معرفی 5 اپلیکیشن برتر مدیریت دانلود برای اندروید

اگر اغلب اوقات از گوشی هوشمند و یا تبلت خود برای دانلود فایل‌هایتان استفاده می‌کنید، متوجه ناکارآمد بودن روش دانلود پیش‌فرض بر روی گوشی هوشمند خود شده‌اید. بیشتر مواقع مشخص نیست فایل دانلود شده در کدام قسمت از حافظه ذخیره شده، و یا گاهاً به خاطر قطعی اینترنت دانلود فایل نیمه‌کاره مانده و قسمت دانلود شده هم از بین می‌رود و این مسئله برای کسانی که از اینترنت با حجم محدود استفاده می‌کنند، اصلاً خوشایند نیست. خوشبختانه اپلیکیشن‌های شخص ثالث، محدودیت‌های ذکر شده را از میان برداشته‌اند و روش کار بسیار راحتی هم دارند. به‌علاوه، این اپلیکیشن‌ها از الگوریتم‌های مخصوصی جهت سرعت بخشیدن به دانلود استفاده می‌کنند. ما نیز در مطلب پیش رو قصد معرفی 5 مورد از برترین‌ اپلیکیشن‌های اندرویدی مدیریت دانلود را داریم.

Download Manager Pro

DMP یک دانلود منیجر قدرتمند است که سرعت دانلود را افزایش داده و تعامل خوبی با مرورگر شما برقرار می‌کند. کافی است لینک فایل مورد نظرتان را برای آغاز عملیات دانلود، وارد برنامه کنید. محدودیتی از نظر تعداد دانلود و حجم دانلود وجود ندارد به‌طوری که به‌ راحتی می‌توانید فایل‌های بزرگتر از 2 گیگابایت را در لیست دانلود خود قرار دهید. این برنامه یک ویژگی جالب دارد و آن هم این که اجازه دانلود همزمان چند برنامه را بدون کاهش سرعت می‌دهد، و امکان ادامه دانلود فایل‌های قطع‌شده را نیز فراهم است. قابلیت دانلود محتوای رسانه‌ای درون برنامه‌ای، دانلود فیلم و موسیقی را برایتان راحت‌تر می‌کند.

گوگل پلی

Download Manager Accelerator

این برنامه قابلیت دانلود و مدیریت بسیاری از فرمت‌ها در حجم‌های بالا را به گوشی هوشمند شما اضافه می‌کند. با وجود دکمه‌های «توقف» و «ادامه» نیز دیگر لازم نیست نگران نیمه کاره ماندن دانلودهای خود باشید. حتی می‌توانید دانلودهای خود را زمان بندی کنید و دانلود را فقط در حالت اتصال به WiFi فعال نگه دارید تا مصرف حجم اینترنت همراهتان را کاهش دهید. این اپلیکیشن رابط کاربری ساده و جذابی داشته و گزینه خوبی برای مدیریت دانلودها به شمار می‌رود.

گوگل پلی

Insave- دانلود برای اینستاگرام

اگر به دنبال راهکاری برای ذخیره تصاویر اینستاگرام می‌گردید، نگاهی به این اپلیکیشن داشته باشید. Insave می‌تواند محتوای شبکه اجتماعی اینستاگرام را برایتان ذخیره کند. کافی است به حساب کاربری خود وارد شده و محتوای در دسترس را از نیوز فید خود، صفحات معروف و صفحاتی که Private نشده‌اند، دانلود نمایید. می‌توانید همزمان به مشاهده و دانلود تصاویر بپردازید و یا اینکه فقط از بخش دانلود استفاده کنید. تصاویر مستقیماً در گالری ذخیره می‌شوند.

گوگل پلی

Advanced Download Manager

این مدیریت کننده قدرتمند اندرویدی، اجازه دانلود همزمان 3 فایل را با بهبود سرعت دانلود به شما می‌دهد. البته از طریق لینک هم می‌توانید فایل موردنظرتان را دریافت نمایید. این برنامه عکس‌ها، فایل‌ها و اپلیکیشنها را دسته‌بندی کرده و نیز امکان ذخیره محتوای دانلود شده در کارت حافظه را فراهم می‌کند. البته این قابلیت تنها برای اندروید نسخه 5.0 (آبنبات چوبی) و 6.0 (مارشمالو) وجود دارد. همچنین قابلیت‌هایی چون ادامه دانلود فایل‌های قطع شده، دانلود فایل‌های بزرگ‌تر از 2 گیگابایت و دانلود همزمان چند فایل در این اپلیکیشن وجود دارد.

گوگل پلی

Download Accelerator Plus

Download Accelerator Plus یک اپلیکیشن قدرتمند و پیشرفته برای اندروید است. ویژگی‌هایی چون ذخیره در کارت حافظه (به‌جز برای اندروید 4.4 کیت کت)، ارتباط با مرورگرهای چند رسانه‌ای، دریافت خودکار لینک دانلود، «توقف» و «ادامه» دانلودها، و کنترل هوشمند دانلود که از قطع شدن دانلودها جلوگیری می‌کند، همه در این اپلیکیشن وجود دارند. این برنامه با تقسیم کردن هر فایل، به چند قسمت مجزا، سرعت دانلود را افزایش می‌دهد. می‌توانید چندین فایل را همزمان و یا طبق برنامه زمان‌بندی دانلود کنید. وجود اسکنر QR نیز استفاده از آن را راحت‌تر می‌کند.

گوگل پلی

منبع Phone Arena
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها