آی پینز

گزارش اشتباه در مورد انفجار گلکسی نوت 7، به سامسونگ ضرر زد

جنجال انفجارهای سامسونگ گلکسی نوت 7 رو به پایان است و برنامه‌ی تعویض این فبلت با مدل‌های ایمن در حال کامل شدن می‌باشد و حتی سامسونگ خود را برای عرضه‌ی مجدد گلکسی نوت 7 در تمامی بازارها تا پایان ماه اکتبر، آماده می‌کند. در همین اوضاع و شرایط، موج جدیدی به کشتی در تلاطم کره‌ای‌ها برخورد کرد و آن هم به وجود آمدن شک و تردیدهایی در مورد سلامت و ایمن بودن گلکسی نوت‌های جایگزین بود. اشتباه نکنید، سامسونگ بیش از هر کس دیگری نگران این موضوع است. پس از جنجال‌های اخیر حول محور فبلت پرچم‌دار کره‌ای، سامسونگ با بد نامی بی‌سابقه‌ای مواجه شد و حالا تنها کافی است تا ایمن بودن گلکسی نوت‌های تعویض شده‌ی این شرکت هم با شک و تردید مواجه شود و بد نامی سامسونگ ابدی گردد.

بیشتر بخوانید:

بنابراین، طبیعتاً سامسونگ پس از گزارشی در مورد منفجر شدن گلکسی نوت 7 ایمن خود با شوک بزرگی روبرو شد و به سرعت وارد عمل گردید. بر اساس اظهارات یک کاربر کره‌ای، سامسونگ گلکسی نوت 7 وی در طول شب به شارژر متصل بوده است و سپس که او از خواب بیدار می‌شود و گوشی را از شارژ می‌کشد، دستگاهش شروع به دود کردن می‌کند و ذوب می‌شود. همسر دارنده‌ی این گلکسی نوت، ویدیوی کوتاهی را از این دستگاه در حال سوختن منتشر کرده است و حتی تصویری از جعبه‌ی این گلکسی نوت 7 تهیه کرده تا نشان دهد که این دستگاهی جایگزین شده و طبق ادعای سامسونگ، ایمن می‌باشد و عبارت Safe (ایمن) بر روی جعبه‌ی آن در کنار شماره‌های IMEI حک شده است.

سامسونگ سریعاً وارد عمل شده و دستگاه مذکور را در اختیار خود در می‌آورد و آن را به شعبه‌ی کره‌ی جنوبی SGS – یک شرکت چند ملیتی که آزمایش‌های مختلفی را بر روی دستگاه‌های الکترونیکی انجام می‌دهد و برای آن‌ها تأییدیه‌های متناسب صادر می‌کند – می‌فرستد تا آزمایش‌های مستقلی بر رویش انجام گیرد. SGS بر روی این فبلت آزمایش‌های مختلفی از طریق اسکن ایکس ری و توموگرافی کامپیوتری (CT) انجام می‌دهد و در نهایت به این نتیجه می‌رسد که احتراق به علت مشکل باتری روی نداده است. بر اساس گزارش SGS، این گلکسی نوت 7 توسط یک ضربه‌ی محکم آسیب دیده بود. قدرت ضربه‌ی وارد شده آن قدر زیاده بوده است که قسمت عقب دستگاه را سوراخ کرده بود.

جالب این جا است که شرکت سامسونگ برای در اختیار گرفتن گلکسی نوت 7 مذکور، مجبور بوده است تا دو بار از دارنده‌ی آن تقاضا کند تا بالاخره او راضی به انجام این کار شود. در چنین شرایطی رسانه‌های کشور کره‌ی جنوبی در حال مخابره‌ی این خبر بودند که حتی گلکسی نوت‌های جایگزین شده هم ایمن نیستند. پس از آزمایش SGS و سربلند بیرون آمدن سامسونگ، این شرکت بیانیه‌ی رسمی را منتشر ساخت و در آن تمام جزئیات حادثه‌ی بالا را آشکار کرد و به کاربران خود اطمینان داد که گلکسی نوت 7 اس کاملاً ایمن می‌باشد. هرچند که سامسونگ برای انجام آزمایش‌های بیشتر و مستقل بر روی این دستگاه متحمل ضرر شد، اما حداقل توانست خود را از این موضوع تبرئه کند.

منبع Phone Arena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها