بلیط هواپیما

با این 3 میانبر سرعت خود را در مایکروسافت اکسل افزایش دهید!

مجموعه نرم افزار های زیر دسته آفیس مایکروسافت شهرت جهانی و گسترده‌ای دارند که امروزه میلیون‌ها کاربر  وابسته به آن‌ها هستند. اگر شما نیز اهل کار کردن با این برنامه‌ها باشید، مطمئنا از کاربرد فوق العاده میانبر های صفحه کلید در افزایش بازده کاری خبر دارید. اما متاسفانه کاربران در یادگیری این میانبر ها تنبلی می‌کنند.

اگر یک کاربر متوسط برنامه اکسل باشید، مطمئنا به کاربران حرفه‌ای و پر سرعت حسودی می‌کنید و انجام کارها به سرعت بالا را آرزو دارید. خوشبختانه در این زمینه میانبرهایی در صفحه کلید تعبیه شده‌اند که مطمئنا سرعت شما را بالا خواهند برد و در این مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

چه کاربر حرفه‌ای باشید و چه نه، باید به عنوان یک مصرف‌کننده برنامه اکسل با این میانبر ها آشنایی داشته باشید؛ این میانبرها از اکسل 2010 تاکنون در دسترس هستند.

دکمه F4 کیبورد برای تکرار آخرین فرمان: هر تغییری که بر روی فرم اکسل انجام داده باشید با زدن این دکمه دوباره تکرار می‌شود و می‌توانید این کار را بار ها تکرار کنید. به عنوان مثال تغییر رنگ متن، افزودن نوار جدید، فرمت فونت و …

دکمه Alt + H,E,A برای محو کردن نوار های انتخابی: منظور ما از محو کردن همان پاک‌سازی محتوی، فرمت، هایپرلینک و کامنت‌های ضمیمه شده در آن نوار می‌باشد. پس یک ریست کامل با این میانبر شکل می گیرد.

دکمه Alt + H, O, I جهت تغییر خودکار اندازه تمام ستون‌ها: نوار و ستون‌های مورد نظر را انتخاب کرده و این دکمه‌ها را بزنید. بدین ترتیب اندازه تمام ستون و ردیف ها به صورت خودکار متناسب با تنظیمات شما در خواهد آمد.

ضمن میانبر های ضروری ذکر شده در بالا، به زودی مقاله‌ای پیرامون تمام میانبر های موجود در برنامه اکسل را در دیجی رو منتشر خواهیم کرد تا به یک کاربر فوق حرفه‌ای بدل شوید.

منبع makeuseof
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد