آدیداس به مدال‎ آوران المپیک کفش تولید شده با چاپ 3 بعدی هدیه می‎دهد

سال گذشته آدیداس اقدام به معرفی محصولات ساخته شده با چاپ سه بعدی از جمله کفش مخصوص دویدن Futurecraft 3D کرد. اما این محصولات تاکنون به صورت تجاری عرضه نشده‎اند و محصولاتی که در بازار فروخته می‎شوند نیز بیشتر نسخه‎های آزمایشی ساخته شده هستند. ولی این شرکت در اقدامی بزرگ تصمیم گرفته است به ورزشکارانی که آدیداس حامی آن‎ها است و در المپیک 2016 ریو موفق به کسب مدال می‎شوند یک جفت کفش تولید شده توسط چاپ سه بعدی هدیه دهد.

downloadبر خلاف کفش قبلی آدیداس که رنگ سفید داشت، محصول جدید این شرکت در رنگ مشکی عرضه می‎شود. هم‎چنین قسمت پاشنه کفش نیز از طریق چاپ سه بعدی ساخته شده است که تاکنون شاهد آن در محصول دیگری نبوده‎ایم. به کمک چاپ سه بعدی دیگر نیازی به چسب زدن و دوختن قسمت‎های مختلف کفش به یک دیگر نیست. سخنگوی آدیداس اعلام کرده است که این کفش‎ها قبل از ارائه به ورزشکاران به طور کامل مورد آزمایش قرار گرفته‎اند و می‎توان مانند یک کفش عادی از آن‎ها استفاده کرد بدون آن‎که مشکلی ایجاد شود.

تاکنون آدیداس جزئیاتی درباره عرضه این کفش برای عموم مردم منتشر نکرده است ولی انتظار می‎رود در آینده‎ای نزدیک در اختیار مصرف‎کنندگان عادی قرار بگیرد.