6 ویژگی ساختمان های هوشمند

اصطلاح Smart به طور فزاینده ای در بین ما وجود دارد: ساعت هوشمند، تلویزیون هوشمند، تلفن هوشمند … که برای تعریف محصولات هوشمندی استفاده می شود که نتیجه تکامل فناوری های جدید اعمال شده در زندگی روزمره است. و اگر از آن در محصولات استفاده کنیم، چگونه می‌توان آن را برای ساختمان‌هایی که از نظر فناوری پیشرفته هستند به کار برد؟

ساختمان های هوشمند یا ساختمان های هوشمند

سیستم هوشمند ساختمان که به عنوان ساختمان‌های هوشمند نیز شناخته می‌شوند، بار دیگر فناوری را در خدمت مردم قرار می‌دهند تا محیط‌های راحت‌تر، ایمن‌تر و سازنده‌تر ایجاد کنند. این مفهوم را می توان برای ساخت و سازهای مسکونی، تجاری و صنعتی تطبیق داد.

به لطف توانایی به دست آمده توسط دستگاه های اینترنت اشیا برای جمع آوری، پردازش و تجزیه و تحلیل داده ها از عناصر و مناطق مختلف، امکان دستیابی به کنترل خودکار عملکرد زمان واقعی یک ساختمان وجود دارد. علاوه بر این، افزایش بهره وری انرژی، قابلیت استفاده، ایمنی و دسترسی به این فضاهای معماری امکان پذیر است.

اهداف ساختمان های هوشمند

می توان در نظر گرفت که یک ساختمان هوشمند مترادف با پایداری است. این بخشی از مفهوم شهر هوشمند است و به نوبه خود تکمیل کننده آن است. هر دو به دنبال دستیابی به کنترل متمرکزی هستند که اثرات زیست محیطی را کاهش داده و کیفیت زندگی شهروندان را بهبود می بخشد.

در حال حاضر، بسیاری از شرکت ها و سازمان های عمومی وجود دارند که به دنبال بهینه سازی منابع خود برای دستیابی به عملکرد بیشتر، علاوه بر کمک و اشاعه توسعه پایدار هستند.

به لطف سیستم هوشمند ساختمان و تکنیک‌های اتوماسیون، می‌توان ساختمان‌هایی را توسعه داد که قادر به کاهش مصرف انرژی، بهبود شرایط محیطی و ایمنی ساکنان یا کاربرانی هستند که از تأسیسات خود بازدید می‌کنند و از طریق استفاده صحیح از اثرات زیست‌محیطی کاهش می‌یابد. مسئول منابع.

6 ویژگی ساختمان های هوشمند

ویژگی های سیستم هوشمند ساختمان

سنسورهای اندازه گیری ساختمان‌های هوشمند مبتنی بر استفاده از حسگرها، حسگرها و آشکارسازهایی هستند که سیگنال را به یک سیستم مدیریت مرکزی منتقل می‌کنند، جایی که برای تجسم، تحلیل و بهبود عملکرد در زمان واقعی و تاریخی استفاده می‌شوند. این سنسورها جنبه هایی مانند ظرفیت، مصرف انرژی، منابع، دما و غیره را کنترل می کنند.

تعمیرات قابل پیش بینی. تمام داده های به دست آمده از حسگرهای مانیتورینگ توسط نرم افزاری که قادر به پیش بینی بهینه سازی منابع است تفسیر می شود. یک ساختمان سنتی می تواند عملاً ایرادات نامرئی داشته باشد، که می تواند مورد توجه قرار نگیرد، اما به لطف سیستم های کنترل پیشرفته، می توان بلافاصله از حوادث مطلع شد و از مشکلات بعدی جلوگیری کرد.

کارایی زیست محیطی. سیستم هوشمند ساختمان ساختمان هایی هستند که با استفاده از مواد و سیستم های بهینه برای دستیابی به حداکثر کارایی و کاهش اثرات زیست محیطی طراحی و ساخته می شوند.

از طریق سیستم های HVAC (گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع) یعنی سیستم های گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع، می توان میزان رطوبت، تصفیه هوا و دمای ساختمان ها را برای ایجاد شرایط ایده آل مدیریت کرد. برای قابلیت سکونت، جایی که کاربران رفاه، عملکرد کاری و سلامت خود را مطلوب خواهند دید.

امنیت بالا . از طریق ادغام هوش مصنوعی (AI)، یادگیری ماشین و اینترنت اشیا (IoT)، برنامه‌های خود مدیریتی با قابلیت کنترل دستگاه‌ها و سیستم‌های امنیتی پیشرفته توسعه یافته‌اند.

بیایید چند نمونه را ببینیم:

  • دسترسی ها به ساختمان همیشه با گزارش لحظه ای و تاریخی و متصل به سیستم مرکزی نظارت می شود. از این طریق اطلاعات و تحلیل هایی برای پیشگیری و کاهش آسیب پذیری ها به دست می آید.
  • هنگامی که یک سیگنال آتش خاموش می شود، همراه با تعداد دفعاتی که آلارم های کاذب ایجاد شده است، تجزیه و تحلیل می شود و از طریق سیستم نظارت تصویری به صورت بصری بررسی می شود.
  • دسترسی از راه دور. اگر چیزی ضروری در یک ساختمان هوشمند وجود داشته باشد، آن ارتباط متقابل است. سیستم مورد استفاده توسط یک ساختمان هوشمند از طریق شبکه های داخلی کار می کند، اما همچنین اتصال به اینترنت امکان دسترسی به داده ها را از هر نقطه و در هر زمان می دهد. از این نظر، مدیریت و کنترل را می توان از راه دور با استفاده از یک کاربر و دسترسی ایمن به پلتفرم مدیریت صرفاً با داشتن اتصال به اینترنت انجام داد.

با مشاوران رهنما فردای خوزستان به سمت ساختمان های هوشمند گام بردارید

مشاوران رهنما فردای خوزستان  پلت فرم عملیات یکپارچه ایده‌آل برای شروع مدیریت مرکزی همه دارایی‌ها، بر اساس فناوری‌های IoT و Big Data است. به شما این امکان را می دهد که بیشترین بهره را از ساختمان خود ببرید. مشاهده، تجزیه و تحلیل و مدیریت جامع از طریق یک رابط کاربری ساده و قابل استفاده.

علاوه بر این، ادغام با ابزارهای موجود فعلی به لطف استفاده از API Rest of Connection تضمین شده است.

برای دریافت مطالعه بدون تعهد با تیم متخصصان ما تماس بگیرید.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها