4 ترفند یوتیوب که شما را حرفه‌ای تر می‌کند

یوتیوب یکی از محبوب ترین سرویس های ویدیویی جهان به شمار می‌رود که البته بنا به دلایلی در کشورمان همگان آن رو مورد استفاده قرار نمی‌دهند. در این مقاله آموزشی قصد داریم به بررسی چهار ترفند بپردازیم که به کمک آن‌ها می توانید نهایت بهره را از این سرویس ویدیویی ببرید.

1. جست و جوی سریعتر یوتیوب:

اگر مرورگری که معمولا از آن استفاده می‌کنید کروم است، نیاز به باز کردن youtube جهت جست و جو در آن نیست. کافیست عبارت youtube.com را در نوار آدرس فقط پیست کرده و با زدن دکمه Tab، عبارت مورد نظر را مستقیما در این شبکه جست و جو کنید. پس از زدن دکمه اینتر به سرعت نتایجی از شبکه یوتیوب به نمایش در می‌آید. این تنها یکی از چندین ترفند های مربوط به نوار آدرس کروم است!

2. پاک سازی محیط کاربری یوتیوب:

طراحی محیط کاربری یا همان اینترفیس یوتیوب در نسخه وب بسیار شلوغ و آزاردهنده است و استفاده از نسخه تلوزیونی می‌تواند کمک شایانی در این بخش به کاربران بکند. بدین منظور کافیست جهت استفاده از این سرویس ویدیویی به آدرس http://youtube.com/tv مراجعه کنید.

3. نمایش ویدیو ها در حالت اسلو موشن:

می‌خواهید ویدیویی در یوتیوب را با دقت بالا وارسی کنید اما سرعت آن بالاست و موفق نیستید؟ مطابق تصویر بالا بر روی آیکون چرخ دهنده کلیک کرده و سرعت پخش ویدیو مربوطه را کم یا زیاد کنید. جهت کم کردن سرعت پخش از دو گزینه 0.5 و 0.25 استفاده نمایید.

 نمایش ویدیو ها در حالت اسلو موشن در یوتیوب
نمایش ویدیو ها در حالت اسلو موشن در یوتیوب

4. نمایش متن در ویدیوها:

اگر در حال مشاهده ویدیویی در یوتیوب هستید، جهت پیدا کردن لیریک یا همان متن آهنگ نیازی به باز کردن تب جدید در مرورگر نیست. با افزونه Musixmatch Lyrics for youtube که مخصوص مرورگر کروم است می‌توانید شعر مربوطه را به صورت خودکار در زیر ویدیو در حال پخش مشاهده کنید.

آیا شما ترفند دیگری جهت افزایش بهره وری استفاده از youtube در ذهن دارید؟ نظرات خود را  با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید.

منبع makeuseof
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد