یک کودک 4 ساله به کمک سیری مادر خود را نجات داد!

به لطف صوتی بودن دستیار دیجیتالی سیری، کاربران می‌توانند بدون نیاز به استفاده از دست خود و کار کردن با گوشی یا هر دستگاهی این دستیار مجازی بر روی آن نصب شده، از امکانات مختلف آن استفاده کنند. فایده صوتی بودن سیری در مورد بئو آستین (Beau Austin)، کودک 4 ساله ولزی که به تازگی و با استفاده از سیری موفق شده با اورژانس تماس گرفته و مادرش را نجات دهد، کاملاً مشهود است. ظاهراً مادر این کودک به طور ناگهانی و به علت عوارض مربوط به بارداری، هشیاری خود را از دست داده بود و به غیر از پسر 4 ساله‌اش کسی در منزل نبوده تا به او کمک کند.

سیری آی او اس

این پسر بچه از سیری برای تماس با اورژانس استفاده کرده و به اپراتورها گفته که مادرش بیمار است و او نیز در خانه تنها است. ظاهراً این کودک پیش‌تر تجربه کار کردن با دستیارهای هوشمندی مانند الکسا و سیری را داشته و بنابراین تصمیمی که در این شرایط برای استفاده از سیری جهت کمک به مادرش گرفته امری طبیعی به نظر می‌رسد.

اپراتوری که به تماس کودک 4 ساله پاسخ داده در مورد این موضوع چنین می‌گوید:

ما آموزش دیده‌ایم که در شرایط اضطراری با تماس گیرندگان صحبت کرده و به آن‌ها کمک کنیم، اما این دانش بئو در زمینه فناوری، اطلاع از آدرس خانه و حفظ آرامشش بوده که توانسته اوضاع را تغییر داده و به ما و در نهایت مادرش کمک کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید