چطور برنامه های اندرویدی که در پلی استور نیستند را پیدا و نصب کنیم؟

اکثر اوقات، فروشگاه گوگل پلی تقریبا هر برنامه‌ای که برای گوشی اندروید نیاز دارید و می‌خواهید دانلود و نصب کنید را در خود دارد. با این حال، بر خلاف آی او اس، اندروید به شما این امکان را می‌دهد که برنامه‌های خود را از جاهای دیگر نیز نصب کنید و گاهی اوقات این سطح از آزادی می‌تواند مفید باشد. برای مثال، شما به دنبال برنامه‌ای هستید که در کشورتان وجود ندارد یا تحریم شده یا شاید بخواهید آپدیت یک برنامه را که به تازگی معرفی شده و هنوز برای شما منتشر نشده است امتحان کنید. اگر بروزرسانی جدید دچار مشکل شده باشد، شاید حتی بخواهید نسخه قدیمی‌تر یک برنامه را پیدا کنید. اما چگونه برنامه‌هایی که در گوگل پلی وجود ندارند را پیدا و دانلود کنیم؟ در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

تذکر مهم

اول از همه باید این نکته را یادآور شویم که طور کلی بهتر است دانلود برنامه‌های خود را تا جای ممکن به پلی استور محدود کنید. بر خلاف باور عموم، اندروید عملا برنامه‌های دانلود شده از منابع شخص ثالث ( از سال 2013) را اسکن می‌کند، اما لایه‌های حفاظتی خارج از دیوارهای مجازی پلی استور هستند. در نتیجه، احتمال اینکه با چیزی مشکوک مواجه شوید بسیار بیشتر می‌شود. پس از منابعی غیر از پلی استور تنها در صورت نیاز و فقط و فقط زمانی استفاده کنید که مطمئن هستید جایی که برنامه را از آن دانلود می‌کنید قابل اعتماد است.

پیدا کردن و دانلود برنامه

سایت APKMirror.com را در مرورگر گوشی خود باز کنید. بازارهای برنامه اندروید غیررسمی زیادی وجود دارد اما این سایت توسط همان افرادی اداره می‌شود که بلاگ Android Police را مدیریت می‌کنند. این سایت تمام برنامه‌ها را بررسی و سپس تایید می‌کند تا اطمینان یابید که فایل‌ها به صورت قانونی و بدون تغییر و دستکاری توسط اعضای مربوطه امضا و تایید می‌شوند. علاوه بر این، این سایت تنها برنامه‌های معتبر توسعه دهندگان معروف اندروید را منتشر می‌کند. بنابراین، به غیر از پلی استور می‌توانید به سراغ این سایت بروید. برای پیدا کردن و نصب برنامه مراحل زیر را دنبال کنید:

1. مجموعه برنامه‌های سایت را مرور کنید و یا از کادر جستجوی بالای صفحه برای پیدا کردن و انتخاب برنامه مورد نظر خود استفاده کنید.

دانلود و نصب برنامه از APKMirror.com

2. اگر دیدید که از یک برنامه چندین نسخه در دسترس قرار دارد بهتر است بدانید که هر یک از آنها با شماره نسخه و تاریخ انتشار ذکر شده‌اند. روی نسخه مورد نظر خود تب بزنید.

دانلود و نصب برنامه از APKMirror.com

3. سپس روی نام فایل ( زیر عنوان ” Download “) و پس از آن روی دکمه قرمز ” Download APK” در پایین صفحه بعدی تب بزنید.

دانلود و نصب برنامه از APKMirror.com

4. گوشی‌تان به شما در مورد خطرات نصب برنامه‌های ناشناس هشدار می‌دهد و از شما می‌خواهد تا مجوز دانلود را دریافت کنید. برای ادامه روی دکمه “OK” ضربه بزنید.

دانلود و نصب برنامه از APKMirror.com

5. برای تایید کامل شدن دانلود به پنل نوتیفیکیشن خود نگاه کنید. برای شروع نصب روی نوتیفیکیشن تب بزنید.

دانلود و نصب برنامه از APKMirror.com

6. گوشی از شما برای نصب برنامه‌های ناشناخته – چه در سطح وسیع و برای نسخه قدیمی اندروید یا فقط برای مرورگر خود یا برای اندروید 8.0 (Oreo) یا بالاتر – اجازه می‌خواهد. روی لینک ” Settings ” در آن کادر بزنید و سپس آیکونی که در صفحه نمایش ظاهر شده را فعال کنید.

دانلود و نصب برنامه از APKMirror.com

دانلود و نصب برنامه ازAPKMirror.com

دکمه Back  را فشار دهید و یک اعلان ظاهر می‌شود که از شما می‌خواهد تایید کنید که می‌خواهید برنامه یا یک بروزرسانی جدید را نصب کنید. روی « Install» ضربه بزنید.

دانلود و نصب برنامه از APKMirror.com

پس از اتمام نصب، یک صفحه تایید نصب برنامه خواهید دید. شما می‌توانید برنامه خود را از این صفحه باز کنید یا با یافتن آیکون آن در کشوی برنامه خود آن را باز نمایید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها