آی پینز

پنج روش برای کاهش مصرف باطری در گوشی های هوشمند

قابلیت ها و کارایی تلفن های همراه به مرور زمان افزایش یافته و دیگر وظیفه این ابزارهای ارتباطی تنها مکالمه نمی باشد. با ورود گوشی های هوشمند، انواع نرم افزارها و سرویس های کارآمد برای این وسیله همراه ارائه شده و این موضوع باعث شده تا میزان استفاده از آن نیز افزایش یابد. به همین دلیل استفاده طولانی مدت از تلفن های هوشمند سبب شده تا مسئله طول عمر باطری به یکی از اساسی ترین فاکتورهای انتخاب گوشی تبدیل شود. در این پست قصد داریم پنج روش کاهش مصرف شارژ باطری را خدمت شما معرفی کنیم، اما یادآوری می کنیم که نباید انتظار معجزه داشته باشید بلکه هر کدام از این روش هایی که ذکر می شوند تا حدودی باعث صرفه جویی در مصرف انرژی شده و شما را در امر مدیریت بر شارژ گوشی یاری خواهند کرد.

۱- نرم افزارهای غیر ضروری را پاک کنید

اگر قرار باشد تنها یک راهکار برای کاهش مصرف باطری معرفی کنیم مطمئنا همین گزینه را پیشنهاد خواهیم کرد. اگر به تازگی متوجه شده اید که شارژ گوشی شما به یکباره مقدار زیادی کم می شود، قبل از اینکه به خرابی تلفن هوشمند خود فکر کنید، بهتر است نگاهی به برنامه های نصب شده بر روی گوشی خود بیندازید.

با مراجعه به بخش تنظیمات باطری بر روی تلفن هوشمند خود می توانید لیستی از برنامه هایی که در حال مصرف کردن شارژ باطری هستند مشاهده کنید. برخی از برنامه ها برای بروزرسانی و یا اهداف دیگر به طور پیوسته در حال همگام سازی (sync) اطلاعات می باشند که این امر مصرف انرژی را به شدت افزایش می دهد.

۲- روشنایی صفحه نمایش را کم کنید

دومین عامل عمده تاثیر گذار بر کاهش مصرف باطری ، میزان روشنایی صفحه نمایش است. این که تلفن هوشمند شما نوری حتی بیشتر از نور خورشید تولید کند، ذاتا چیز بدی نیست و هنگام کار با گوشی در محیط بیرون بسیار به درد می خورد. ولی باید قبول کنید که این میزان از روشنایی، همیشه مورد نیاز نیست. ممکن است شما هم مانند بسیاری از کاربران از گزینه تنظیم خودکار نور صفحه نمایش استفاده کنید ولی باید بدانید می توان یک گام بیشتر هم برداشت.

بسیاری از تلفن های هوشمند امکان کنترل شدن تنظیم خودکار روشنایی صفحه نمایش را به کاربر می دهند. پس اگر گوشی شما هم از قابلیت برخوردار است بهتر است در محیط بیرون از خانه و در زیر سایه این گزینه را تا حدی تغییر دهید که تعادل خوبی بین وضوح تصویر و مصرف انرژی ایجاد شود.

حتما به یاد داشته باشید که در قسمت تنظیمات مربوط به قفل خودکار صفحه نمایش نیز، تایمر قفل شدن خودکار را در کمتریت زمان ممکن قرار دهید تا در هنگامی که از گوشی خود استفاده نمی کنید، شارژ گوشی شما هدر نرود.

۳- ویبره گوشی را خاموش کنید

اگر از قابلیت ویبره تلفن هوشمند خود استفاده چندانی ندارید بهتر است آن را خاموش کنید تا در مصرف شارژ باطری صرفه جویی شود. تنظیمات مربوط به ویبره در بخش تنظیمات زنگ دستگاه قرار دارد و می توانید با مراجعه به این بخش نسبت به غیر فعال کردن آن اقدام کنید. ممکن است هنگام خاموش کردن ویبره چند پیغام و اخطار برای شما نمایش داده شود که می توانید با تایید آنها، موتور ویبره را غیر فعال نمایید.

Android3-650-80۴- همگام سازی های بی مورد را غیر فعال نمایید

همانطور که قبلا هم اشاره شد، برخی از برنامه ها به صورت مداوم در حال همگام سازی اطلاعات می باشند که در اغلب اوقات ممکن است نیازی به این همگام سازی ها نداشته باشید. با مراجعه به بخش تنظیمات برنامه های پر کاربرد گوشی خود در صورتی که گزینه ای برای همگام سازی (Sync) مشاهده نمودید آن را غیر فعال نمایید.

در گوشی های اندرویدی شما می توانید با مراجعه به تنظیمات گوشی و بخش Accounts and Sync، اکانت های خود را مشاهده نمایید و در صورت نیاز همگام سازی برخی از آنها را غیر فعال کنید (پیشنهاد می کنیم یکی از اکانت های خود را برای همگام سازی گوشی در نظر بگیرید و در مورد سایر اکانت های خود تنها همگام سازی ایمیل ها را فعال کنید).

۵- نحوه مکان یابی مناسب را انتخاب کنید

با اینکه در بسیاری از موارد خاموش کردن اتصال Wi-Fi و بلوتوث به عنوان راهی برای کاهش مصرف باطری پیشنهاد می شود ولی در واقع این عمل تاثیر چندانی بر روی مصرف شارژ گوشی ندارد. در مقابل، GPS گوشی شارژ نسبتا زیادی مصرف می کند. پس بهتر است با مراجعه به بخش تنظیمات مربوط به موقعیت مکانی (Location Settings) گوشی خود، گزینه مناسب خود را انتخاب کنید.

شما چه راه حلی برای کاهش مصرف انرژی سراغ دارید؟

منبع

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد