آی پینز

7 مرورگر اینترنت اندروید که هر کدام ویژگی خاصی را ارائه می‌کنند

مرورگر گوشی هوشمند شما برنامه‌ای است که احتمالاً همیشه از آن استفاده می‌کنید، اما ممکن است به ندرت به یافتن جایگزینی برای آن بگردید. افراد معمولاً وقتی به استفاده از یک مرورگر عادت می‌کنند، دیگر به سراغ گزینه‌های دیگر نمی‌روند و این موضوع اصلاً خوب نیست.

با توجه به اینکه هر روزه کارهای زیادی را در مرورگر اینترنت انجام می‌دهیم، بسیار مهم است که این نرم افزار مطابق با نیاز و سلیقه ما باشد.

شاید جزو افرادی باشید که خواهان یک رابط کاربری ساده و در عین حال مفید هستید، یا شاید بیش از همه به حفظ حریم خصوصی خود اهمیت می‌دهید. به هر حال، برای هر کدام از این سلایق یک مرورگر اندرویدی وجود دارد که می‌توانید به سراغش بروید. در ادامه این مقاله از دیجی رو نیز ما هفت مرورگر اینترنت اندرویدی را به شما معرفی خواهیم کرد که هر کدام ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند.

1. Firefox Focus: حفظ حریم خصوصی

Firefox Focus

مقاله خود را با یکی از محصولات موزیلا برای اندروید، با نام فایرفاکس فوکوس (Firefox Focus) شروع می‌کنیم. این مرورگر اینترنت هدف اصلی خود را افزایش ایمنی و حفظ حریم خصوصی کاربر در فضای مجازی قرار داده و بر این اساس طراحی شده است. در فایرفاکس فوکوس هیچ خبری از تاریخچه صفحات بازدید شده، تب‌ها، لیست وب سایت‌های پربازدید، یا ویژگی‌های مشابهی که در مرورگرهای مدرن وجود دارد، نیست.

در عوض، فایرفاکس فوکوس با مجموعه وسیعی از ابزارها ارائه شده که به شما امکان می‌دهند پس از خارج شدن از یک وب سایت، همه رد پاهای خود را پاک کنید. مرورگر این کار را با مسدود کردن ردیاب‌ها و کوکی‌ها انجام می‌دهد تا هیچ سایتی نتواند عادات وب‌گردی روزانه را کنترل کند.

علاوه بر این، فایرفاکس فوکوس کل وب‌سایت‌های باز و جزئیات آن را به محض خروج پاک می‌کند. همچنین یک دکمه حذف مداوم و یک اعلان برای زمانی که می‌خواهید آن را به صورت دستی انجام دهید وجود دارد.

از آنجایی که فایرفاکس فوکوس از اجرای همه پلاگین‌ها در پس‌زمینه جلوگیری می‌کند، بارگذاری صفحات وب را بسیار سریع‌تر انجام می‌دهد. البته، می‌توانید خودتان عناصری را که می‌خواهید اجازه دهید فعال باشند، انتخاب کنید. به عنوان مثال، می‌توانید ردیاب‌های تحلیلی را غیرفعال کنید و همچنان کوکی‌ها را فعال نگه دارید، زیرا غیرفعال کردن آن‌ها می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در برخی وب‌سایت‌های خاص شود.

دانلودفایرفاکس فوکوس (رایگان)

2. Opera Touch: مرور وب راحت‌تر از همیشه

Opera Touch

اپرا تاچ (Opera Touch) یک مرورگر ویژه برای افرادی است که وب‌گردی در گوشی‌هایی با صفحه نمایش بزرگ برایشان سخت است. این مرورگر به جای ردیف معمول گزینه‌ها در پایین صفحه، یک دکمه شناور مبتنی بر حرکت به نام دکمه اقدام سریع ارائه می‌کند. برای کارهایی مانند جابه‌جایی به تب دیگر، بارگیری مجدد، جستجو و موارد دیگر، می‌توانید این دکمه شناور را به جهات مختلف بکشید و این ابزار جالب همه چیزهای مهم را در دسترس انگشت شما نگه می‌دارد تا مجبور نشوید مدام آن را از این سوی صفحه به آن سو بکشید.

مرورگر اپرا تاچ همچنین دارای چندین و چند ابزار مفید دیگر است. یکی از آن‌ها My Flow است که به شما امکان می‌دهد به طور یکپارچه محتوا را بین نسخه دسکتاپ اپرا و نسخه موبایلی به اشتراک بگذارید. به علاوه، تنظیماتی برای مسدود کردن وب‌سایت‌هایی وجود دارد که ارزهای دیجیتال را در پس‌زمینه استخراج می‌کنند.

در میان انبوه مرورگرهای اندرویدی که از جسچرهای حرکتی پشتیبانی می‌کنند، اپرا تاچ قطعاً پیشرفته‌ترین و پیچیده‌ترین رابط کاربری را دارد.

دانلودOpera Touch (رایگان)

3. Ecosia Browser: کاشت درخت با جستجو در وب!

Ecosia Browser

Ecosia Browser یک مرورگر پیشرفته مبتنی بر کروم است که البته یک تفاوت مهم با سایر مرورگرهای مشابه دارد: این مرورگر توسط یک سازمان غیر انتفاعی توسعه یافته و به یک موتور جستجوی سفارشی قفل شده است. حتماً می‌پرسید این محدودیت در جستجو، چه فایده‌ای می‌تواند داشته باشد؟!

خوب، درآمد تبلیغات حاصل از هر جستجوی اینترنتی که در مرورگر Ecosia اجرا می‌کنید به کاشت درختان کمک می‌کند. بله، تمام درآمدهای حاصل از مرورگر برای تأمین مالی برنامه‌های احیای جنگل استفاده می‌شود.

یک درخت حدود چهل و پنج جستجو هزینه دارد که زیاد نیست. اکثر مردم احتمالاً در کمتر از یک هفته به این میزان از جستجو خواهند رسید. به گفته توسعه‌دهندگان Ecosia، این مرورگر در هر ثانیه سود کافی برای یک نهال جدید را جمع می‌کند. این مرورگر جالب تاکنون موفق به کاشت بیش از 36 میلیون درخت با نزدیک به 7 میلیون کاربر فعال شده است.

بنابراین، اگر فردی دوست‌دار محیط زیست هستید و می‌توانید با یک موتور جستجوی نسبتاً ضعیف‌تر در مقایسه با غول‌هایی مانند گوگل کنار بیایید، می‌توانید از مرورگر Ecosia استفاده کرده و به کاشت درختان کمک کنید. به غیر از این مورد، بقیه ویژگی‌های Ecosia مشابه گوگل کروم است.

دانلودمرورگر Ecosia (رایگان)

4. مرورگر DuckDuckGo: تست حریم خصوصی برای وب سایت‌ها

مرورگر DuckDuckGo

مرورگر اندرویدی DuckDuckGo علاوه بر مجموعه‌ای از ویژگی‌های حریم خصوصی، با درجه‌بندی یک وب‌سایت خاص، میزان امنیت آن را به شما اعلام می‌کند. این امتیازات از ارزیابی چندین روش امنیتی به دست آمده است. این موارد شامل در دسترس بودن HTTPS، تعداد ردیاب‌ها، استخراج ارزهای دیجیتال، تبلیغات پاپ آپ و موارد دیگر است.

مرورگر این درجه‌بندی را در کنار نوار آدرس نمایش می‌دهد و حتی به شما امکان می‌دهد با مسدود کردن عناصر مختلف، وضعیت حریم خصوصی سایت را به صورت دستی بهبود ببخشید. همچنین یک دکمه Fire Button وجود دارد که مانند فایرفاکس فوکوس تمام اطلاعات شخصی شما را از برنامه حذف می‌کند. البته در اینجا، همیشه باید این کار را به صورت دستی انجام دهید و به طور خودکار اجرا نمی‌شود.

البته برجسته‌ترین نکته در مورد DuckDuckGo این است که شما را مجبور می‌کند به جای گوگل از موتور جستجوی خود DuckDuckGo استفاده کنید. مسلماً این موتور جستجو محیط امن‌تری داشته و کنجکاوی کمتری در داده‌های شما می‌کند، اما از لحاظ عملکرد نمی‌تواند به پای گوگل رسیده و آن را به طور کامل کنار بگذارد.

دانلودمرورگر DuckDuckGo (رایگان)

5. مرورگر Lynket: تب‌های سفارشی و قدرتمند

مرورگر Lynket

مرورگر Lynket مخصوص کسانی است که از تب‌های سفارشی اندروید خسته شده‌اند.

تب‌های سفارشی در ابتدا برای این معرفی شد که توسعه‌دهندگان را قادر سازد بدون خارج شدن از برنامه، صفحات وب را برای کاربران باز کنند، اما به دلیل عدم توجه گوگل به یک آشفتگی تبدیل شده است. تب‌های سفارشی امروزه از دو اشکال اساسی رنج می‌برند. اول اینکه آن‌ها شما را از کار کردن همزمان با خود برنامه باز می‌دارند و دوم اینکه وقتی به برنامه اصلی باز می‌گردید هیچ اثری از محتوای وب باقی نمی‌ماند و همه چیز از دست می‌رود.

Lynket با یک رویکرد هوشمندانه این مشکلات را برطرف کرده است. وقتی Lynket به عنوان مرورگر پیش‌فرض تنظیم می‌شود، هر تب سفارشی که باز می‌کنید به پنجره جداگانه‌ای روی گوشی هوشمندتان وارد شده و به شما این امکان داده می‌شود تا به راحتی بین چندین مورد از آن‌ها جابجا شده و چند کار را به صورت همزمان انجام دهید. علاوه بر این، مرورگر این لینک‌ها را به تاریخچه مرور شما اضافه می‌کند تا در صورت حذف تصادفی بتوانید دوباره آن‌ها را باز کنید.

با این حال، جذاب ترین جنبه مرورگر Lynket این است که برنامه بر روی پروتکل Custom Tabs ساخته شده است. این ویژگی به برنامه اجازه می‌دهد از معماری هر مرورگر دیگری (مانند مرورگر گوگل کروم یا سامسونگ) استفاده کند و داده‌های موجود خود را همگام‌سازی نماید.

دانلودمرورگر Lynket (رایگان)

6. Cake: صفحه نتایج موتور جستجو را حذف کنید!

Cake

اکثر مواقع وقتی چیزی را به صورت آنلاین جستجو می‌کنید، احتمال زیادی وجود دارد که در نهایت روی همان اولین لینک ضربه بزنید. یک مرورگر رایگان به نام Cake با توجه به همین واقعیت کار کرده تا از شر صفحه نتایج موتور جستجو خلاص شده و مستقیماً به سراغ اولین لینک مرتبط بروید.

ایده این است که از صفحه نتایج رد شده و مستقیماً اولین لینک در لیست نتایج برایتان باز شود. البته، می‌توانید برای مشاهده بقیه صفحات به سمت راست یا چپ بکشید یا از بالا به پایین بکشید تا به فهرست جستجو دسترسی پیدا کنید. Cake همچنین لینک‌هایی را که نزدیک به لینک باز شده هستند، برایتان در پس‌زمینه لود می‌کند، تا در صورتی که بخواهید به آن‌ها مراجعه کنید در سریع‌ترین زمان این کار انجام شود.

دانلودمرورگر وب Cake (رایگان)

7. مرورگر Kiwi: یک جایگزین سبک و ساده برای مرورگرهای مدرن

مرورگر Kiwi

مرورگر کیوی بر پایه کروم طراحی شده و برای افرادی است که در جستجوی یک تجربه مرور سریع و بدون حاشیه هستند. این مرورگر با تمام ویژگی‌های لازم و چند مکمل دیگر همراه است. این ویژگی‌ها شامل حالت شب (بهینه‌سازی شده برای صفحه نمایش‌های اولد)، نوار آدرس پایین، محافظت در برابر رمزنگاری و غیره است. اگر گوشی یا تبلت ضعیفی دارید که در اجرای مرورگرهای روز با مشکل روبرو است، مرورگر کیوی می‌تواند گزینه مناسبی بوده و تمام ویژگی‌های مدرن را با یک حجم کم و استفاده حداقلی از منابع سخت افزاری برایتان ارائه کند.

دانلودمرورگر Kiwi (رایگان)

یک تجربه وب‌گردی منحصر به فرد در اندروید

مرورگری که بر روی گوشی شما نصب می‌شود، یکی از مهمترین ابزارها برای رسیدن به خواسته‌هایتان است. این هفت مرورگر منحصر به فرد که برایتان معرفی کردیم، سعی کردن با برطرف کردن یک مشکل و یا ارائه یک ویژگی خاص، تجربه کاربری شما در پلتفرم اندروید را به یک مرحله بالاتر ارتقاء دهند.

اگر می‌خواهید به مرورگرهای رایج پایبند باشید، احتمالاً کروم و فایرفاکس تنها گزینه‌های شما خواهند بود، اما اگر به دنبال تنوع بیشتر و امتحان کردن ابزارهای جدید هستید، مرورگرهای معرفی شده را حتماً تست کنید.

مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها