بلیط هواپیما

خلاقیت کده؛ 3 حقه و ترفند جالب با استفاده از بادکنک‌های معمولی

باز هم با بخش دیگری از خلاقیت کده در خدمت شما خوانندگان محترم دیجی رو هستیم و امیدواریم تا مطلب امروز هم بتواند رضایت شما را جلب کند. امروز به سراغ بادکنک رفته‌ایم. بله همین بادکنک‌های معمولی که همه ما خاطرات خوشی از آن‌ها داریم و از خردسال تا بزرگسال از بازی کردن با آن لذت می‌برند!

امروز قصد داریم تا 3 حقه و ترفند جالب را با استفاده از بادکنک اجرا کنیم. دو مورد اول به نوعی تردستی محسوب شده و می‌توانید در جمع خانوادگی و یا در حضور دوستان خود آن‌ها را اجرا کرده و موجبات شگفتی و سرگرمی جمع را فراهم کنید. مورد سوم هم استفاده‌ای خلاقانه از این پلاستیک‌های دوست داشتنی را نشان می‌دهد و می‌توانید از بادکنک‌هایی که در دو مورد اول ترکانده‌اید در این قسمت استفاده کنید.

خوب این شما و این هم سه حقه و ترفند جالب با استفاده از بادکنک:

1- بادکنکی با دهانه باز که بادش خالی نمی‌شود!

یک بطری پلاستیکی برداشته و در کف آن یک سوراخ ایجاد کنید (ترجیحاً از بطری‌های بزرگ نوشابه و یا دوغ استفاده کنید).

حقه‌های بادکنک (تصویر 1)یک بادکنک را مانند شکل وارد بطری کرده و کش دهانه آن را دور دهانه بطری بیندازید.

حقه‌های بادکنک (تصویر 2)حالا شروع به باد کردن بادکنک کنید و وقتی بادکنک به حجم دلخواه شما رسید، انگشت خود را بر روی سوراخ ته بطری قرار دهید. خواهید دید که بادکنک در همان حال باقی مانده و بادش خالی نمی‌شود!

حقه‌های بادکنک (تصویر 3)حقه‌های بادکنک (تصویر 4)می‌توانید یک چسب شیشه‌ای به محل سرواخ زده و با نشان دادن این بادکنک به دوستان خود آنان را متعجب کنید. حتی می‌توانید با یکی از دستان خود ته بطری و سوراخ آن را گرفته و با دست دیگر خود نیز به بادکنک اشاره کنید تا کوچک‌تر شود (با برداشتن انگشت خود از روی سوراخ باد بادکنک شروع به خارج شدن می‌کند و گرفتن آن، ثابت باقی خواهد ماند).

2- بادکنکی که با سوزن زدن نمی‌ترکد!

یک قالب کوچک صابون را کاملاً به آب آغشته کرده و سپس به قسمتی از یک بادکنک نیمه باد شده بمالید (ترجیحاً به قسمت انتهایی بادکنک بمالید، زیرا این قسمت معمولاً نرم‌ترین بخش بادکنک است).

حقه‌های بادکنک (تصویر 5)حقه‌های بادکنک (تصویر 6)پس از آغشته کردن بادکنک با صابون، می‌توانید این قسمت را با یک سوزن سوراخ کنید بدون اینکه بادکنک بترکد. این کار را می‌توانید هر چند بار که بخواهید تکرار کنید بدون اینکه از ترکیدن بادکنک هیچ نگرانی‌ای داشته باشید. البته اگر تعداد سوراخ‌ها زیاد باشد، باد بادکنک با سرعت محسوسی شروع به خالی شدن خواهد کرد.

حقه‌های بادکنک (تصویر 7)حقه‌های بادکنک (تصویر 8)3- ساخت روکش کلید با استفاده از بادکنک

بادکنک‌های ترکیده خود را به آسانی دور نیندازید، زیرا می‌توان از آن‌ها استفاده‌های جالبی کرد. یکی از این موارد استفاده نیز ساخت روکش برای کلید‌هاست.

حقه‌های بادکنک (تصویر 9)برای این کار کافیست قسمت دایره‌ای شکل کلید را مطابق شکل وارد دهانه بادکنک کرده و قسمت اضافی بادکنک را با قیچی جدا کنید.

حقه‌های بادکنک (تصویر 10)حقه‌های بادکنک (تصویر 11)حقه‌های بادکنک (تصویر 12)استفاده از بادکنک‌هایی با رنگ‌های متنوع باعث تمایز بین کلیدهای شما نیز خواهد شد و می‌توانید کلید مورد نظر خود را راحت‌تر از همیشه پیدا کنید.

حقه‌های بادکنک (تصویر 13)امیدواریم خلاقیت کده امروز هم توانسته باشد رضایت شما را جلب کرده و دید خلاقانه شما را قوی‌تر از گذشته نماید. لطفاً نظرات و پیشنهادات خود را در مورد این بخش با ما در دیجی رو در میان بگذارید.

روزهای زوج رأس ساعت 19 منتظر خلاقیت کده دیجی رو باشید.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها