برای رسیدن به موفقیت باید این 7 عادت را در خود ایجاد کنید

انسان‌های موفق در این دنیا کم نیستند، اما موفقیت آن‌ها یک شبه به‌ دست نیامده است. این اتفاق محصول سال‌ها و زمان‌های زیادی از زندگی بوده و گاهی اوقات، محصول یک عمر.

موفقیت حاصل عادت‌هایی است که یک فرد را به سوی اهدافش سوق می‌دهد. به طور کلی کسی را می‌توان موفق دانست که موفقیت او منجر به موفقیت و شادی دیگران نیز شود. این افراد با اهداف شخصی و حرفه‌ای خود باعث ایجاد نوآوری و موفقیت برای خود و دیگران شده و با تولید ثروت مادی و معنوی، مردم بسیاری را خوشحال می‌کنند. برای رسیدن به سطح افراد موفق شما باید عادت افراد موفقی را که قبل از شما بوده‌اند یاد بگیرید.

برای رسیدن به موفقیت باید به افق آینده چشبرای رسیدن به موفقیت باید به افق آینده نگریستم دوخت
برای رسیدن به موفقیت باید به افق آینده نگریست

در ادامه با دیجی رو همراه باشید تا با هفت عادت مشترکی که موفق ترین افراد جهان از آن برخوردار بوده و هستند، آشنا شوید.

۱- آن‌ها بر روی توانایی‌های خود سرمایه‌گذاری می‌کنند

شما می‌توانید بر روی یک ماشین یا یک سهام و یا حتی در یک مهمانی شبانه سرمایه‌گذاری کنید. اما تنها یک سرمایه‌گذاری واقعی وجود دارد؛ سرمایه‌گذاری بر روی خودتان! اگر می‌خواهید به موفقیت دست پیدا کنید، اولویت اصلی‌تان باید توسعه توانایی‌های شخصی باشد.

۲- آن‌ها با شکست عقب‌نشینی نمی‌کنند

راه موفقیت به ندرت هموار است. در حقیقت بیشتر افراد موفق پس از تحمل و غلبه بر ناکامی‌ها و شکست‌های بسیار توانستند طعم شیرین موفقیت را بچشند. برای مثال بیل گیتس در ابتدای کسب و کار خود یک ورشکسته واقعی بود، اما به جای تسلیم شدن و رفتن به سراغ یک کار عادی به فکر ایجاد مایکروسافت افتاد و همه می‌دانیم که داستان او چگونه با موفقیت پایان یافت. شکست در همه شکل‌ها و اندازه‌ها برای افراد ممکن است اتفاق بیفتد، اما آنچه مهم بوده این است که از اشتباهات گذشته درس بگیریم و شکست پلی باشد برای رسیدن به کامیابی.

برای رسیدن موفقیت باید از موانع پرید
برای رسیدن به موفقیت باید از موانع پرید

۳- آن‌ها برای زمانی طولانی برنامه‌ریزی می‌کنند

افراد موفق تمایل دارند که تصمیم‌های بلند مدت اتخاذ کنند و برای یک لحظه تصمیم نگیرند، و این در حقیقت معنای واقعی ضرب المثل «گر صبر کنی زغوره حلوا سازی» است. برای مثال سرمایه‌گذار معروف وارن بافت اغلب اصرار بر صبر و شکیبایی داشت و آن را کلید موفقیت می‌دانست و هرگز بدون فکر و سطحی عمل نمی‌کرد و این کار را اشتباهی بزرگ می‌دانست. با آنکه زمان زیادی طول می‌کشید تا تصمیم‌های او نتیجه بدهند و این مسیر گاهی طولانی و سخت بود، با این حال هرگز از تصمیم‌های خود پشیمان نشد و برای آن تاسف نخورد چرا که او مرد لحظه‌های سخت و طوفانی بود.

۴- آن‌ها از حرکت به جلو نمی‌ترسند

گاهی تنها تفاوت انسان‌های موفق و افراد عادی این است که آنچه افراد را موفق می‌کند تصمیم‌گیری آن‌ها برای حرکت به سمت جلوست. مردم عادی اغلب به خاطر ترس، عدم اعتماد به نفس، تردید و عدم اطمینان از درستی راهی که انتخاب کرده‌اند، سست شده و قادر به حرکت به سمت جلو نیستند. اما افراد موفق با نگاهی به گذشته خود به سمت آینده حرکت می‌کنند. ریچارد برانسون کارآفرین مشهور می‌گوید:

«همیشه قبل از شروع هر کاری ابتدا باید واقعا آماده بود و عقل نیز در راه رسیدن به موفقیت‌های بیشتر فرد را به سوی پیشرفت و به جلو هدایت می‌کند.»

موفقیت درس گرفتن از شکست هاست
موفقیت، درس گرفتن از شکست هاست

 ۵- آن‌ها همیشه مثبت می‌اندیشند

خیلی سخت است که فردی پس از شکست در برنامه‌های خود مثبت بماند، اما افراد موفق قادر به انجام این کار هستند و به جای منفی بافی بر روی افکار مثبت تمرکز می‌کنند. آن‌ها چالش‌ها و مشکلات پیش رو را یک فرصت می‌دانند. انسان‌های موفق به جای اندوه و غم برای آنچه که از دست داده‌اند، شوق دوباره‌ای برای شروع مجدد دارند. این دسته از آدم‌ها از شکست‌های خود درس موفقیت گرفته و در لحظه‌هایی که با خود خلوت می‌کنند درباره جنبه‌های مثبت این اتفاق می‌اندیشند و به جای اینکه به گذشته نگاه کنند آینده را مد نظر قرار می‌دهند.

۶- آن‌ها تمرکز دارند

تمرکز برای رسیدن به موفقیت بسیار مهم و حساس است، اما ایجاد و حفظ تمرکز در ابتدا عادت بسیار سختی است. چیزهای زیادی در اطراف هستند که حواس را پرت می‌کند. چیزهایی مثل تلفن، ایمیل، اینترنت در یک مقیاس کوچک و چیزهایی مثل پیشنهاد در رقابت، پروژه‌های دیگر و یا حتی فکر کردن به مسیرهای آسان‌تر. اما آنچه مهم است ماندن بر روی هدف‌های مهم است. هر چیز بی‌ربطی که شما را حتی برای یک لحظه از هدفتان دور کند، موجب می‌شود که لحظه‌ای را از دست بدهید و این لحظه‌ها جبران ناپذیرند.

۷- آن‌ها معنای تعادل بین کار و زندگی را درک می‌کنند

کار سخت ضروری است. بدون اخلاق کاری و تعهد به اجرا تقریبا هیچ کاری به سرانجام نمی‌رسد و موفقیت افراد غیر‌ممکن است. با این حال کار سخت به معنای ترک زندگی شخصی نیست. استراحت، آرامش، صرف وقت با خانواده و دوستان به شدت برای سلامتی روانی افراد ضروری و مهم است. با توجه به این امور، حفظ تعادل بین کار و زندگی سالم بسیار مهم می‌باشد تا جایی که می‌توان گفت سخت‌ترین کارها را افراد موفق انجام داده‌اند، چرا که این تعادل را حفظ کرده‌اند.

بالا رفتن از نردبان موفقیت ممکن است، فقط کافیست بخواهید
بالا رفتن از نردبان موفقیت ممکن است، فقط کافیست بخواهید

یکی از بزرگترین نکته‌هایی که در مورد موفقیت وجود دارد این است که تعریف موفقیت یک امر ذهنی است و می‌تواند از طریق مسیرهای مختلفی به دست آید. با این حال یادگیری این عادت‌ها و کسب آن‌ها به شما کمک می‌کند که در زندگی خود موفق‌تر باشید. و در آخر برای رسیدن به موفقیت مسیرهای صحیح و سالم مختلفی وجود دارد. بنابراین، سعی کنید مسیر خودتان را پیدا کرده و از همان مسیر نردبان موفقیت را بالا بروید.

منبع themuse
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد