آی پینز

معرفی 7 برنامه اندرویدی که کامل شدن شارژ باتری را به شما اطلاع می‌دهند

امروزه بسیاری از گوشی‌ها دارای نشانگر LED هستند که نشان می‌دهد باتری کاملاً شارژ شده است، اما ممکن است از گوشی دور بوده و متوجه آن نشوید. با اینکه شارژ بیش از حد گوشی شما باعث انفجار یا مشکل جدی دیگری نمی‌شود، اما هنوز هم بسیاری از متخصصان کاربران بنا به دلایل مختلفی این کار را توصیه نکرده و از کاربران می‌خواهند به محض پر شدن شارژ باتری آن را از برق بکشند.

اگر شما هم این موضوع را جدی می‌گیرید و قصد دارید برای محافظت از سلامت باتری گوشی خود مانع از شارژ شدن بیش از حد آن شود، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید چرا که قصد داریم اپلیکیشن‌هایی را به شما معرفی کنیم که پس از اتمام فرآیند شارژ گوشی یا تبلت اندرویدی، به شما اطلاع می‌دهند تا بتوانید به موقع آن را از برق جدا کنید.

1. Full Battery Charge Alarm

Full Battery Charge Alarm

Full Battery Charge Alarm اپلیکیشنی است که ویژگی‌های زیادی را ارائه می‌دهد. علاوه بر نشان دادن آمار و وضعیت معمول باتری مانند ولتاژ، دما، سلامت باتری و زمان باقی مانده تا شارژ کامل، این برنامه به شما امکان می‌دهد روشنایی صفحه نمایش خود را نیز کنترل کرده و حتی چراغ قوه را مستقیماً از داخل برنامه فعال کنید.

کاربران در Full Battery Charge Alarm می‌توانند هشداری را برای کم شدن بیش از حد شارژ باتری تنظیم کنند و اگر بخواهند دمای دستگاه را نیز کنترل نمایند که یک هشدار ویژه هم برای آن وجود دارد. شما به راحتی می‌توانید این هشدارها را از منوی اختصاصی آن‌ها فعال کنید.

این برنامه همچنین به شما اجازه می‌دهد تا حداکثر میزان شارژ باتری را نیز تغییر دهید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید زمانی که شارژ باتری گوشی شما به 85 درصد رسید، مطلع شوید. به گفته برخی از کارشناسان، بهتر است اجازه ندهید باتری گوشی هوشمند شما به طور کامل تخلیه شده و به صفر برسد و بعد از اتصال به شارژر هم اجازه ندهید بیش‌تر از 85 درصد شارژ شود تا بدین ترتیب طول عمر باتری افزایش پیدا کند. برنامه Full Battery Charge Alarm همچنین دارای یک ویژگی هشدار سرقت است که می‌توانید آن را فعال کرده و گوشی خود را با خیال راحت به شارژ بزنید، چرا که اگر کسی آن را از شارژر جدا کند، صدای دزدگیر پخش خواهد شد!

لینک دانلود Full Battery Charge Alarm (رایگان)

2. Battery 100% Alarm

Battery 100% Alarm

یکی دیگر از برنامه‌هایی خوبی که ممکن است بخواهید بررسی کنید، Battery 100% Alarm است. این برنامه به شما در مورد میزان شارژ باتری و مدت زمانی که باید منتظر بمانید تا دستگاهتان آماده جدا شدن از برق شود، اطلاع رسانی می‌کند (از طریق نوار اعلان).

کاربران می‌توانند به تعویق انداختن زنگ هشدار، از یک تا پنج دقیقه را فعال کنند. همچنین گزینه‌ای برای تنظیم دستی حداکثر محدودیت شارژ وجود دارد که می‌تواند 100 درصد یا کمتر باشد. پس از رسیدن به این محدودیت، زنگ هشدار فعال خواهد شد تا مطلع شده و گوشی را از شارژ جدا کنید.

Battery 100% Alarm به مجموعه زنگ‌های گوشی دسترسی داشته و بنابراین می‌توانید هر آهنگی که خودتان دوست دارید، از یک هشدار آرامش بخش گرفته تا یک زنگ پرسروصداتر را انتخاب کنید. یکی از نقاط ضعف برنامه تبلیغات زیاد آن است که ممکن است کمی آزاردهنده باشد.

لینک دانلود Battery 100% Alarm (رایگان)

3. Full Battery & Theft Alarm

Full Battery & Theft Alarm

Full Battery & Theft Alarm از یک رابط بسیار بصری بهره می‌برد. به محض باز کردن برنامه، درصد شارژ باتری به شما نشان داده می‌شود. همچنین دمای گوشی، وضعیت سلامت کلی باتری و زمان باقی مانده تا پر شدن کامل نیز در همان صفحه اول قابل مشاهده است.

کاربران می‌توانند زنگ هشداری تنظیم کنند که در هنگام شارژ باتری وقتی درصد شارژ به نقطه معینی رسید (بین 50 تا 100 درصد) و یا زمانی که سطح باتری از یک حدی پایین‌تر آمد، پخش شده و اطلاع‌رسانی کند. این برنامه همچنین تاریخچه شارژ را به همراه زمان و تاریخ دقیق آن نمایش می‌دهد. Full Battery & Theft Alarm به شما امکان کنترل دقیق روی زنگ را می‌دهد و اجازه می‌دهد یک تاخیر زمانی تنظیم کنید، زنگ را به طور خودکار متوقف کنید یا ساعت‌های زنگ بی‌صدا را تنظیم کنید.

همچنین یک گزینه ضد سرقت وجود دارد که با فعال شدن آن، از قطع کردن گوشی از شارژ بدون اطلاع شما جلوگیری می‌کند. اگر کسی این کار را انجام دهد، زنگ هشداری را پخش می‌کند که فقط با وارد کردن کدی که از قبل تنظیم کرده‌اید می‌توان آن را خاموش کرد. این برنامه به صورت رایگان عرضه شده و دارای تبلیغات است، اما خیلی مزاحم نیستند. با این حال، اگر نمی‌خواهید اصلاً هیچ تبلیغاتی را در داخل برنامه ببینید، می‌توانید در ازای پرداخت هزینه‌ای کوچک، آن‌ها را حذف کنید.

لینک دانلود Full Battery & Theft Alarm (رایگان با پرداخت درون برنامه‌ای)

4. Full Battery Charge Alarm

Full Battery Charge Alarm

Full Battery Charge Alarm یک برنامه فوق العاده کاربردی و ساده دیگر است که کار را به روشی بسیار راحت و بی‌دردسر انجام می‌دهد. کافی است قبل از اینکه گوشی خود را برای شارژ کردن زمین بگذارید، دکمه «فعال کردن هشدار» (Enable Alarm) را فشار دهید.

برای سفارشی کردن زنگ، می‌توانید از طریق تنظیمات (روی نماد چرخ دنده در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید) اقدام کنید. از این بخش می‌توانید یک آهنگ زنگ را به دلخواه انتخاب کنید، آستانه پخش زنگ را تنظیم کنید، زنگ هشدار در صورت کم بودن شارژ باتری را فعال کنید و موارد دیگر. در ضمن، اگر صفحه تنظیمات را تا انتها به پایین پیمایش کنید، می‌توانید تم تیره را نیز برای برنامه فعال کنید.

برنامه Full Battery Charge Alarm دارای یک گزینه پیش نمایش هم می‌باشد تا ببینید زنگ هشدار هنگام فعال شدن چگونه به نظر می‌رسد و چگونه به صدا در می‌آید. در حالی که رابط برنامه به اندازه برخی برنامه‌های دیگر اندرویدی مدرن به نظر نمی‌رسد، اما استفاده از آن بسیار ساده و آسان است. این برنامه دارای حداقل تبلیغات است که می‌توان در ازای پرداخت هزینه کمی آن‌ها را نیز حذف کرد.

لینک دانلود Full Battery Charge Alarm (رایگان با پرداخت درون برنامه‌ای)

5. Charger Alert

Charger Alert

Charger Alert یک برنامه ساده است که برخی از آمارهای مرتبط با وضعیت باتری از جمله ولتاژ و دما را نمایش می‌دهد. علاوه بر این، فعال کردن هشدار پر شدن باتری نیز دراین برنامه به آسانی امکان‌پذیر می‌باشد.

در عین حال، می‌توانید هشدارهای مربوط به سطوح پایین باتری و سطوح دما را نیز به عنوان هشدارهایی همانند هشدار پر شدن باتری فعال کنید. بنابراین، خیالتان راحت خواهد بود که در حین اتصال به شارژ دمای گوشی بیش از حد افزایش نیابد. تنها مشکل این برنامه این است که در نسخه رایگان هشدارهای آن قابل سفارشی‌سازی نیستند. به این معنی که نمی‌توانید تعیین کنید وقتی شارژ باتری به 90 یا 85 درصد رسید، هشدار پخش شود (هشدار فقط با رسیدن به 100 درصد پخش می‌شود).

برای باز کردن قفل هشدارهای قابل تنظیم و همچنین تم‌های بیشتر، تنظیمات اعلان و دسترسی به هشدار وصل شارژر، باید به نسخه پولی ارتقا دهید. با این حال، اگر فقط به دنبال برنامه‌ای هستید که بتواند وقتی باتری شما به 100 درصد رسید، به شما اطلاع دهد، نسخه رایگان Charger Alert تنها چیزی است که نیاز دارید.

لینک دانلود Charger Alert (رایگان با پرداخت درون برنامه‌ای)

6. AccuBattery

AccuBattery

AccuBattery یک برنامه محبوب در زمینه نظارت بر سلامت باتری است که اطلاعات مهمی مانند دما، ولتاژ، جریان باتری، آمار میزان استفاده و تخمین زمان اتمام شارژ را نمایش می‌دهد. همچنین اطلاعاتی در مورد باتری گوشی‌های هوشمند در اختیار کاربران قرار می‌دهد. به عنوان مثال، می‌توانید در مورد تفاوت بین mA و mAh بیشتر بخوانید.

این برنامه همچنین راهی برای تنظیم هشدار باتری کامل ارائه می‌دهد که از طریق تب Charging در داخل برنامه قابل دسترسی است. برخلاف سایر برنامه‌ها، می‌توانید آستانه شارژ کامل را تا 99 درصد تنظیم کنید. فقط کافی است حباب آبی را بکشید تا زنگ شارژ را مطابق با ترجیحات خود تنظیم کنید.

هنگامی که سطح شارژ باتری به حد مورد نظر رسید، AccuBattery یک هشدار صوتی کوتاه (یا ویبره، اگر گوشی روی ویبره تنظیم شده باشد) پخش می‌کند تا به شما هشدار دهد که وقت آن رسیده گوشی خود را از برق بکشید. متأسفانه، این صدای زنگ زیاد بلند نیست و اگر زیاد از گوشی دور باشید ممکن است متوجه آن نشوید.

لینک دانلود AccuBattery (رایگان)

7. FullCharge Alarm

FullCharge Alarm

FullCharge Alarm یکی دیگر از برنامه‌های ساده با رابط کاربری شسته و رفته است. پس از باز کردن برنامه، یک نمای کلی از وضعیت گوشی، از جمله دمای دستگاه، وضعیت شارژ و ظرفیت باتری را مشاهده خواهید کرد.

روشن کردن هشدار شارژ کامل باتری به آسانی سایر تنظیمات برنامه است و خیلی راحت می‌توانید آن را انجام دهید. همچنین می‌توانید سطح شارژ باتری را که می‌خواهید در با رسیدن به آن حد زنگ هشدار فعال شود، مطابق ترجیحات خود تغییر دهید. این برنامه همچنین به شما امکان می‌دهد صدای زنگ هشدار را نیز خودتان انتخاب کنید. علاوه بر این، هشدار کاهش بیش از حد شارژ باتری نیز قابل تنظیم است.

در حالی که هیچ ویژگی اضافی در FullCharge Alarm گنجانده نشده، این برنامه برای هدفی که طراحی شده به خوبی کار می‌کند و هیچ نقص خاصی ندارد. همچنین، دانلود و استفاده از آن به طور کامل رایگان است.

لینک دانلود FullCharge Alarm (رایگان)

حفظ سلامت باتری بهینه

اگر می‌خواهید برای افزایش طول عمر باتری در گوشی اندرویدی خود تمام توان خود را به کار بگیرید، بهتر است حتماً یکی از برنامه‌هایی را که در این مقاله معرفی کردیم بر روی گوشی نصب کرده و نظارت دقیق‌تر و بهتری بر فرآیند شارژ باتری داشته باشید. شارژ کردن صحیح و اصولی باتری در حفظ سلامت آن بسیار مؤثر است و مخصوصاً این روزها که هزینه تعمیرات گوشی و تعویض باتری به شدت افزایش یافته، در هزینه‌هایتان نیز صرفه‌جویی می‌شود.

مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها