سامسونگ چیپست اگزینوس 9810 را معرفی کرد؛ هوش مصنوعی و تشخیص چهره سه بعدی

نوامبر گذشته، سامسونگ در یک رویداد خبری نسل آینده چیپست های موبایل خود را معرفی کرد اما در آن زمان کره‌ای‌ها از ارائه جزییات و اطلاعات اصلی در مورد این تراشه سرباز زدند. تا این که امروز این کمپانی به صورت رسمی با انتشار جزییات فنی این تراشه،به صورت رسمی از چیپست اگزینوس 9810 پرده برداشت.

اگزیونس 9810 با فناوری 10 نانومتری تولید شده، در حالی که در گذشته شایع شده بود این تراشه از تکنولوژی 8 نانومتری بهره خواهد برد! با این حال نسل دوم فناوری 10 نانومتری FinFET  سامسونگ، اگزینوس 9810 را تبدیل به تراشه‌‌ای قدرتمند‌ی کرده است، در حالی که مصرف انرژی کمتری دارد. از اصلی ترین ویژگی های این تراشه می توان به تکنولوژی پیشرفته یادگیری ماشین و پردازنده گرافیکی به روز شده اشاره کرد.

Exynos 9810 دارای پردازنده‌ای با 4 هسته‌ی اصلی است که می‌توانند در زمان اجرای دستورات سنگین به سرعت 2.9 گیگاهرتز برسند. همچین 4 هسته‌ی فرعی برای این پردازنده در نظر گرفته شده که در زمان هایی که فشار عملیاتی کم باشد، فعال می‌شوند تا مصرف انرژی به حداقل ممکن برسد. سامسونگ مدعی شده که با بهبود هایی که در حافظه پنهان صورت داده، عملکرد پردازنده در تک هسته، 100 درصد بهتر از قبل شده، در حالی که در عملکرد چند هسته‌ای 40 درصد بهبود حاصل شده است.
همانطور که انتظار می رود، گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس اولین گوشی‌هایی هستند که به اگزینوس 9810 مجهز می‌شوند. از همین رو قابلیت تشخیص چهره این گوشی ها با تکنولوژی hybrid این تراشه بسیار بهتر از پیش خواهد شد. همچنین با بهبود گرافیک اگزینوس 9810، حالا می توان در اس 9 فیلم برداری 4k با سرعت 120 فریم در ثانیه را تجربه کرد و Bixby Vision نیز بسیار بهتر از گذشته می‌شود.
منبع samsung

مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.