آی پینز

شکایت 5 میلیون دلاری یک کودک 8 ساله از نینتندو!

با اینکه نینتندو سوییچ در سال‌های اخیر به یکی از محبوب‌ترین کنسول‌های بازی تبدیل شده، اما در عین حال کمپانی نینتندو با پرونده‌های حقوقی زیادی هم در ارتباط با وجود نقص عمده در کنترلرهای جوی-کان (Joy-Con) روبرو بوده است. یکی از پرونده‌های جالبی که به تازگی علیه این شرکت مطرح شده، شکایت یک کودک 8 ساله است که در ادامه به شرح ماجرای آن می‌پردازیم. با دیجی رو همراه باشید.

در ابتدا، اگر در جریان نیستید باید اشاره کنیم که تعداد زیادی از دارندگان کنسول نینتندو سوییچ از حرکت‌های خودکار آنالوگ‌های جوی-کان یا در اصطلاح دریفت زدن آن‌ها شاکی هستند. این مشکل سخت افزاری باعث می‌شود که در حین انجام بازی، کاراکتر شما به طور تصادفی در محیط حرکت کرده و یا دوربین چرخش غیرمعمول داشته باشد.

وجود این مشکل باعث شده تا یک کودک 8 ساله اهل کالیفرنیا در ایالات متحده نتواند بازی‌های مورد علاقه خود را روی کنسول نینتندو تجربه کند و از همین رو تصمیم گرفته تا از کمپانی ژاپنی رسماً شکایت کرده و طلب غرامت کند!

جوی-کان نینتندو سوییچ

ماجرا از این قرار است که لوز سانچز، مادر این کودک، در دسامبر سال 2018 تصمیم گرفت تا برای فرزند خود یک کنسول نینتندو سوییچ خریداری کند. اما تنها چند ماه پس از استفاده، مشکلات جوی-کان پدیدار شد و کودک 8 ساله از این بابت شکایت داشت. خانم سانچز هم با تصور اینکه کنترلر کنسول بنا به هر علتی معیوب شده، یک جفت جوی-کان دیگر تهیه کرد. اما متأسفانه این جوی-کان‌ها هم تنها بعد از 7 ماه استفاده با همان مشکل مواجه شدند.

ظاهر شدن دوباره مشکل در کنترلرهای جدید، خانم سانچز را به این تصمیم رساند که از شرکت سازنده به شکل رسمی شکایت کرده و درخواست غرامت 5 میلیون دلار کند! با اینکه پرداخت چنین غرامتی به خاطر وجود مشکل در کنترلر کنسول بسیار بعید به نظر می‌رسد اما وکیل این مادر و پسر مدعی شده که نینتندو به خاطر منافع مالی خود مجور است که رضایت موکلانش را جلب کند. به اعتقاد وی، شرکت ژاپنی به هیچ وجه دوست ندارد فروش کنترلرهای جوی-کان متوقف شوند و یا هزینه گزافی صرف اصلاح آن‌ها کند، از همین رو امید زیادی به دریافت غرامت دارند!

بنابراین، اگر شما هم جزو دارندگان کنسول نینتندو سوییچ هستید و با کنترلرهای جوی-کان آن مشکل دارید، قبل از اینکه بخواهید به فروشگاه رفته و یک جفت کنترلر دیگر تهیه کنید، این احتمال را در نظر بگیرید که کنترلرهای جدید هم شاید به همان مشکل گرفتار باشند! در حال حاضر، یکی از منطقی‌ترین راه‌ها این است که سراغ خرید جوی-کان‌های متفرقه‌ای بروید که توسط شرکت‌هایی غیر از خود نینتندو ساخته شده‌اند.

منبع beebom
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها