ایرباس به دنبال ساخت تاکسی‌ پرنده خودران است

در حال حاضر شرکت‌های فعال در صنایع خودروسازی به این باور رسیده‌اند که آینده حمل و نقل در دستان خودروهای مستقل و خودران است و ما هم فرض می‌کنیم که این تصمیم درستی است. با این حال ایرباس پروژه لوفیتر (loftier) را پیش گرفته است که هدف آن ایجاد شهری با تاکسی‌های پرنده است که CityAirbus صدا زده می‌شود.

ایرباس معتقد است که در ترافیک‌های شهری نه تنها زمان را از دست می‌دهید، بلکه میزان قابل توجهی پول نیز از دست خواهید داد که می‌توان در راه‌های بهتری صرف کنید. با توجه به تحقیقات میدانی بزرگ huge back-ups مردم سائو پائولو حداقل 31 میلیارد دلار به صورت سالانه به اقتصاد برزیل ضربه می‌زنند. مطالعه دیگری نشان می‌دهد که مردم لندن 35 روز کاری را به صورت سالانه در ترافیک سپری می‌کنند و این وضعیت در شهرهایی مثل توکیو، مانیل و بمبئی بدتر هم هست.

اینجا درست جایی است که CityAirbus وارد عمل می‌شود و کاربران می‌توانند به وسیله برنامه موبایل یک تاکسی را صدا بزنند تا به نزدیک‌ترین سکوی تاکسی پرنده بیاید. شخص با دیگر مسافران سوار یک تاکسی می‌شود اما هر یک از مسافران بنا بر مقصد خود هزینه لازم را پرداخت خواهند کرد. این شرکت می‌گوید که در ابتدا از انسان به عنوان خلبان استفاده خواهد کرد اما در آینده نزدیک خلبان‌های خودکار جای آنها را خواهند گرفت و تاکسی‌ها به صورت کاملا مستقل و خودکار فعالیت خواهند کرد.

با این حال این پروژه همانند هر پروژه جدیدی با چالش‌هایی روبرو است، چالش‌هایی مانند محدودیت‌های قانونی و همین‌طور برخی محدودیت‌های تکنولوژیکی همانند نبود رادارهای کنترل پیرامونی مناسب برای این تاکسی پرنده است. هیچ جدول زمانی برای روی کار آمدن CityAirbus منتشر نشده اما با این حال شرکت ایرباس در حال آماده سازی یک هلیکوپتر خودران تمام الکتریکی با لقب Vahana برای سال 2017 است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.