با 4 راه موثر برای عذرخواهی کردن اشنا شوید

چرا گاهی معذرت خواهی انقدر دشوار می‌شود؟ خیلی وقت‌ها دیگران در حق ما کاری کرده‌اند و ما منتظر شنیدن عذرخواهی از سوی آنها هستیم و گاهی وقت‌ها هم ما کار بدی کرده‌ایم و باید عذرخواهی کنیم و از آنجایی که همه‌ی ما ممکن است اشتباه کنیم، بدنیست که نحوهٔ عذرخواهی کردن را هم یادبگیریم. معمولا کلید بخشیده شدن توسط شخص مقابل این است که لبخندی برچهرهٔ او بگذاریم! در ادامه با 4 راهکار موثر برای عذرخواهی کردن با دیجی رو همراه باشید.

۱.مسولیت پذیر باشید

شاید شما حواستان نباشد و در آن لحظه خیلی طلبکارانه و حق به جانب باشید و حس کنید که این طرق مقابلتان است که به شما ضربه زده و متوجه واکنش خود نباشید؛ مشکل این است که اگر بخواهید خیلی احساسی فکر کنید و تصمیم بگیرید میزان مسولیت پذیری‌تان کم می‌شود و خودتان را ضربه خورده و قربانی می‌دانید، به خاطر همین بهتر است که منطقی به قضیه نگاه کنید. به یاد داشته باشید که گاهی اوقات معذرت خواهی کردن از بعضی‌ها ممکن است دشوار باشد، چراکه احتمالا از فرصت بوجود آمده برای سرزنش شما استفاده می‌کنند اما این نکته هم وجود دارد که یک عذرخواهی درست و صادقانه احتمالا دیگر جای هیچ بحث و حرف اضافه‌ای نمی‌گذارد.

۲. برای طرف مقابلتان جمله یا شعری بنویسید

به جای اینکه مستقیم با شخص صحبت کنید می‌توانید گاهی شعری نوشته و احساسات خود را با آن نشان دهید. ساده بگیرید، شعر یا دستخط را به او بدهید و عذرخواهی کنید.

می‌توانید یک یادداشت جایی که مطمئنید پیدامی‌کند بگذارید؛ یک جایی منتظر شوید و وقتی مطمئن شدید نوشته‌تان را خوانده جلو بیایید و از او عذرخواهی کنید.

اگر کمی هم از طنز درون نوشته‌تان استفاده کنید، آنها یادشان می‌آید که شما چقدر عالی و بامزه هستید و از عصبانیت‌شان نسبت به شما کم می‌شود. حتی می‌توانید برای این کار برای شخص مقابل پیام‌های عاشقانه و زیبا بفرستید.

۳. با آنها شوخی کنید تا زمانیکه تسلیم شوند

اگر طرف مقابل دوست یا شریک زندگی‌تان است، با او شوخی کنید تا زمانیکه وابدهد. مثلا او را ببوسید، بغل کنید و حتی قلقلک دهید. مگر میشود وقتی کسی مصمم اینطور رفتار می‌کند باز هم از دستش عصبانی بود؟

هرچند حواستان باشد که زیاده‌روی نکرده و اوضاع را بدتر نکنید. بهتراست صبر کنید تا اعصاب طرف مقابلتان از دست شما و کاری که کرده‌اید آرام شود، و بعد این کارها را امتحان کنید.

۴. چشم‌هایتان را مظلوم کنید

به خاطر همین کار است که خیلی از سگ‌ها یا گربه‌ها با وجود کار بدی که کرده‌اند از زیرش قسر در می‌روند. وقتی شما سر آنها داد میزنید جوری نگاهتان می‌کنند که جگرتان برایش کباب می‌شود.

شما هم می‌توانید کنار شخص موردنظر بنشینید و با چشم‌های مظلوم از او عذرخواهی کنید. این کار را تا زمانی انجام دهید که متوجه شوند از قصد این کار را انجام می‌دهید و احتمالا پس از آن به شما خواهند خندید.

از آنها معذرت خواهی کنید و هی به اینطوری نگاه کردن بهشان ادامه دهید. اگر همان وقت عذرخواهی‌تان را نپذیرفتند، هربار که دیدیدشان باز هم همانطور نگاهشان کنید!

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع dumblittleman
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها