بلیط هواپیما

سیستم رتبه بندی الکسا به پایان کار خود رسید!

آمازون اوایل سال آینده به سیستم رتبه بندی الکسا (Alexa.com) پایان خواهد داد. الکسا یک سرویس رتبه بندی و تجزیه و تحلیل وب‌سایت است البته هیچ ارتباطی با پلتفرم دستیار صوتی الکسا ندارد.

در اطلاعیه آمازون آمده:

پس از بیش از دو دهه کمک به شما برای یافتن، دستیابی و تبدیل مخاطبان دیجیتالی‌تان، ما Alexa.com را در 1 می 2022 (11 ارديبهشت 1401) بازنشسته خواهیم کرد. از اینکه ما رابه عنوان منبع اصلی خود برای بررسی محتوا، تجزیه و تحلیل رقابتی، تحقیق کلمات کلیدی و موارد دیگر انتخاب کردید، متشکریم.

آمازون هیچ توضیحی درباره دلیل قطع شدن سرویس الکسا ارائه نکرده است، جز اینکه این یک «تصمیم دشوار» بود. Alexa.com ارائه اشتراک‌های جدید را از روز 8 دسامبر (17 آذر) متوقف خواهد کرد و مشتریان فعلی نیز می‌توانند داده‌های خود را به استثنای Site Overview، Top Sites، و Certified Site Metrics استخراج و نگهداری کنند.

سرویس رتبه بندی الکسا

آمازون کمپانی Alexa Internet را که ابداع کننده سرویس رتبه بندی الکسا بود، ​​در سال 1999 و سه سال پس از تأسیس آن، به قیمت 250 میلیون دلار خریداری کرد. در آن زمان، این سرویس با سایر ارائه دهندگان تجزیه و تحلیل وب از جمله Comscore و Similarweb رقابت داشت.

در توضیحات الکسا آمده:

وسواس ما این است که مشتریان خود را از طریق بینشی منطقی و عملی که از نتایج قابل اندازه‌گیری برای کسب و کار آن‌ها به ارمغان می‌آورد، توانمند کنیم. در الکسا، ما قویاً به ماده بیش از سبک اعتقاد داریم، به این معنی که می‌توانید روی دریافت بینش دقیقی که نیاز دارید، بدون نیاز به پیمایش در محتوای اضافی برای به دست آوردن اطلاعاتی که در حال حاضر نیاز دارید، حساب کنید.

در حال حاضر 10 سایت برتر الکسا به شرح زیر هستند (Amazon.com در رتبه یازدهم جای گرفته است):

  1. Google.com
  2. Youtube.com
  3. Tmall.com
  4. Qq.com
  5. Baidu.com
  6. Sohu.com
  7. Facebook.com
  8. Taobao.com
  9. 360.cn
  10. Jd.com
منبع variety
مطالب پیشنهادی
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رنک ایرانی
رنک ایرانی
11 ماه قبل

باسلام
similarweb.com جایگزین الکسا خواهد شد.