چگونه بر نظارت گوگل روی فعالیت‌های اینترنتی خود، نظارت داشته باشیم؟!

اگر از یک تلفن همراه اندرویدی و یا مرورگر اینترنتی کروم بر روی رایانه شخصی خود استفاده می‌کنید پس باید بدانید شانس اینکه گوگل تمام حرکات شما را زیر نظر داشته باشد، بسیار بالاست. بدین صورت که نسخه کاملی از داده‌های شما شامل اینکه کدام نرم‌افزار را از فروشگاه گوگل دانلود کرده‌اید تا وبسایت‌هایی که شما بر روی رایانه خود مشاهده کرده‌اید در دستان گوگل خواهد بود. نکته دیگر اینکه اگر شما از دستیار صوتی گوگل هم استفاده می‌کنید، تمام دستوراتی که از طریق تلفن‌همراه خود درخواست می‌کنید در اکانت گوگل شما ضبط و ذخیره می‌شود.

خوشبختانه گوگل به شما اجازه دسترسی به این اطلاعات را می‌دهد؛ در حقیقت شما با مراجعه به تنظیمات پروفایل خود می‌توانید به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید. نکته جالب این است که شما این امکان را هم دارید تا گوگل را از ضبط اطلاعات و فعالیت‌های اینترنتی خود منع کنید. در زیر چگونگی مشاهده این اطلاعات و همچنین غیرفعال کردن ثبت و ضبط این اطلاعات توسط گوگل را به شما آموزش می دهیم.

برای دسترسی به این اطلاعات، جیمیل خود را بر روی مروگرر رایانه خود باز کنید، سپس بر روی تصویر پروفایل خود در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کرده و گزینه‌­ Manage your Google account را انتخاب کنید.

چگونه بر نظارت گوگل روی فعالیت‌های اینترنتی خود، نظارت داشته باشیم؟!

در ادامه تمام تنظیمات حساب گوگل شما در صفحه‌ای جداگانه باز می‌شود.  در بخش Privacy & personalization بر روی گزینه Manage your data & personalization کلیک کنید.چگونه بر نظارت گوگل روی فعالیت‌های اینترنتی خود، نظارت داشته باشیم؟!

حال در صفحه باز شده همانند شکل زیر در بخش Activity Control بر روی گزینه Web & App Activity کلیک کرده و در صفحه بعد بر روی Manage Activity کلیک کنید.

چگونه بر نظارت گوگل روی فعالیت‌های اینترنتی خود، نظارت داشته باشیم؟!چگونه بر نظارت گوگل روی فعالیت‌های اینترنتی خود، نظارت داشته باشیم؟!

در این بخش اطلاعات مربوط به تاریخچه فعالیت‌های شما ذخیره شده‌اند و شما قادر به پاک سازی این اطلاعات هستید.چگونه بر نظارت گوگل روی فعالیت‌های اینترنتی خود، نظارت داشته باشیم؟!

لازم به ذکر است در بخش Activity Control شما همچنین می توانید تاریخچه موقعیت مکانی خود در زمان‌های مختلف و مشاهدات خود در یوتیوب را نیز ببینید. صفحه سوابق حساب شما تمام فعالیت‌هایی که با استفاده از اکوسیستم گوگل انجام می‌دهید را ذخیره می‌کند، مگر اینکه آن‌ را غیر فعال کنید و این کار به راحتی امکان‌پذیر است. برای انجام این کار در بخش Activity Control پس از انتخاب مورد دلخواه همانند شکل زیر با کلیک بر روی دکمه مشخص شده آن را غیر فعال نمایید.چگونه بر نظارت گوگل روی فعالیت‌های اینترنتی خود، نظارت داشته باشیم؟!

نکته آخر اینکه گوگل این امکان را نیز به شما می‌دهد که مشاهده کنید چه دستگاه‌هایی در حال حاضر از حساب گوگل شما استفاده می‌کنند و با این قابلیت اگر شخصی با دستگاه دیگری از حساب گوگل شما استفاده کند از آن مطلع خواهید شد. همچنین بهتر است به خاطر امنیت اطلاعات شخصی خود مانند این موضوع که حساب کاربری گوگل خود را به دستگاهی وارد کرده و پس از انجام کار فراموش کرده باشید از حساب خود خارج شوید، گاهی اوقات تنظیمات این صفحه را بررسی کنید. برای این کار از قسمت سمت چپ در بالای صفحه بر روی Security کلیک کنید و پس از انتقال به صفحه مورد نظر در قسمت Your devices می توانید این موارد را مشاهده فرمایید.چگونه بر نظارت گوگل روی فعالیت‌های اینترنتی خود، نظارت داشته باشیم؟!

منبع Gadgetsnow
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها