استفاده از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی‌کردن سکته قلبی!

پزشکان تاکید بسیار زیادی روی اهمیت چکاپ سالیانه و دادن آزمایشات منظم کرده‌اند و می‌کنند و حتی باید افراد مسن این آزمایشات را در دوره‌هایی با فاصله مدت زمانی کمتر انجام دهند. با انجام دادن چکاپ، پزشکان می‌توانند مشکلات احتمالی سلامت و تندرستی افراد را به موقع تشخیص بدهند و این امر باعث کاهش خطرات و سکته‌های قلبی و مغزی می‌شود.

با این وجود پزشکان هم انسان هستند و احتمال اشتباه کردن در آن‌ها وجود دارد، به تازگی گروهی از محققان از دانشگاه ناتینگهام انگلیس الگوریتم‌ یادگیری ماشین را توسعه داده‌اند که بهتر از پزشکان می‌تواند حملات قلبی را برای بیماران پیش‌بینی کند و این به معنای دادن زندگی بیشتر به انسان‌های روی کره زمین است.

البته فناوری پیش‌بینی حملات و سکته‌های قلبی یا مغزی در میان دکترها و پزشکان ناآشنا نیست و قبلاً کالج قلب شناسی آمریکا و انجمن قلب و عروق آمریکا می‌توانستند تا 72.8 درصد زمان حملات قلبی را از قبل پیش‌بینی کنند ولی این فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشین می‌تواند 74.5 الی 76.4 درصد احتمال حملات قلبی را قبل از وقوع حادثه شناسایی کند و این بدان معنی است که از 83 هزار بیماری که با این فناوری مورد آزمایش قرار گرفته‌اند، بیش از 355 نفرشان می‌توانند زندگی بیشتری در این دنیا بکنند.

البته لازم به ذکر است که این پروژه در حال انجام شدن است و محققان درگیر در این تحقیق امیدوارند با در نظر گرفتن فاکتورهای بیشتر موثر در حملات قلبی، بتوانند زندگی بشر و علم ژنتیک را بهبود ببخشند. نظر شما درباره فناوری هوش مصنوعی چیست؟

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها