3 عامل موثر در قیمت به روز خودرو

اگر شما هم قصد خرید خودروی دست دوم و کارکرده ای را دارید باید بدانید که یکی از مواردی که می تواند در قیمت به روز خودرو و خرید شما موثر باشد، میزان افت قیمت خودرو بر اساس عوامل و موارد مختلف و متعدد است. بنابراین بهتر است پیش از خرید این موارد آشنا شوید. در ادامه با هم به مسائلی خواهیم پرداخت که می‌تواند بر افت قیمت خودرو تاثیرگذار باشد؛ اما پیش از آنکه بر موارد تاثیرگذار بر قیمت به روز خودرو و میزان افت خودرو بپردازیم، چیستی افت قیمت خودرو را بررسی خواهیم کرد.

افت قیمت خودرو چیست؟

به شرط آنکه شرایط بازار عادی باشد افت قیمت خودرو تفاوت میان قیمت خرید و قیمت فروش خودرو خواهد بود. دقت داشته باشید در صورتی که بازار دارای شرایط نابسامانی مانند شرایط این روزهای بازار خودروی ایران باشدT افت قیمت خودرو مسئله ای غیر قابل محاسبه است. این روزها اگر شما خودرو خریداری نمایید پس از چندین سال استفاده و حتی با شرایط نامناسب می توانید آن را بسیار بالاتر از قیمت خرید به فروش برسانید؛ اما واقعیت اینجاست که این شرایط را می‌توان شرایطی غیر معمول دانست و در صورتی که بازار دارای شرایط معمول و نرمال بازارهای خودروی دنیا باشد، هر خودرو پس از خرید دارای افت قیمت خواهد شد. بخشی از این افت قیمت را استهلاک خودرو و بالا رفتن سن این خودرو شامل میشود. در ادامه به بررسی گسترده تر عوامل تاثیر گذار بر قیمت به روز خودرو خواهیم پرداخت.

1- میزان تقاضا برای خودرو

میزان عرضه و تقاضا برای کالاهای مختلف یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت روز آن ها است. در مورد خودرو هم وضعیت به همین گونه است و باید بدانید که خودروهایی که با استقبال بیشتری در باز روبرو هستند و تقاضای بیشتری برای آنها وجود دارد به طور معمول از قیمت روز بالاترین برخوردار خواهند بود و در گذر زمان افت قیمت خودرو کمتری شامل حال آنها خواهد شد

2- کیفیت خدمات پس از فروش

شرکت سازنده و کیفیت خدمات پس از فروش آن از اهمیت ویژه ای در تعیین قیمت به روز خودرو برخوردار است. از آنجایی که معمولاً تمامی خودروها به طور اتفاقی هم که شده نیاز به تامین قطعات و تضمین خدمات خواهند داشت، می‌توان گفت که کیفیت خدمات پس از فروش و در دسترس بودن قطعات و قیمت آنها از اهمیت ویژه‌ای در تعیین میزان افت قیمت خودرو برخوردار هستند.

3- وضعیت بدنه و تصادفات

وضعیت بدنه و میزان تصادفات خودرو می‌تواند قیمت به روز خودرو را تا حدود بسیار زیادی تغییر دهد. خودروهایی که بدنه آن ها بدون ضرب‌دیدگی، رنگ شدگی و حتی خط و خش های مختلف باشند خودروهایی هستند که معمولاً در بازار خرید و فروش خودرو از استقبال بیشتری برخوردار بوده و میزان افت قیمت خودروی کمتری شامل حال آنها خواهد شد.

3 عامل موثر در قیمت به روز خودرودر صورتی که تصمیم به خرید خودرو و یا فروش خودرو گرفته اید در هر دو صورت تعیین قیمت به روز خودرو برای شما از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود. بنابراین بهتر است به مسائلی که در بالا به آنها اشاره شد توجه داشته باشید تا در صورتی که به نظر شما یک خودرو با شرایط قیمتی غیرعادی روبه‌رو بود متوجه شوید. البته بهتر است برای پیشگیری از ریسک خرید و فروش از کارشناسان خودرو پیش از انجام هر گونه معاملات کمک بگیرید.

همراه مکانیک با بیش از 7 سال تجربه در زمینه ارائه خدمات خودرویی، ابزار قیمت به روز خودرو را برای کاربران وبسایت و اپلیکیشن خود به صورت رایگان فراهم کرده تا تنها با چند کلیک بتوانند قیمت به روز خودرو خود را مشاهده کنند. تنها کافی است وارد صفحه hamrah-mechanic.com/carprice شوید و مشخصات خودرو را وارد کنید.3 عامل موثر در قیمت به روز خودرو

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها