3 روش سریع جهت فشرده سازی رایگان فایل های PDF

گذشته از وضعیت اینترنت جهانی و پیشرفت‌های آن، محدودیت حجمی همچنان گریبان گیر کاربران اینترنت در داخل کشورمان است و همه به دنبال صرفه جویی همه جانبه در این بخش هستند، بنابراین سایز فایل‌ها را نمی‌توان نادیده گرفت، به خصوص اگر قرار باشد فایل‌های پی دی اف خود را از طریق وب یا ایمیل به اشتراک بگذارید.

اما نگران نباشید! خوشبختانه راه‌هایی جهت فشرده‌سازی فایل‌های پی دی اف وجود دارد که کاملا رایگان و سریع هستند. در ادامه با این روش ها بیشتر آشنا می شویم. با دیجی رو همراه باشید.

1- فشرده سازی فایل های PDF با مایکروسافت ورد (Word):

فایل پی دی اف مورد نظر را در نرم افزار ورد (نسخه 2010 به بالا) باز کنید. بدین منظور بر روی فایل کلیک راست کرده و گزینه Open with را مورد استفاده قرار دهید. حالا به ترتیب File > Save As را انتخاب کرده و در منوی کشویی Save as type فرمت PDF را پیدا و ثبت کنید.

حالا به دنبال گزینه Optimize for در پایین تر بگردید و دکمه رادیو را در کنار کلمه Standard انتخاب کنید. در نهایت جهت تولید فایل از گزینه Save/Publish بهره ببرید. توجه داشته باشید که امکان رساندن حجم فایل تولیدی به حداقل ممکن با گزینه Minimum Size وجود دارد، اما استفاده از این گزینه وقت گیر بوده و برای مضموم فایل و فرمت آن مشکل ایجاد می‌کند.

فشرده سازی فایل های PDF با مایکروسافت ورد

2- فشرده سازی PDF با برنامه Preview در مک (OS X)

جهت فشرده سازی یک فایل پی دی اف، ابتدا آن را به کمک برنامه Preview باز کرده و سپس به File > Export بروید. در دیالوگ مربوط به اکسپرت به دنبال منوی کشویی Quartz Filter بگردید و بر روی گزینه Reduce File size در آن کلیک کنید. حالا برای فایل فشرده جدید یک نام و موقعیت در حافظه سیستم انتخاب کنید و دکمه Save را بزنید.

توجه داشته باشید که بخش File > Export To PDF گزینه‌ای مبنی بر کاهش حجم فایل را پیش رویتان قرار نمی‌دهد.

3- فشرده سازی PDF با برنامه SmallPDF

سرویس Small PDF امنیت و خصوصی سازی 100 درصدی برای فایل‌های شما را تضمین می‌کند. از رابط کاربری آنلاین و جذاب این سرویس استفاده کرده و فایل PDF را از رایانه خود، دراپ باکس و یا گوگل درایو آپلود کنید. حالا به سرویس اجازه دهید تا برای ثانیه‌هایی در پشت صحنه به پردازش بپردازد و فایل مربوطه را تا رزولوشن 144dpi فشرده‌سازی کند. در نهایت فایل تولیدی جهت دانلود و یا به اشتراک گذاری از طریق وب یا ایمیل در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

از هر ابزاری که استفاده کنید، به هر حال بخشی از اطلاعات گرافیکی در فایل پی دی اف فشرده شده خود را از دست خواهید داد (البته نه خیلی زیاد!). حتما از رضایت خود از فایل‌های فرمت شده جدید اطمینان حاصل کنید و سپس فایل را به اشتراک بگذارید.

شما از چه روش رایگان و مناسبی جهت فشرده سازی فایل های پی دی اف خود بهره می برید؟ حتما آن را در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان مطلب به اشتراک بگذارید.

منبع makeuseof

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد