا که شرکت‌های بسیاری، توانایی ساخت پنل OLED را ندارند، نام شرکت همکار نهایی اپل در این زمینه، می‌تواند جذاب باشد.

گروه آیفون، تنها بخش نیاز به تغییر در میان محصولات اپل نیست و شایعاتی در زمینه روی آوردن این شرکت به پنل «میکرو ال‌ای‌دی» برای گجت‌های پوشیدنی، رد و‌ بدل می‌شود. با وجود به گوش رسیدن اخبار ضد و نقیض فراوان اما باید تایید نهایی را به صورت رسمی از سوی اپل دنبال کنیم.

ادامه استفاده از پنل LCD در مدل آیفون ایکس‌ آر 2019، به معنای عدم ارتقا آن در زمینه‌های دیگر نیست و طبق گزارش خبرگزاری وال استریت ژورنال، این امکان وجود دارد که شاهد استفاده از دوربین سلفی دوگانه و قابلیت ارتباط سریع‌تر بر پایه شبکه ارتباطی “LTE”، باشیم.

منبع gsmarena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar