مایکروسافت تنها یک نسل دیگر از XBox را معرفی خواهد کرد

آینده کنسول‌های بازی چگونه خواهد بود؟ آیا در حالی که کامپیوترها قوی‌تر و قوی‌تر می‌شوند دوباره آنها را می‌خواهیم؟ آیا به نقطه‌ای رسیده‌ایم که دیگر نیاز به کنسول نیست؟ به نظر مدیران شرکت‌های یوبی‌سافت و انویدیا بالاخره یک روزی کنسول جایگزین خواهند شد.

به نظر می‌رسد مایکروسافت در حال تغییر و تحول در معنای کنسول است. آقای Aaron Greenberg، مدیر بخش بازاریابی XBox مایکروسافت در مصاحبه‌ای با Engadget گفت که به نظر می‌رسد XBox Scorpio آخرین نسل از کنسول مایکروسافت باشد. “من که فکر می‌کنم همین‌طور است… ما به آینده بدون کنسول‌های فعلی فکر می‌کنیم. ما می‌خواهیم یک کتابخانه، یک جامعه سخت‌افزاری ایجاد کنیم که قادرند به راحتی با نسل جدیدتر تداوم یابند. ما با پروژه اسکورپیو قمار بزرگی را شروع کرده‌ایم”.

او همچنین اضافه کرد “این تنها یک نسل جدید نیست، همه چیز آن باید رو به جلو حرکت کند و ما اساسا به یک خانواده سخت‌افزاری بزرگ فکر می‌کنیم”. توجه کنید که این جملات به معنای خاموشی ابدی کنسول Xbox پس از اسکورپیو نیست، بلکه مایکروسافت در تلاش است با ماژولار کردن کنسول خود، کمبود قدرت کنسول را در میانه ارائه نسل جدید که به 7 تا 10 سال می‌رسد را با تعویض قطعات جبران کند. به عبارتی ساده‌تر مایکروسافت فکر می‌کند تعویض قطعات بهتر از معرفی نسل‌های پی در پی کنسول‌هایی است که همیشه از کامپیوترها فاصله زیادی دارند.

هنوز سونی از آینده نسل بعدی کنسول پلی استیشن چیزی نگفته است و ممکن است سونی نیز به چنین روشی روی آورد. با توجه به این که هر دو کنسول Xbox Scorpio و PS4 Neo هر دو در یک زمان معرفی می‌شوند، به نظر پیوستن سونی به این ایده چندان دور از ذهن نیست.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.