ارائه لایحه ممنوعیت استفاده از گوشی هوشمند برای افراد زیر 21 سال در آمریکا

بر اساس گزارشی جدید، لایحه‌ای در یکی از ایالات امریکا ارائه شده که استفاده از گوشی‌های هوشمند برای افراد زیر 21 سال را ممنوع می‌کند! روز سه شنبه (7 ژانویه سال 2020)، ایالت ورمونت لایحه‌ای از سناتور دموکرات، جان راجرز دریافت کرد که خواهان ممنوعیت استفاده از گوشی‌های هوشمند بر اساس سن بوده است. با دیجی رو همراه باشید.

این مقام دولتی اظهار داشت که افراد زیر 21 سال “آن‌قدر بالغ نیستند” که بتوانند به نحوی مناسب از گوشی هوشمند استفاده کنند. در ضمیمه این لایحه، حوادث مهم و آسیب‌زایی مانند تصادفات اتومبیل و قلدری‌های سایبری در بین نوجوانان به عنوان نیاز به وضع قانون پیشنهادی مطرح شده است. گفته می‌شود که گوشی‌های هوشمند همواره نقشی پررنگ در حوادث منجر به مرگ و میر نوجوانان در ایالات متحده داشته است. افزون بر این، استفاده از این ابزارهای همراه در بین نوجوانان پیامدهایی چون فعالیت‌های اوباش‌گری و تهدیدآمیز و حتی افزایش میزان خودکشی را به دنبال داشته است.

براساس این لایحه، افراد زیر 21 سالی که گوشی در دست داشته باشند و از آن استفاده کنند 1000 دلار جریمه می‌شوند و با محکومیت تحمل یک سال زندان روبرو خواهند شد! طبق قانون امریکا، افراد زیر 21 سال نمی‌توانند سیگار بکشند، الکل مصرف کنند یا اسلحه‌ای در اختیار داشته باشند و در واقع حامیان این لایحه با تصویب آن می‌خواهند گوشی‌های هوشمند را در هم در این دسته قرار دهند. در حال حاضر، هیچ ایالتی از امریکا لایحه‌ای در مورد حداقل سن مجاز برای استفاده از گوشی هوشمند تصویب نکرده اما قوانین سختگیرانه‌ای درمورد سیگار کشیدن، مصرف نوشیدنی‌های الکلی و سلاح گرم وجود دارد. نکته قابل توجه این که جان راجرز اذعان دارد که این لایحه به احتمال زیاد تصویب نخواهد شد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gizmochina
مطالب مرتبط
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
علی
6 ماه قبل

تو رو خدا کار یاد ایران ندین